Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Edit : Chwialek
Temat został wydzielony z wątku:

Celem usystematyzowania i dalszej dyskusji we właściwym temacie...
 

 

2 godziny temu, Paragon napisał:

można to rozwiązać inaczej zależność czasu od aktywności


A może po prostu ten cyrk z 50-oma postami wymaga przemyślenia? Kolega @SQNS chce coś wystawić i musi robić z siebie za przeproszeniem durnia pytając o czyściki i takie tam. Kolorowi i tak każde ogłoszenie akceptują zanim zostanie opublikowane, to może mogliby przy okazji ocenić wiarygodność pacjenta? Także, proponuję dać spokój koledze. Szczególnie, że jakąś tam wartość te wpisy mają, tematy jednak kogoś tam interesują (sądząc po ilości odpowiedzi nt. czyścika na przykład:-). A mógłby kolega po prostu wpisywać w różnych tematach: "tak", "nie", "ja uważam inaczej", albo rozdmuchać gdzieś jakąś awanturę. No i wreszcie, kolorowi milczą, to nie bądźcie świętsi od papierza;-) Jak kogoś tak to boli, to zawsze ma opcję "zgłoś odpowiedź".

Witam kolegę:-)

Edytowane przez chwialek
wydzielenie dyskusji z tematu powitalnego. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Slony. Milo slyszec pozytywne slowa a nie odrazu atak :rolleyes: jakby ktos chcial zobaczyc moj zbiornik zeby potwierdzic moja wiarygodnosc to jestem otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten temat był wałkowany kilkadziesiąt razy, pewnie dlatego nikt się nie odzywa - powody, dlaczego jest tak a nie inaczej zostały wyjaśnione w wielu, wielu wątkach. Jakieś kryterium musieliśmy przyjąć, owszem - okres obecności na forum też jest jakimś pomysłem, ale przecież to również będzie krytykowane - i będą uzywane te same argumenty. 

Forum to nie jest platforma dla ogłoszeniodawców. Jesli ktoś nabija posty "tak, "nie", "pewnie", "jasne" itp po to tylko aby wystawić ogloszenie to mówi samo za siebie. Mamy mieć armię moderatorów, aby śledziła każdy wątek i oceniała wartość merytoryczną posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SQNS napisał:

jakby ktos chcial zobaczyc moj zbiornik zeby potwierdzic moja wiarygodnosc to jestem otwarty

Może właśnie to jest droga? Załóż swój temat, opisz akwarium, wrzuć parę fotek - każdy pewnie chętnie zobaczy co tam masz. 5 lat to pewnie jest już fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była dyskusja na temat jakie to forum jest drogie w utrzymaniu, może po prostu dodać opcję wykupienia możliwości wystawienia/kupowania na targowisku? :)) Nie oszukujmy się, że spora część użytkowników jest tutaj tylko dla targowiska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji - jesli ktoś ma propozycję jak rozwiazać ten problem to zapraszam do dyskusji. Możemy również zrobić ankietę - czy ilość postów czy też czas spędzony na forum dawałby przepustkę do targowiska.

Może mała modyfikacja w tym rozwiązaniu, które już jest: 50 postów w swoim wątku i min. 6miesięcy na forum?

14 minut temu, calak napisał:

Ostatnio była dyskusja na temat jakie to forum jest drogie w utrzymaniu, może po prostu dodać opcję wykupienia możliwości wystawienia/kupowania na targowisku? :)) Nie oszukujmy się, że spora część użytkowników jest tutaj tylko dla targowiska. 

i mamy pierwszą propozycję :-)

1.Płatne ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyc oddzielny dzial dla malych sklepow ktorych nie stac na reklamowanie sie i drobnymi oplatami dac im mozliwosc wystawiania sie i przebijania przez rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nie do przyjęcia - małe sklepy, to znaczy jakie? kryterium ma być ilość pracowników, dochód roczny (lub jego brak), czas działalności (po jakim czasie miałby zniknąć status "małego sklepu") czy też powierzchnia lokalu? Poza tym duże sklepy miałyby inny argument" mały sklep-mało kosztów, duży sklep-dużo kosztów.

