Skocz do zawartości
Nik@

[756] All inclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam, że w tym akwarium tych ślimaków jest jeszcze mnóstwo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam nie ma już co jeść. Na jednej tylko szczepce zoa przyniesionej przed świętami widzę dwie małe aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ normalnie jesteś wyjątkowa B) brakuje Ci dziadostwa którego większość chce się pozbyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Nik@ napisał:

Tylko tam nie ma już co jeść. Na jednej tylko szczepce zoa przyniesionej przed świętami widzę dwie małe aiptasie.

Zobacz co wczoraj znalazłem po prawie roku :P

rCAKuswK9Hj0AVqdIanlW-upi_Hf4pFV7UwkF6Ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaczek którego próbowałam uratować z siatki niestety sam z tej gruszki nie wyszedł.  Wróciłam z pracy, delikatnie "wudmuchnelam" go z tej gruszki, rusza sie jeszcze, ale dogorywa biedak :( 

Próbowałam dać mu szansę.  Oby już więcej takich nirdobitkow nie było. Stresuja mnie te akcje ratunkowe, jednak mam obserwacje, że berghia jest w stanie się rozmnażać w akwarium ogólnym.  Do niedawna sądziłam, że jest to mozliwe tylko w hermetycznych, sterylnych warunkach.

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ jeśli brakuje ci aiptasi już kilkanaście się uzbierało :D


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Berghia może ( ale  nie musi) się rozmnażać w normalnym akwarium. Przecież w naturze też mają wrogów a jednak zyją.  

Jak ktoś wrzuca dwie sztuki do 100 czy 200 litrów to  one moga się przez całe życie nie spotkać.

Jeśli skała ma zakamarki dziury i wgłębienia to większośc czasu bergia  nie pojawia się na powierzchni i jest bezpieczna  przed większymi zjadaczami.  Para bergii składa średnio jeden zwój dziennie  bardzo uśredniając 200 jajek. po dwuch tygodniach są pierwsze młode bardzo narażone na zjedzenie przez np kiełże.

Ale jeśli   jest ich dużo to jakiś procent przezyje. np jeden na tysiąc


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, Nik@ napisał:

Slimaczek którego próbowałam uratować z siatki niestety sam z tej gruszki nie wyszedł.  Wróciłam z pracy, delikatnie "wudmuchnelam" go z tej gruszki, rusza sie jeszcze, ale dogorywa biedak :( 

Próbowałam dać mu szansę.  Oby już więcej takich nirdobitkow nie było. Stresuja mnie te akcje ratunkowe, jednak mam obserwacje, że berghia jest w stanie się rozmnażać w akwarium ogólnym.  Do niedawna sądziłam, że jest to mozliwe tylko w hermetycznych, sterylnych warunkach.

 

 

miałem 6 szt, wyjadły aiptasie i zniknęły, teraz po roku prawie w jednym miejscu zauważyłem wyrosło kilka nowych aiptasi czyli berghi nie mam już u mnie, są niesprzyjające warunki tzn., domyślam sie że krewetki mogły sie do tego przyczynić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukac w niemalowane drewno ale przez rok działania akwarium jeszcze nie miałem aiptasii.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, katani napisał:

Odpukac w niemalowane drewno ale przez rok działania akwarium jeszcze nie miałem aiptasii.

Michał zajrzyj do komina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, katani napisał:

Odpukac w niemalowane drewno ale przez rok działania akwarium jeszcze nie miałem aiptasii.

 

39 minut temu, Paragon napisał:

Michał zajrzyj do komina :)

Ja też nie mam apitasii, w kominie również. Zdarzyło się, że przywlokłem coś ze szczepką, każdą oglądam wielokrotnie. Jak małe dwie sztuki pojawiły się w akwarium, to kupiłem jedną krewetkę i ona  pilnuje, żeby ich nie było w zbiorniku i w kominie. Pilnuje komina, bo w nim mieszka, a po zgaszeniu światła wychodzi do akwarium i patroluje rewiry. Nidy nie miałem plagi. Jak się coś pojawia, to są pojedyncze, małe sztuki. Są przez chwilę i znikają i życzę sobie, żeby taki stan pozostał.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, norbi2222 napisał:

 

