Skocz do zawartości
Nik@

[756] All inclusive

Rekomendowane odpowiedzi

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś to zraszanie dziwnie dla mnie brzmi. Niby miało być tornado w siporaxie, a tu takie psik psik... czym się różni to kropelkowanie  od leniwego, jak u mnie przepływu?

To jest zwykle pytanie z ciekawości, bo po prostu nie mam wiedzy.

Kupa mięci. Dziś pełnia, jak to wygląda  (nadal kiepsko, ale troszkę lepiej)  i troszkę niefotkowo 

 

fUbxx2l.jpg

pfFI1GU.jpg

Y1VASql.jpg

rrqB4eV.jpg

8PEZGR4.jpg

Gorgonia wcale nie jest w takim świetnym stanie. Od ponad tygodnia nie odzywała się zupełnie, mimo fito i innych zachęt. Zaczęła tracić tkanke na czubkach. I od 3 dni zaczęła coś powoli rozmawiać, od wczoraj znów obsypana polipami od stóp do głów.  Nie ogarniam jeszcze tej kobiety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałam się dziś wieszaków na lampy i mogłam nareszcie położyć koronę :animier:

tyIUn8u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ladnie to wyglada w calosci, lekki aquascaping i cos co wedlug mnie fajnie sie prezentuje, czyli troche niedoswietlone boki (szczegolnie prawy), sprawiajace wrazenie jakiejs glebi i tajemnicy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona jest dla niefotek, dlatego jest mniej światła. W rzeczywistości nie jest tam aż tak ciemno, komin pewnie dodaje tego efektu. Fajnie, bo światło teraz nie razi w oczy. Choć akwarium wydaje się niższe, bo korona nachodzi kilka cm na szkło. Korale na tym zdjęciu były sfochane, bo przez kilka godzin na czas wiercenia nie miały światła. Dodatkowo zakrylam akwarium ceratą, a okazalo sie, że Tata ma fajny patent, żeby pył się nie sypał:

u0kM13O.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak wygląda bardzo łanie. Szczególnie podoba mi się ułożenie skały. Jak bym miał szersze akwarium to bym ustawiał podobnie. Zwłaszcza ten łuk się dobrze prezentuje.

Ta gorgonia wygląda ekstra! Może warto ją dać na trochę bardziej w prawo do cienia i zobaczyć jak się będzie tam zachowywać. Ledy to w końcu mocne światło.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgonia  była wcześniej bardziej na prawo, ale tam za mało wieje, prawie martwa strefa, bo od cyrkulatora z prawej powiew zaczyna się ze 30 cm od szyby, na której jest zamontowany.  Komin też  blokuje czesc ruchu wody z cyrkulatorka na przeciwleglej szybie. Gorgonia potrzebuje wiatru, a pod szybą po prawej go nie ma wcale. W tej chwili stoi w jednym miejscu, gdzie jest w miarę malo światła, ale coś tam od cyrkulatorow już "czuć", a jednocześnie z przeciwlwglego cyrkulatorka nawiewa trochę pokarmu prosto w jej polipy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zmieniłam sól okrzemki nie wróciły, nie sypią się po podmianach, więc jednak nie była to kwestia wody ani filtra rodi. 

Acra tricolor ruszyła wyraźnie z wzrostem i też Monti różowa, która wczesniej praktycznie umierała i w miejscach, gdzie tracila tkanke porastala glonem. Teraz odbija, ma piękne biale czubki wzrostu. Prócz soli nie zmieniłam nic, nadal nie daje ballinga, bo kh w okolicach 8 i spada bardzo powoli.

Aaa i w sumpie powoli mnożą mi się corynactis, juz mam ich z 5, a myslalam, ze je stracilam po przeprowadzce. Niezwykle mnie to cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko pogratulować. Twoja akra u mnie mam nadzieję, że też ruszy. Ale najbardziej cieszy, że ładnie polipuje. Dzisiaj powstała szczepka z Clavularii dla Ciebie. Będzie czekać na odbiór. No i przydało by się zdjęcie całości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę dziś filmiki zamiast weekendowych fotek.

1) posprzatałam dziś część sumpa, umylam odpieniacz, lampę uv i pompę lampy, szyby i moim oczom ukazały się piękne gąbeczki. Na oko z 10 lub więcej gatunków. Białe, szare, różowe, żółte, czarne, niebieskawe... skąd się aż tyle gatunków wzięło to nie wiem :)

 W tle widać też corynactis i ruroweczki dzikie

2) Rybki :)

 

@dadario acra w miejscu złamania widzę zaczyna się powoli zabliźniać. Ciekawe, kiedy całkiem zniknie ślad po łamaniu.

A co do okrzemek to serio dziwne. Miesiąc temu jeszcze nakręcił filmik z piachem obsypanym okrzemkami.  Kilka miesięcy od startu mnie meczyly, nasilały sie po podmianach, aż tu nagle nowa sól, cyk i nie ma :) widwidać na filmach i fotach, żeby nie było, że wymyślam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Można zapytać z jakiej soli na jaką przeszłaś?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z af reef salt na Royal nature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba to granatowe tło! Jestem super zadowolona.  Na jasnym niebieskim bardziej widać nieczystości, na granatowym nie. Dodaje ono głębi, pięknie kontrastują na nim koralowce i ryby, a jednocześnie nie pomniejsza optycznie zbiornika, jak czarne tło.  Nie czysciłam tylnej szyby od startu, zostawiłam to slimakom. 