No i pytanie: kto miałby to oceniać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, Irmina napisał:

Przecież ten temat był wałkowany kilkadziesiąt razy, pewnie dlatego nikt się nie odzywa - powody, dlaczego jest tak a nie inaczej zostały wyjaśnione w wielu, wielu wątkach. Jakieś kryterium musieliśmy przyjąć, owszem - okres obecności na forum też jest jakimś pomysłem, ale przecież to również będzie krytykowane - i będą uzywane te same argumenty. 

 

7 minut temu, Irmina napisał:

a przy okazji - jesli ktoś ma propozycję jak rozwiazać ten problem to zapraszam do dyskusji. Możemy również zrobić ankietę - czy ilość postów czy też czas spędzony na forum dawałby przepustkę do targowiska.

Jestem za, bardzo dobra propozycja z ankietą przy dyskusji zawsze można dojść do jakiegoś kompromisu, mi osobiście wydaje się że mogło by wystarczyć podniesienie progu ilości postów i załatwimy temat gdzie po pół roku obecności na forum osoba z 50 postami może wystawiać coś na giełdzie, wystarczy żeby próg wynosił 500 i już osoba musiała by jednaj jakoś się udzielać żeby taki stan osiągnąć czy to w miesiąc czy w rok,

Tak pomyślałem nie wiem czy dobrą alternatywą nie było by dla osób wystawiających coś na giełdzie, weryfikacja z konta np: facebook mamy tutaj odniesienie do realnej osoby w razie wałków jest namiar, ktoś zastanowi się dwa razy zanim oszuka, ale powstaje problem czy tak się da, czy wszyscy się na to zgodzą i co z tymi którzy facabooka nie mają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Irmina napisał:

1.Płatne ogłoszenia.

dla osób poniżej .. 500 postów ?

8 minut temu, SQNS napisał:

Stworzyc oddzielny dzial dla malych sklepow ktorych nie stac na reklamowanie sie i drobnymi oplatami dac im mozliwosc wystawiania sie i przebijania przez rynek

bzdura - to jest forum a nie słup ogłoszeniowy - targowisko jest tylko dodatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Irmina napisał:

a przy okazji - jesli ktoś ma propozycję jak rozwiazać ten problem to zapraszam do dyskusji. Możemy również zrobić ankietę - czy ilość postów czy też czas spędzony na forum dawałby przepustkę do targowiska

Ja to mam alergię na nadmiar regulacji. Moderatorzy są mianowani do tej funkcji nie z przypadku, raczej większość użytkowników uznaje ich autorytet (no, może poza sytuacjami, kiedy się ktoś zagalopuje w dyskusji jakiejś:-). To czemu nie mogą po prostu arbitralnie decydować o zamieszczeniu danego ogłoszenia, niezależnie od stażu na forum czy liczby postów? Jak komuś nie pasuje władza moderatorów tego forum, to przecież nie musi na tym forum być zarejestrowany. Może zamiast trochę sztucznych reguł (które słabo w sumie działają) lepiej wprowadzić jakiś mechanizm zwrotnej oceny pracy moderatorów (żeby nie było wrażenia, że moderatorzy to robią sobie co chcą wedle własnego uznania)? Jakiegoś sposobu skutecznego odwołania od ich decyzji?

Żeby nie było, doskonale rozumiem ten problem z ustaleniem reguł funkcjonowania. Weź 3 osoby - dostaniesz 4 różne opinie na dowolny temat;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

 

Jestem za, bardzo dobra propozycja z ankietą przy dyskusji zawsze można dojść do jakiegoś kompromisu, mi osobiście wydaje się że mogło by wystarczyć podniesienie progu ilości postów i załatwimy temat gdzie po pół roku obecności na forum osoba z 50 postami może wystawiać coś na giełdzie, wystarczy żeby próg wynosił 500 i już osoba musiała by jednaj jakoś się udzielać żeby taki stan osiągnąć czy to w miesiąc czy w rok,

Tak pomyślałem nie wiem czy dobrą alternatywą nie było by dla osób wystawiających coś na giełdzie, weryfikacja z konta np: facebook mamy tutaj odniesienie do realnej osoby w razie wałków jest namiar, ktoś zastanowi się dwa razy zanim oszuka, ale powstaje problem czy tak się da, czy wszyscy się na to zgodzą i co z tymi którzy facabooka nie mają ?

