Skocz do zawartości
kubaluka

Problem z Euphiliami

Rekomendowane odpowiedzi

No i masz odp,tak jak przypuszczalam:-)lejesz bez sensu,sorki ale prawdziwie,czytaj,a jak coś nie wiesz pierw pytaj na forum,bo latwo coś popsuć,gorzej naprawic:-) są koledzy zawsze Ci ktoś pomoże,no ale prawda taka każdy uczy się na błędach:o,ja też,nikt nie jest święty,głowa do góry...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczekam  może tydzień i sprawdzę. Kupiłem ten środek co pisałeś LPS Amino Acid i Aqua Forest AD Phyto Mix 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotka drobna czerwona ;) 

I kropelka amino do akwa wcześniej  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2018 o 14:28, kubaluka napisał:

 

20180701_141919-1024x768.jpg

20180701_141924-1024x768.jpg

 

W dniu 1.07.2018 o 15:30, kubaluka napisał:

Reef Master 1 belka biala 2 belki niebieskie i odłożone Leddy Tube Actinic świece od 12 do 21

20180701_153042-1280x960.jpg

20180701_152845-1024x768.jpg

Jod jodem ale

Może by tak najpierw powalczyć z tymi Sinicami  ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano mam chyba przez to że pada światło słoneczne na zbiornik i muszę zasłonić z lewej strony.  O to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kubaluka napisał:

Możesz rozwinąć proszę 

Pewnie 

Kropelka amino kwasów lub jakich kolwiek witamin do akwarium 

Kostkę wrotki do pojemnika takiego nawet co na mocz 

Dodajemy wody i rozpuszczamy w tym pojemniku i podajesz taką dawkę na 4-5 razy powiedzmy w godzinki 

Jesteś w domu przygotowujesz i jak jesteś na chacie  podajesz  raz na jakiś czas i tym sposobem małe ilości podaje ale ciągle 

i papu cały czas w akwa 

Pozdr. 

Teraz, kubaluka napisał:

Cyjano mam chyba przez to że pada światło słoneczne na zbiornik i muszę zasłonić z lewej strony.  O to chodzi?

To zmieni świetlówki tylko na na niebieskie i to nie wina słońca tylko jakość wody 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,10 jodu to nie dramat pod warunkiem że nie był wlany natychmiast z poziomu niewykrywalnego. Widziałem zbiorniki w których takie poziomy były i wszystko było zdrowe. Dopiero po przekroczeniu 0,12 zaczęły być oznaki przedawkowania jodu. Masz może wyniki icp? Jak stront, jak miedź itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co kupiłem Amino Acid jak najbardziej jest ok Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT chce Ci powiedziec że są głodne,tak jak Ci pisalam w pierwszym czy drugim poscie,

Sinice swoja droga..

Edit  oczywiscie do autora jest to

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie ale o co chodzi z sinicami.  Przepraszam że tak pytam.

9 minut temu, AnT napisał:

Pewnie 

Kropelka amino kwasów lub jakich kolwiek witamin do akwarium 

Kostkę wrotki do pojemnika takiego nawet co na mocz 

Dodajemy wody i rozpuszczamy w tym pojemniku i podajesz taką dawkę na 4-5 razy powiedzmy w godzinki 

Jesteś w domu przygotowujesz i jak jesteś na chacie  podajesz  raz na jakiś czas i tym sposobem małe ilości podaje ale ciągle 

i papu cały czas w akwa 

Pozdr. 

To zmieni świetlówki tylko na na niebieskie i to nie wina słońca tylko jakość wody 

 

 

To co z wodą może być nie tak skoro to nie wina słońca? Mogą być wszystkie niebieskie? 

Takie dziś kupiłem 

20180702_205717-1024x1365.jpg

20180702_205510-1024x1365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile podajesz z  tych buteleczek do akwa ? 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AnT napisał:

Ile podajesz z  tych buteleczek do akwa ? 

Teraz je kupiłem. Teraz właśnie robię podmiane doleje bakterii Special Blend. Tego Phyto Mix mam dac 10 kropli wymieszać z wodą z akw i podać korala. A LPS  pisze zw 1ml na 200 więc dam pół ml dziennie. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc

Edytowane przez kubaluka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW 

 

36 minut temu, kubaluka napisał:

Teraz je kupiłem. Teraz właśnie robię podmiane doleje bakterii Special Blend. Tego Phyto Mix mam dac 10 kropli wymieszać z wodą z akw i podać korala. A LPS  pisze zw 1ml na 200 więc dam pół ml dziennie. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc

ale przy jakiej obsadzie w akwa ? 

tutaj max 0,2 ml na 3-4 dni 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od mniejszych dawek o połowę z tego co piszą producenci - masz małą masę koralową w akwarium, nie jest wypchane po brzegi, nie ma co karmić cyjano, problem z Cyjano to często nie stabilne biologicznie akwarium, za mało bakterii konkurencyjnych dla sinic. 

U mnie na sinice sprawdziły się bakterie od KZ Cyano Clean, do tego dawałem Coral Snow Plus, i odsysałem co się da, piasek wzruszałem, dodawałem też wtedy bakterie Bio Mate :) i KZ ZeoBak - nie żebym cię namawiał na dodatkowe koszty.  Po prostu chodzi o to by zadbać by w akwarium walkę o pokarm i miejsce wygrywały pożyteczne bakterie a nie Cyjanobakterie - no i trzeba trzymać Po4 i No3 w ryzach zwłaszcza Po4. Przy takiej metodzie widać efekty nie są spektakularne i z dnia na dzień, wymagają cierpliwości, ale są dobre dla zbiornika.

Możesz użyć też innych bakterii, albo raz na jakiś czas zmieniać bakterie by była różnorodność w zbiorniku.

Co do pokarmu Fito od AF ja się na nim mocno zawiodłem :( zużyłem całą butlę i przeszedłem na Easy reef w żelu - wersja Nano - fajny gęsty nie cuchnący plankton :) łatwo go dozować, dodaję co drugi dzień, podając po trochu rozmieszane z wodą z akwa - na 250 litrów daje 5 ml żelu raz na dwa dni, czasami mieszam go z mrożonkami dla ryb, czy planktonem czerwonym z mrożonki.

Co do LPS to można karmić grubszym pokarmem mrożonym, tylko trzeba wyłączyć cyrkulację na conajmniej 30 minut, obieg też, pipetą dajesz mrożonkę - np ikra kraba, czy inne drobne, delikatnie na LPSa i on to łapie takim śluzem, i ten śluz z jedzeniem przepycha do otworu gębowego - u Euphilli trwa to wieki :/ tak z 30 minut - ale np Scolymie czy Trachyphylia wcinają już w 10 minut :)

Do planktonowych pokarmów nie musisz wyłączać pomp i obiegu. - tych takich zielony plankton w żelu, jak podajesz w mini porcjach kilka razy dziennie to sobie tam krąży, co nie zjedzą to odpieniacz wywali.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.