Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

@chwialek ja jestem spokojny i to bardzo, ale jeśli ktoś mi każe za to że mam inne poglądy zmienić forum to chyba coś nie tak nie sądzisz? 


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciepok77:)ale Irmina i nik@ juz pisały dziś o tym,takie są zasady chcesz sprzedać kupić zamienić,forum to nie jedyne źródło sprzedaży kupna,jest allegro,olx,itp właściciel forum ustalił regulamin jak dla mnie zrozumiały nawet te 51 postów,ja rozumię że się nie udzielałes regulamin znasz,załóż swój własny wątek opisz szkiełko,jakie wrażenia,jakie upadki od 2014roku miałbyś 51postów jak nie więcej:) jesteś 4lata na forum z chęcią zobaczymy parę nowych zbiorników wymienimy się cennymi informacjami itp..:) jest wiele ludzi na forum co są po rejestracji dawno a milczą;)a szkoda..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, marbecz napisał:

ja jestem spokojny i to bardzo,

i pewno dlatego napisałeś " liczysz na medal za donoszenie, ale to już nie te czasy "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnić się możemy, ważne żebyśmy znaleźli nić porozumienia - a tą nicią jest piękne hobby.

Gdybym po każdych niepotrzebnie wypowiedzianych słowach miał iść w długą to obszedł bym ziemię kilka razy.

Marku - spokojnie medalu nie będzie - top 1 w postach utracone.

Temat - zmian targowiska nadal obowiazuje... i do niego powróćmy - podsumowując...

Póki co wiemy że 50 postów daje tyle co nic, zastąpić nie bardzo jest czym, regulamin jest zły, lecz każde obostrzenie stanowi ograniczenie które jest jeszcze gorsze. Coś mimo wszystko musi obowiązywać, bo trafiają się "przypadki" nieuleczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, @Beti napisał:

a teraz chcesz zrobić z kilku osób durni!gratuluję poczucia humoru:clapping

Skoro nie czujesz się winny a wręcz odwrotnie urażony to mamy Cie przeprosić:czapkizgłów:)

Czy ja kogokolwiek poprosilem o przeprosiny??? Raczej nie. Napewno nie!!! 

Godzinę temu, silvia napisał:

a dokładniej o ich jakość / wartość .. i robienie z forumowiczów .. no właśnie .. kogo ? bo ja poczułem się jakby ktoś mnie robił w "balona i nabijał w butelkę" pytaniami które mógłby zadać nowy użytkownik który nigdy na oczy nie widział zbiornika - a tu okazuje się że zbiornik jest od lat (dłużej niż mój)  i forum czytane od lat ... a pytania / tematy są tylko by licznik nastukał 51 postów .. 

jakby każdy użytkownik tak robił to forum stało by się zwykłym śmietnikiem z ogłoszeniami  SPRZEDAM

Nie musisz odpisywac na moje posty i tematy przeciez nie ma przymusu wiec nie rozumiem Twojego dyskomfortu. Jak przegladam forum i nie chce odp lub nie mam nic do powiedzenia to nie pisze

7 minut temu, chwialek napisał:

Różnić się możemy, ważne żebyśmy znaleźli nić porozumienia - a tą nicią jest piękne hobby.

Gdybym po każdych niepotrzebnie wypowiedzianych słowach miał iść w długą to obszedł bym ziemię kilka razy.

Marku - spokojnie medalu nie będzie - top 1 w postach utracone.

Temat - zmian targowiska nadal obowiazuje... i do niego powróćmy - podsumowując...

Póki co wiemy że 50 postów daje tyle co nic, zastąpić nie bardzo jest czym, regulamin jest zły, lecz każde obostrzenie stanowi ograniczenie które jest jeszcze gorsze. Coś mimo wszystko musi obowiązywać, bo trafiają się "przypadki" nieuleczalne.

Mysle ze 50 postow jest ok. A to ze ktos sie wypowiada to widac czy ma wiedze czy doswiadczenie czy mozna w takim wypadku zaufac tej osobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

SQNS napisz mi proszę od ilu lat masz akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, SQNS napisał:

Jak przegladam forum i nie chce odp lub nie mam nic do powiedzenia to nie pisze

tak samo nie ma obowiązku odpisywania jak nie ma obowiązku dostępu do targowiska :)

"zgubiła" Cie .. niecierpliwość - gdybyś rozłożył te posty na .. kilka dni , napisał "coś mądrego" (bez urazy ale tematów o czyścikach czy oświetleniu nocnym na forum jest IKS)  - nikt nie miałby do Ciebie pretensji - a tak po prostu "zaspamowałeś" ileś tam postów które stają się przez to mało czytelne / zrozumiałe .. a to po prostu przeszkadza w korzystaniu z forum (czyli robi się śmietnik)