wstawianie linka do swojego profilu na FB - można chyba , ale jeśli ktoś nie ma swojego profilu to podawanie innych danych, niż te, które teraz podejcie związane byłoby z ujawnianiem nam Waszych danych   -RODO się kłania :-) ale musimy pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

dla osób poniżej .. 500 postów ?

bzdura - to jest forum a nie słup ogłoszeniowy - targowisko jest tylko dodatkiem

Ale przeciez to nie moj pomysl wprowadzic oplaty za ogloszenia ja tylko podpowiedzialem dalsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, SQNS napisał:

 ja tylko podpowiedzialem dalsze rozwiazanie

tylko dlaczego teraz a nie .. rok ? temu ?  - wcześniej Ci nie zależało na forum ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Słony leszcz napisał:

Ja to mam alergię na nadmiar regulacji. Moderatorzy są mianowani do tej funkcji nie z przypadku, raczej większość użytkowników uznaje ich autorytet (no, może poza sytuacjami, kiedy się ktoś zagalopuje w dyskusji jakiejś:-). To czemu nie mogą po prostu arbitralnie decydować o zamieszczeniu danego ogłoszenia, niezależnie od stażu na forum czy liczby postów? Jak komuś nie pasuje władza moderatorów tego forum, to przecież nie musi na tym forum być zarejestrowany. Może zamiast trochę sztucznych reguł (które słabo w sumie działają) lepiej wprowadzić jakiś mechanizm zwrotnej oceny pracy moderatorów (żeby nie było wrażenia, że moderatorzy to robią sobie co chcą wedle własnego uznania)? Jakiegoś sposobu skutecznego odwołania od ich decyzji?

Żeby nie było, doskonale rozumiem ten problem z ustaleniem reguł funkcjonowania. Weź 3 osoby - dostaniesz 4 różne opinie na dowolny temat;-)

no właśnie  - dotknąłeś sedna problemu :-) oczywiście nie da się i nie ma sensu wszystkiego regulować - stawiamy na zdrowy rozsądek ale sami wiecie, że czasem to się nie sprawdza. Ja chętnie poczytać Wasze propozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

dla osób poniżej .. 500 postów ?

Na przykład dla osób, które się zarejestrowały tylko żeby kupić jakieś korale na start. Opłata + cena korali będzie i tak mniejsza niż suma, którą wyda w sklepie. Nie dziwię się, że na siłę próbują nabić posty, z drugiej strony można też pisać pw do osób, które sprzedają ( ja tak robiłem nie mając 50 postów). 

Edytowane przez calak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Słony leszcz napisał:

@SQNS chce coś wystawić i musi robić z siebie za przeproszeniem durnia pytając o czyściki i takie tam. Kolorowi i tak każde ogłoszenie akceptują zanim zostanie opublikowane, to może mogliby przy okazji ocenić wiarygodność pacjenta?

Jest tak jak piszesz - i posty kolegi również są oceniane...

27 minut temu, SQNS napisał:

jakby ktos chcial zobaczyc moj zbiornik zeby potwierdzic moja wiarygodnosc to jestem otwarty. 

Ja chcę... I od razu informacyjnie - posty z obecnego tematu odliczę Ci przy umieszczanym ogłoszeniu. -- nie warto gonić.
 

12 minut temu, SQNS napisał:

Stworzyc oddzielny dzial dla malych sklepow ktorych nie stac na reklamowanie sie

:) a to mają inną marżę? Ponoszą inne ryzyko ? Mają mniejszy obrót to fakt ale nie sposób uwzględnić ten jest mały i tylko handluje towarem zakupionym w innych sklepach a ten jest duży bo dużo utopił w zatowarowanie i w sprowadzenie towaru do kraju.

8 minut temu, Paragon napisał:

Tak pomyślałem nie wiem czy dobrą alternatywą nie było by dla osób wystawiających coś na giełdzie, weryfikacja z konta np: facebook

W drugiej części sam odpowiedziałeś nie można przyjąć iż nie masz fb = nie istniejesz. Poza tym RODO :) i dane osobowe.

