Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak bryopsis.

Edit: Szukałem jeszcze chwilę informacji, bo to różnie może być... na zdjęciu, ja ewidentnie widzę, te 'piórka' czy jak to nazwać "paprotki" i to zgadza się z opisem Bryopsis. Jednak, odmian glonów włosowatych jest wiele i łatwo się pomylić. Tym bardziej, że zdjęcie jest robione w przybliżeniu, tak więc rzeczywisty rozmiar glonów pewnie 1  cm nawet nie ma.

Tutaj pomocne Tobie będzie odpowiedzenie sobie na pytania: co to za skała, czy startowałeś na wodzie z podmianki od kogoś z akwarium lub czy na szczepce nie było glona. (Nie czytałem Twoich tematów) Posiłkuje się informacjami z Reefcentral, gdzie dość rozsądnie opisali, że w okresie dojrzewania (lub w ogóle same z siebie) wszelkie glony to raczej Green Hair Algae, z kolei Bryopsis, to glon, który z tzw. 'powietrza' się nie bierze... i musiałby zostać przywleczony. To samo z valonią czy caularepą - sam się nie pojawiają. 

To tak napisałem tylko jako sugestię, abyś ocenił... czy to urosło samo... czy przypadkiem przyniosłeś to sobie sam.

Zatem, jeśli startowałeś na suchej skale typu marcorocks, pukani (na zdjęciu tego nie widać), nie wlewałeś 'podejrzanej wody' z podmianki od kogoś oraz oglądałeś korale i podstawki ze sklepu - to raczej Bryopsis "z tego" nie urośnie. (na tzw martwej skale, która już wcześniej była w oceanie lub co gorzej u kogoś w akwarium - to też już może urosnąć 'wszystko')

Tutaj jeszcze kilka osób powinno się wypowiedzieć, którzy mieli coś podobnego. Mam nadzieję, że to jednak nie jest bryopsis, bo jak sam pewnie znajdziesz... ludzie piszą, ze ciężko im się tego pozbyć. Sorry za ten referat. Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz ,zdecydowanie to jest Bryopsis  teraz trzeba podjac walke z tym dziadostwem ,tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakąś obsadę w akwarium oprócz ślimaków?? Ewentualnie planujesz jakieś ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/29/2018 at 1:32 PM, KaZek said:

Masz już jakąś obsadę w akwarium oprócz ślimaków?? Ewentualnie planujesz jakieś ryby?

Tak mam juz kilka krabow ,slimakow , jezowca i cztery rybki .

Zakupilem cos z atybiotykow na bazie fluconazole, ale nie chce podawac boje sie ze wszystko mi padnie (jest to specjalnie na te glony i niby nie szkodzi )

Niedawno dolozylem sumpa z dbs i refugium , jakies 6 tygodni temu .

Glony sa jak byly :) mam na mysli bryopsis ,wyrywam je recznie co jakis czas . Dalsza obsade planuje jakos niebawem, ale ciezko dostac to co chce wiec czekam hmmmm moze nie ciezko ale za kazdym razem wracam z koralem zamiast rybki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wimonkan u mnie pomogła Zebrasoma.Miałem dużo glonów w sumpie i powędrowały do głównego jak kupiłem tę rybę to mi wszystkie poznikały i valonia i caularepa i teraz czasem spaghetti wrzucę to też zje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany :) bez podawania antybiotykow 

dokupilem pokolca i on wszystko zjada w dwa dni wyczyscil caly zbiornik nie  wiedzialem ze te rybki sa az tak pazerne na glony , teraz mysle jaki pokarm mu wykombinowac bo karmie tylko mrozonkami a tam malo zieleniny ,moze tak jak pisez KaZek spagetti zaczne mu podawac :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz refugium to dokarmiaj go makroglonami, ewentualnie możesz spróbować algi nori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wyczailam z tropicala taki pokarm:

https://www.krakvet.pl/tropical-algae-flakes-pokarm-algami-dla-ryb-roslinozernych-pg-18168.html

Rybom bardzo smakuje. Nawet miesozerny midas, który dotąd nie widziałam, zeby jadł jakiekolwiek  granulki czy płatki, wyłącznie mrożonki, zjada te płatki :)

kilka tygodni wcześniej kupiłam też z tropicala granulki ze spiruliną i ekstraktem z czosnku i też jest szał nie tylko u pokolcow. Pokarm znika w okamgnieniu:

http://tropical.pl/tropical/product/bionautic-granulat?gclid=CjwKCAjw3qDeBRBkEiwAsqeO7qhukQdtTiPcbUowqX9EDBwlv0VfbogSoOeDtqH-A35-X8wCBCI2QhoC0Z8QAvD_BwE

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nik@ napisał:

Ja niedawno wyczailam z tropicala taki pokarm:

https://www.krakvet.pl/tropical-algae-flakes-pokarm-algami-dla-ryb-roslinozernych-pg-18168.html

Rybom bardzo smakuje. Nawet miesozerny midas, który dotąd nie jadł żadnych granulek ani płatków, wyłącznie mrożonki, zjadł dziś troszkę tych płatków :)

No ja moim rybom już od dość dawna podaję ten pokarm, chociaż nie mam typowych roślinożerców. Błazenki i garbik jedzą, a midasa mam od niedawna i też widać, że skubnie ten pokarm. Mój midas je wszystkie pokarmy typu mrożonki, płatki, granulki. Jedne mu smakują lepiej, a inne mnie. Generalnie zjada wszystko i jest pocieszną rybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.