4 minuty temu, Paragon napisał:

SQNS napisz mi proszę od ilu lat masz akwarium?

napisał - od około 5 ciu lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2014 roku ogolnie zajmuje akwarystyka morska

Silvia wciaz nie roZumiem co chcesz odemnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, SQNS napisał:

Silvia wciaz nie roZumiem co chcesz odemnie?

chciałbym (serio) byś stał się użytkownikiem forum - a nie wpadał tu czasem tylko by coś sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata sluchalem od ludzi z boku ze potrafi byc tu awantura o nic kompletnie o nic. Nie wierzylem. Od wczoraj przekonalem sie ze potrafi. Naprawde mam mnistwo obowiazkow w zyciu ale przelamalem sie i stwierdzilem ze wejde bede pisal a nie tylko czytal. Co mam napisac o rozbieraniu odpieniacza shuran jak nawet takiego nie mialem?? Albo moze dac tam post na sile ‚wow ale super’. Nie wypowiedzialem sie tam gdzie cos mam do powiedzenia. I napisalem tematy nad ktorymi aktualnie mysle... mam czyscik tunze zastanawiam sie nad zmiana. Mysle nad zalozeniem oswietlenia nocnego. Buczy mi pompa mysle jak to zniwelowac. Dlaczego uwazasz to za zle tematy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, SQNS napisał:

Od 2014 roku ogolnie zajmuje akwarystyka morska

hmm pytałem bo czuję się przez Ciebie nabity w butelkę delikatnie mówiąc, bo wczorajsze wątki które zacząłeś były w stylu jaki czyścik, jakie światło nocne itd.,  ja odpisując serio poczułem że jesteś nowy świeży i zielony, a tu nabrałeś wszystkich wczorajsze twoje wpisy może nie do końca spamowe bo tak starałeś się to zrobić ewidentnie miały na celu dobicie do granicy postów umożliwiających Ci skorzystanie z Targowiska, nie wiem kto Cie broni a kto linczuje ale według mnie zachowałeś się nie w porządku w stosunku do nas do tych których wciągnąłes w swoją zabawę,  jeśli nie widzisz w tym problemu to strasznie słabo  

23 minuty temu, chwialek napisał:

Różnić się możemy, ważne żebyśmy znaleźli nić porozumienia - a tą nicią jest piękne hobby.

Gdybym po każdych niepotrzebnie wypowiedzianych słowach miał iść w długą to obszedł bym ziemię kilka razy.

Marku - spokojnie medalu nie będzie - top 1 w postach utracone.

Temat - zmian targowiska nadal obowiazuje... i do niego powróćmy - podsumowując...

Póki co wiemy że 50 postów daje tyle co nic, zastąpić nie bardzo jest czym, regulamin jest zły, lecz każde obostrzenie stanowi ograniczenie które jest jeszcze gorsze. Coś mimo wszystko musi obowiązywać, bo trafiają się "przypadki" nieuleczalne.

Nie da się czegoś udoskonalić nie idąc na ustępstwa, dużo osób pisze ze chce coś zmienić ale nie chcą ograniczeń no to niby jak, poza dwoma moderatorami i Irminą nie zauważyłem aby komuś więcej zależało na zmianie czegokolwiek, baa powiem więcej Ci co dyskutują to maję propozycję typu "jak się nie podoba to wypad" serio???

Co do propozycji to ja podtrzymuję próg 50 postów to za mało, możliwość sprzedaży powinna być dostępna dla ludzi którzy się udzielają na forum i tyle to chyba jest w stanie zrozumieć każdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon. Napisalem w poscie ostatnim ze to sa rzeczy nad ktorymi mysle aktualnie. A Ty dalej uwazasz ze to gierka. Nie mam wachniec parametrow korale rosna ryby zyja mysle o sprzecie. Nie rozumiem skoro mam akwa 5 lat to jestem alfa i omega musze wszystko wiedziec??? No nie wiec dalej nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, SQNS napisał:

 Mysle nad zalozeniem oswietlenia nocnego.

Buczy mi pompa mysle jak to zniwelowac.

5 lat ? i akurat przypomniałeś sobie o tym jak chcesz coś wystawić na targowisku

myśl - ale jak piszesz posta w sposób jaki go napisałeś .. to soory - masz od przedwczoraj pierwszy zbiornik i pierwszą pompę ...

dobra poddaje się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam wrazenie ze odpisujac na moje posty o pompe czy cos innego jestescie tak nabici w butelke jakbym co najmniej Wam 100 tys ukradl naprawde bez zlosliwosci taka dyskusja rozgorzal ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , ludziska 

Ustalone zostało to parę lat temu , te 50 postów limit .

