Skocz do zawartości
kubaluka

Problem z Euphiliami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakieś 4 miesiące temu zakupiłem dwie Euphilie. Na początku pompowaly sie ok umiały ładne kolory a teraz z biegiem czasu coraz mnie się pompuja i tracą brązowy kolor. Jaka może być przyczyną? Dziś przedstawiłem je w inne miejsce. Parametry:

KH 7.5

MG 1230

CA 430 

NO 3 5

PO 4 prawie nie wykrywanie.

Zasolenie 1023

Tak jak radziliscie wyciągnąłem Chemi Pura zeby PO 4 skoczylo. Ale narazie brak reakcji. 

20180701_141919-1024x768.jpg

20180701_141924-1024x768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym karmisz korale i jak często :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkującym i zbiornik mam od stycznia. Odradzano mi to w sklepie motywujące że wszystko co potrzeba jest w wodzie. Polecono mi coś takiego . Ogólnie nawet Xenia która pięknie rosła jest coraz gorsza.  Już sam nie wiem co robić a parametry raczej ok.

20180701_150834-768x1024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz światełko?


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Master 1 belka biala 2 belki niebieskie i odłożone Leddy Tube Actinic świece od 12 do 21

20180701_152832-1280x960.jpg

Tak to wyglada

20180701_153042-1280x960.jpg

20180701_152845-1024x768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to coś to uzupełnienie pierwiastków,mnie wyglada na glodną,raz za kiedy dokarm Lpsa,przyczyn może być wiele,mnie np zle znosila duży prąd z falownika,światło też dużo daje,no jest wiele czynnikow,to zasolenie czym mierzone?spławikiem pewne...to masz,

Czytales do czego jest ten preparat?

Edit tu masz

Kent Essential Elements 

Preparat Kent Marine Essential Elements uzupełnia zawartość pierwiastków śladowych, które są wykorzystywane przez ryby i bezkręgowce oraz usuwane z akwarium przez działający odpieniacz, ozonator oraz filtrację z zastosowa-niem węgla aktywowanego. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w akwariach rafowych jak i z wyłącznie rybną obsadą. Znakomicie poprawia kondycję ryb oraz ich wybarwienie. Nie zawiera szkodliwych metali ciężkich, fosforanów, azotanów oraz krzemianów. Nie powoduje wzrostu niepo-żądanych glonów. 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to watt w sumie?


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mierzone refraktometrem w sklepie więc raczej ok. Preparat jest raczej bardziej wskazany dla ryb niż korali. Moc światła to 3 x 12 plus 6W Actinic. Jak dokramic i czym najlepiej. Myślisz że to może być przyczyna. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym na twoim miejscu sprawdził poziom Jodu w wodzie, jak Xenia pada to może być go mało, masz sporo miękkich zoa itp one ciągną mocno Jod.

Parametry wg mnie ok Ca możesz mieć mniejsze tak z 410 pod LPS i miękkie nie musi być super wysokie.

 

Jak nie wiejesz za mocno na Euphillie to one się powinny ładnie pompować same, dodatkowo dobrze reagują na podawanie aminokwasów, ja mam Amino LPS od KZ i ładnie na to korale LPS reagują, do tego jakieś jedzenie w zawiesinie plankton i koniecznie sprawdź poziom jodu - on paruje z wody i dodatkowo jest konsumowany przez koralowce.

 

Edit . PS. przypomniało mi się że LPSy tego typu są wrażliwe na wirki - sprawdź czy nie ma na nich brązowych/czerwonych płaskich plam w kształcie łezki, owalu, klepsydry.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dolewamy jod. Doradzono mi taki. Dolewamy 5 ml codziennie ale poprawy kurczę nie widzę. Może za bardzo wieje na nią chodz nie sądzę bo na początku było ok. Czy ten jod co dolewamy jest ok czy kupić może coś innego.  Widziałem  takie za 150 zl co się dodaję kropelka dziennie.

20180701_161205_001-1024x1365.jpg

A jest jakiś sensowny test na jod. Czytałem  że bardzo trudno to zmierzyć? Czy taki środek masz do korali? Znalazłem taki  i zamówię. Jego się normalnie podaje do wody czy karmimy nimi korale?

Screenshot_20180701-161830-768x1365.png

Edytowane przez kubaluka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To.masz wg dawki z instrukcji? A jak to kontrolujesz? Masz testy czy lejesz na pałę,poprostu dziennie tyle,przedawkowanie jodu to też nic dobrego.

Ja stosuję to 1k/100l dziennie ale pod kontrolą

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6713271106


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje według instrukcji. Dziwne powiedziano mi że jodu raczej nie można przedawkowac i nic to nie grozi. Ok jaki test na jod polecasz. Czyli na Reef Mastera też jedna kropelka dziennie. Najpierw muszę sprawdzić testem.

Edytowane przez kubaluka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można przedawkowac jodu?dziwne? to wlej całą butelkę:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle mi powiedziano. Jak też Ty stosujesz na jod? Ten środek z KZ też chyba zamówię może pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można przedawkowac, nawet picie wody w zbyt dużej ilości w dłuższym czasie szkodzi.

Wszystko dawkujemy mniej więcej według instrukcji. Jeśli mamy mocno porośnięte koralowcami akwarium można zwiększyć, lub jeśli mamy dwa koralowce na krzyż to zmniejszyć dozowanie. 

Jod szybko sie rozpada, moze to mial na mysli ktos, kto Ci doradzal. Ja stosuje najzwyklejszy wodny rozwój rodu z apteki chyba za 8 zeta i daje go kilka, kilkanaście kropli na 750l wody. Staram się codziennie, bo wiem, że Jod jest nietrwały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kubaluka napisał:

Ok dziękuję . Poszukam jakiegoś sensownego testu

Polecam z colombo:'l


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefhub jest opis że bardzo trudno zbadać poziom jodu a dostępne testy nie są w stanie stwierdzić faktycznego stężenia jodu. To jak to jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup colombo a jak chcesz dokładniej zrobi testy ICP


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kubaluka napisał:

ICP to tam trzeba próbkę wody wysłać?

Proszę Cię,odpal google,poszukaj trochę na forum,sąsiad tak wiedzę aby Ci podać kawę na ławę,czytaj czytaj czytaj....:D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test jodu i wyszło 0,10. Test Colombo tak jak mówiłaś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) czyli za dużo lejesz bo powinno być od 0,04 do 0,06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.