Ja też nie mam apitasii, w kominie również. Zdarzyło się, że przywlokłem coś ze szczepką, każdą oglądam wielokrotnie. Jak małe dwie sztuki pojawiły się w akwarium, to kupiłem jedną krewetkę i ona  pilnuje, żeby ich nie było w zbiorniku i w kominie. Pilnuje komina, bo w nim mieszka, a po zgaszeniu światła wychodzi do akwarium i patroluje rewiry. Nidy nie miałem plagi. Jak się coś pojawia, to są pojedyncze, małe sztuki. Są przez chwilę i znikają i życzę sobie, żeby taki stan pozostał.

siedzi w kominie daje rade z niego wyjść :) fajnie masz u mnie przez 8 miesięcy mieszkała babka symbiotyczna odnalazła sie cudownie w tydzień temu hehe jaka to krewetka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

siedzi w kominie daje rade z niego wyjść :) fajnie masz u mnie przez 8 miesięcy mieszkała babka symbiotyczna odnalazła sie cudownie w tydzień temu hehe jaka to krewetka ?

Co wieczór wychodzi z komina. W grzebieniu mam powyłamywane zęby. Ja nie potrafię jej nazwać, to ta z paskami. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Co wieczór wychodzi z komina. W grzebieniu mam powyłamywane zęby. Ja nie potrafię jej nazwać, to ta z paskami. 

kurcze mi też się mylą, mozesz wrzucić fotę albo link najlepiej do sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 miesięcy nie zauważyć babki w kominie? Ja zaglądam do komina codziennie i patrze, czy ktoś tam nie utknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, Nik@ napisał:

8 miesięcy nie zauważyć babki w kominie? Ja zaglądam do komina codziennie i patrze, czy ktoś tam nie utknął

tak dokładnie znikła mi, a że lubiła skakać doszedłem do wniosku że już jest w rybim raju, w kominie też szukałem ale nie dostrzegłem jej, Dominika co ciekawe komin służy mi od kilku miesięcy jako reaktor ozonu kąpiele w ozonie jej nie przeszkadzały, w tamtym tygodniu wrzuciłem ją do zbiornika i od razu sie skumała z krewetką pistoletową :)

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

kurcze mi też się mylą, mozesz wrzucić fotę albo link najlepiej do sklepu :)

Chyba ta https://www.coralhouse.pl/lysmata-seticaudata---krewetka-na-aiptasie~p32566

1 minutę temu, Nik@ napisał:

8 miesięcy nie zauważyć babki w kominie? Ja zaglądam do komina codziennie i patrze, czy ktoś tam nie utknął

Dominika jestem pod wrażeniem Twojej skrupulatności :czapkizgłów:), mi bardzo daleko do tego, żeby zaglądać do komina i to każdego dnia. Chyba wynika to z tego, że komin mam zamalowany i żeby coś zobaczyć, to muszę dużo wygibasów poczynić - wejść na komodę, zabrać ze sobą coś do przyświecenia,  zdjąć wentylatory. Za dużo roboty:banghead. Robię to tylko przy czyszczeniu komina, lub w tedy gdy nie widzę jakiegoś zwierzaka.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

widzisz pytam bo sklepy opisują jak chcą po lewej masz z JM a o prawej z CH widzisz tą subtelną różnicę hehe:

large_krewetka1aJPG-1599x1064.jpg?lm=154lysmata-seticaudata.jpeg

To ja mam tą z pierwszego zdjęcia.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie urządzilam sobie akwarium tak, żebym widziała komin. Miałam kiedyś ślizga który pasjami odwiedzał komin, zdejmowac am grzebień i zaraz sam wychodził.  Jakiś czas temu jeden z wargaczy też postanowił tam zajrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Ja specjalnie urządzilam sobie akwarium tak, żebym widziała komin. Miałam kiedyś ślizga który pasjami odwiedzał komin, zdejmowac am grzebień i zaraz sam wychodził.  Jakiś czas temu jeden z wargaczy też postanowił tam zajrzeć :)

Ja wychodzę za założenia, że jak sam wlazł/a to sam/a wyjdzie. Przynajmniej mam takie obserwacje z mojego akwarium i zachowań zwierząt.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Paragon napisał:

widzisz pytam bo sklepy opisują jak chcą po lewej masz z JM a o prawej z CH widzisz tą subtelną różnicę hehe:

large_krewetka1aJPG-1599x1064.jpg?lm=154lysmata-seticaudata.jpeg

Tu macie odpowiedź :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nexor4 napisał:

@Nik@ jeśli brakuje ci aiptasi już kilkanaście się uzbierało :D

Na razie jeszcze mam, wiec nie jest to pilne, ale i tak chętnie przyjmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień bladziutka, w nocy świeci prawie tak mocno, jak caulastrea.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek też bladziutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.