Była ankieta .

Kto ustalił zasady .

My forumowicze .

 

To,że ktoś zaczął pędzić z postami , to już inna historia 

38 minut temu, SQNS napisał:

Dwa lata sluchalem od ludzi z boku ze potrafi byc tu awantura o nic kompletnie o nic. Nie wierzylem. Od wczoraj przekonalem sie ze potrafi. Naprawde mam mnistwo obowiazkow w zyciu ale przelamalem sie i stwierdzilem ze wejde bede pisal a nie tylko czytal. Co mam napisac o rozbieraniu odpieniacza shuran jak nawet takiego nie mialem?? Albo moze dac tam post na sile ‚wow ale super’. Nie wypowiedzialem sie tam gdzie cos mam do powiedzenia. I napisalem tematy nad ktorymi aktualnie mysle... mam czyscik tunze zastanawiam sie nad zmiana. Mysle nad zalozeniem oswietlenia nocnego. Buczy mi pompa mysle jak to zniwelowac. Dlaczego uwazasz to za zle tematy????

Po pierwsze -ort.

Po drugie -jeżeli zalogowałeś ponad rok temu   i słuchałeś innych poza forum , to co się stało 

I teraz sobie przypomniałeś o forum - nie wymaga ,ale daj coś od siebie 

Po trzecie -pierwszy twój post od razu w targowisko - nawet nie raczyłeś przeczytać regulaminu forum/targowiska 

Tej treści

 

Sam ,osobiście zapodałem wczoraj tego   linka na czat 

 

Po czwarte - ta burza zaczęła się od ciebie , zacząłeś klepać posty opętany ,by magiczną cyferkę trafić 

Wystarczyło założyć Temat o swoim zbiorniku i samo by poszło w dwa ,trzy dni 

A tak, jest jak jest - nierób z siebie linczowanego 

 

Oj jakie to forum ,złe nie dobre i w ogóle grrrr

 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robie z siebie linczowanego. Tylko niektorzy zrobili z siebie pokrzywdzonych nabitych w butelke bo dwa komenty musieli napisac ... tak zapytalem i co w tym zlego? Jest w regulaminie zakaz zapytania o targowisko?? Bo ja nie znalazlem. Ok jest regulamin wykonuje go trzymam sie zasad zle robie ???

I napisalem tak zrobie to w weekend jak usiade na spokojnie i streszcze. Mowie o zbiorniku moim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marbecz napisał:

Teraz uświadomiłeś mnie w tym co napisałem...czyli "jak coś się nie podoba to wypad !!"  trzymajcie się dalej swoich zasad i myśli że macie rację.Zapominasz że forum tworzą ludzie i bez nich to forum zniknie.

 

Zgadza się, forum tworzą ludzie. I jak widać z tej i innych wcześniejszych dyskusji zdania tych ludzi są mocno podzielone. Jedni chcą wolności, inni zaostrzenia wymagań.  Z wielu poprzednich podobnych dyskusji wynikało, że są nawet tacy forumowicze, którzy nie wchodzą w ogłoszenie, jeśli ktoś miejscowości nie poda w temacie! Wymagamy tylko podania nazwy miejscowości w treści ogłoszenia, nie musi być akurat w temacie.

Skąd wymaganie wpisania literek s/k/z/o? No od Was, userow i na Wasze wyraźne  zyczenie.  Miejscowość tak samo. A wymaganie ilości postów i real foto już wcześniej zostało wyjaśnione, skąd się wzięło  i po co to jest.

Mnie ani zadnemu z moderatorow nie sprawia satysfakcji wysłuchanie pw obelg, kiedy odrzucamy ogloszenie. Znosimy to i cierpliwie tłumaczymy. 

Hipotetycznie, gdyby targowisko zostało teraz udostępnione wszystkim, bez wymagan co do tresci, to dogodzilibysmy tylko czesci użytkowników.  Ta druga część podniesie bunt, że jest bałagan, obcy łażą, wyłudzają pieniądze albo trzeba się prosić o foty czy podanie ceny.

Dlaczego mamy dogodzić tylko tym, którzy chcą całkowitej wolności? Większość woli jednak porządek i względne poczucie bezpieczeństwa transakcji.

Raz piszecie, że moderatorzy gwiazdorzą, rozdają urlopy bez powodu, a w tym samym czasie mamy albo pełno zgłoszeń postów uznanych za obraźliwe lub naruszające inny punkt regulaminu, albo ktoś się żali PW, że ktoś inny się na niego uwział i domaga się sprawiedliwości i kary dla przesladowcy. 