W 360l przymierzała czarne tło i zbiornik drastycznie się skurczyl.

Jeszcze fajniej by pewnie wyglądała tapeta z głębią oceanu, w odcieniach granatu i z refleksami światła, ale wyszłyby z kieszeni kolejne stówki, a wolałam je wydać na zwierzaki, niż na na kawałek kolorowej folii ;) pomyślałam sobie, że tył pewnie zarośnie i nie będzie widać tapety, jednak nie zarósł i trochę teraz żałuję. 

fNBlDpG.jpg

mOUPr9k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co się rzuca w oczy to klips na piasku :D Ale ogólnie fajnie wyszło :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, zielony mintaj napisał:

Pierwsze co się rzuca w oczy to klips na piasku :D Ale ogólnie fajnie wyszło :clapping

A żeby Cię... :Dczysciłam sobie przednią szybę, bo chciałam zrobić ładna fotkę  (nie, że szyba była brudna, bo czyszcze systematycznie, ale chciałam, żeby fotka wyszła w miare), potracilam czyscikiem ten klips i myślę sobie "no nic, przynajmniej nie bedzie go widać na zdjęciu, jutro wyjme". 

I w tym momencie  wchodzi  @zielony mintaj i psuje  mi szyki, ujawniając zaniedbanie, którego miał nikt nie zauwazyc :D

Btw: gdyby ktoś spojrzał na zegarek nad akwarium, to pokazuje czas letni ;) zapomniałam przestawić i tak do wiosny pewnie zapomnę :D

 

Edit:

Nakręciłam filmik, kiedy moja rafka szykuje się do spania i lampy swiecą ostatkami niebieskiego światła przed całkowitym wygaszeniem.

Coś niesamowitego na żywo, filmik nie oddaje zupełnie nic z rzeczywistości. Ale chociaż piękne bliki widać:D

Kurcze, jak to zrobić, żeby film wyświetlał się w takiej jakości, jak na yt??? Tutaj jakieś gumno się wyswietla:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znam to uczucie wieczornego widoku [emoji14]

4d219f13b54c2a6dad5134be473e91f3.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 wygląda cudnie.

A tu widok z rana na acre, rzadki niestety. Nie wiem, co powoduje, że czasem ma rano tak olbrzymie polipy na wzrostowych czubkach. Zdjęcie nie oddaje niestety wrażenia. Po prostu wygląda oblednie z takimi duzymi miotełkami. One były ogromne. Coś niesamowitego.

eUc3dlc.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/11/2018 at 8:37 PM, Nik@ said:

Bardzo mi się podoba to granatowe tło! Jestem super zadowolona.  Na jasnym niebieskim bardziej widać nieczystości, na granatowym nie. Dodaje ono głębi, pięknie kontrastują na nim koralowce i ryby, a jednocześnie nie pomniejsza optycznie zbiornika, jak czarne tło.  Nie czysciłam tylnej szyby od startu, zostawiłam to slimakom. 

W 360l przymierzała czarne tło i zbiornik drastycznie się skurczyl.

Jeszcze fajniej by pewnie wyglądała tapeta z głębią oceanu, w odcieniach granatu i z refleksami światła, ale wyszłyby z kieszeni kolejne stówki, a wolałam je wydać na zwierzaki, niż na na kawałek kolorowej folii ;) pomyślałam sobie, że tył pewnie zarośnie i nie będzie widać tapety, jednak nie zarósł i trochę teraz żałuję. 

fNBlDpG.jpg

mOUPr9k.jpg

jakie piekne!!! i te gorgonie... (nie ma czerwonej?)

briareum masz na osobnej skałce?

On 12/16/2018 at 7:54 AM, fresz33 said:

Znam to uczucie wieczornego widoku emoji14.png

4d219f13b54c2a6dad5134be473e91f3.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

piekne!

 

Freszu, jakie briareum masz na sciankach?  

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum mam osobno. A czerwona gorgonia jest w miare widoczna na drugim zacytowanym zdjęciu po prawej, z Chrysusem obok. Polipuje pieknie, ale troszkę łysieje niestety na czubkach :(

WtYj5x5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie piekne <3  tak jak zoa mnie wogole nie pociagaja, tak gorgonii moglabym miec chyba cale akwa :p 

nie zauwazylam jej :D wpisala sie w skaly :p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi w takim miejscu, gdzie jest niewiele światła. Prawa strona jest celowo niedowietlona dla niefotek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika to teraz już chyba czas na Twoją clavularię... Ciągle czeka na Ciebie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia u mnie chyba jest nie do utrzymania jeszcze. Nie wiem, dlaczego, ale te szczepki, które miałam już prawie padly:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję z tą gąbeczka, wiem, że pewnie nie da rady w akwarium, spróbuję jak najdłużej ja utrzymać.  Od 2 godzin jest u mnie to cudeńko, fota sprzed chwili

7qwBcoD.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.