Za szybko piszecie :) nie nadążam odpisywać ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Irmina napisał:

wstawianie linka do swojego profilu na FB - można chyba , ale jeśli ktoś nie ma swojego profilu to podawanie innych danych, niż te, które teraz podejcie związane byłoby z ujawnianiem nam Waszych danych   -RODO się kłania :-) ale musimy pomyśleć

Tak dokładnie RODO ale link do facebooka w opisie ogłoszenia już nie narusza tych przepisów, a zawsze mamy namiar na osobę, lub tak jak pisałem podniesienie granicy postów, ogólnie sprzedaż jest obarczona pewną odpowiedzialnością, poza tym uważam podobnie jak Marek że targowisko jest dodatkiem bo w głównej mierze tu handlujemy między sobą i dobrze aby była nad tym jakaś kontrola, żeby utrudnić na maksa możliwość oszustw a sprzedaż dla userów po 50 postach to taka furtka dla nich poza tym duże obciążenie dla moderatorów, którzy muszą to przesiewać i decydować czy taki człowieczek po 50 postach gdzie natłukł ich 40 w 8 godzin, czy jego intencje są prawdziwe

1 minutę temu, chwialek napisał:

W drugiej części sam odpowiedziałeś nie można przyjąć iż nie masz fb = nie istniejesz. Poza tym RODO :) i dane osobowe.

Tak jak czytałeś to wyjaśniłem że to była ironia :)  tam to chyba wyjaśniliśmy nie róbmy znowu zadymy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jak w kazdym niemieckim klubie wprowadzenie oplat członkowskich rocznych np 30 zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

bzdura - to jest forum a nie słup ogłoszeniowy - targowisko jest tylko dodatkiem

Popieram. Sklepy, jak chcą się reklamować, to niech robią to poza targowiskiem. Jak sklep umieszcza w targowisku ogłoszenie, podając się za "kowalskiego" - po prostu oszukuje forumowiczów, którzy właśnie szukają tam ofert prywatnych. Jakby chcieli ofertę sklepu, toby pojechali do sklepu, albo weszli na stronę sklepu.

7 minut temu, Paragon napisał:

wystarczy żeby próg wynosił 500 i już

A w zasadzie to skąd taka potrzeba mentalna ograniczania dostępu do targowiska dla prywatnych osób? Co to kogoś boli? Jak długo ktoś nie oszukuje kupujących, to co w tym złego że sobie wystawi coś tam?

10 minut temu, Paragon napisał:

np: facebook

Np ja nie mam facebuka. Czy to znaczy, ze jestem oszustem lub złodziejem? Każdy, rejestrując się, poświadczył prawdziwość podanych danych.

18 minut temu, SQNS napisał:

Stworzyc oddzielny dzial dla malych sklepow

Jest "taki dział", ale gdzie indziej. Allegro, olx, sprzedajemy itp itd... @SQNS - czy jesteś sklepem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem sklepem moja dzialalnosc zawodowa jest daleka od akwarystyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, propozycja płatnych postów jest do rozważenia, choć wiązałoby się to z dużymi zmianami od strony administarcyjnej. Muszę sama też to przemysleć, ponieważ to na mnie spoczywałby obowiązek obsługiwania tych płatnosci, wystawianiu dokumentów itp i muszę zgłębić temat.

Pytanie o koszt ogłoszenia

1. 2-3zł

2.pow. 3zł

3.Pakiet ogłoszeń lub punkty do wykorzystania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak odznacza. Chwialek poprosiles zeby moje posty cos wnosily na forum powstala dyskusja ktora cos wnosi w zycie forum. Ja wypowiadam sie daje pomysly a Dostaje informacje o nie waznych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chwialek napisał:

Za szybko piszecie :) nie nadążam odpisywać ...

Bo to widać bolący wszystkich temat strasznie jest;-) W sumie nie rozumiem dlaczego, skąd tyle zamieszania o te ogłoszenia. Ktoś by pomyślał, że wszyscy tu to sprzedawcy, a nie hobbyści. Może by do nowego tematu jakiegoś przenieść ten wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.