Nie jesteśmy w stanie dogodzić wszystkim. Ten regulamin to próba kompromisu pomiędzy Waszymi bardzo skrajnymi życzeniami. 

Przestańcie narzekać.  To jest naprawdę niemozliwe, żeby przy tak różnych osobowościach i tak skrajnych oczekiwaniach dogodzić każdemu.  Jak na weselu, zawsze ktoś wyjdzie rozczarowany, że obiad był niedobry albo DJ źle grał.

Przypominam też, że limit 51 postów dotyczy wyłącznie działu sprzedam. Oddać czy zamienić może każdy, więc jeśli komuś bez 51 postów zależy na uratowaniu zwierzaków z akwarium, które mu wybuchło, to może je przeciez oddać. Jesli ryba juz wyrosla ze zbiornika to rowniez mozna ją oddac lub wymienic. Stwierdzenie pewnego forumowicza ileś postów wcześniej, że przez regulamin zdychaja zwierzęta jest konkretnym  przegięciem, bo jesli komuś zależy na zwierzaku bardziej niż na kasie, to odda bez wahania. 

Wrzuccie na luz :)  akwarystyka to piękne hobby, powinno nas łączyć a nie dzielić, jak już wcześniej koledzy zaznaczyli. Zaakceptujmy to, co jest. A jeśli kogoś już bardzo dotkliwie uwiera regulamin, to przecież zawsze może sobie stworzyć własne forum na własnych zasadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy źle robisz ? 

6 minut temu, SQNS napisał:

Ja nie robie z siebie linczowanego. Tylko niektorzy zrobili z siebie pokrzywdzonych nabitych w butelke bo dwa komenty musieli napisac ... tak zapytalem i co w tym zlego? Jest w regulaminie zakaz zapytania o targowisko?? Bo ja nie znalazlem. Ok jest regulamin wykonuje go trzymam sie zasad zle robie ???

I napisalem tak zrobie to w weekend jak usiade na spokojnie i streszcze. Mowie o zbiorniku moim.

Wiec np. 

Twoje posty same mówią - że prawdy to i tak nie  napiszesz 

np. 

Najpierw założyłeś temat  - ok 

 Teraz kpina z twoje strony parę minut później 

 

Wiec nawet nie pisz że jest fajnie 

Ponieważ 

 

Wystarczy, idę korale i rybki nakarmić 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnT napisał:

Wiec np. 

Twoje posty same mówią - że prawdy to i tak nie  napiszesz

Tak jak kolezanka wyzej napisala dajcie se spokoj. Jest regulamin jak cos jest zle to moderatorzy opanuja sytuacje. Proponuje zrelaksowac sie przed akwA. A jesli komus moj watek nie pasuje nie musi pisac. I klamstwo prosze mnie nie posadzac...

Edytowane przez chwialek
odpowiedź odnosi się do krótkiego cytatu. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja się rozwinęła.  Nie oszukujemy się, wiele osób jest zarejestrowane na forum od iluś tam lat i nic nie pisze, nie udziela się w żadnym temacie. A nagle jest coś do sprzedania i przypomina sobie o forum. Wtedy wychodzi na jaw, że trzeba mieć 50 postów, żeby coś sprzedać według regulaminu forum. I zaczyna się szybkie nabijanie postów. Od szybkiej sprzedaży bez limitu postów jest np. olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"oh my god" jak mawiała Janice (co młodsi pewnie nie wiedzą o co chodzi:-). "Nabici w butelkę" - normalnie jak u Jaworowicz. Ja jakoś od razu skumałem o co "kaman", nie chciałem, to nie pisałem o czyścikach;-) Wiele osób zasłużyło sobie na bana lub urlop za targowisko, ale to nie serwis aukcyjny/ogłoszeń, więc o co tyle szumu? Piszmy o akwarystyce, a nie o ekonomi/filozofii/osobistych frustracjach, i będzie git. Serio współczuję @SQNS, bo stał się jakimś tam "symbolem", a symbole mają zwyczaj płonąć na stosie niestety.

PS. Zamiast czytać/pisać/myśleć o głupotach zerknijcie na OT Dominiki i może zamiast jakiejś kupić jednej butelki cud-chemi czy kilku kilogramów soli, zróbcie coś ważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slony leszcze dla dobra sprawy poswiece sie :D

A tak serio... co tu duzo mowic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SQNS napisał:

Slony leszcze dla dobra sprawy poswiece sie :D

A tak serio... co tu duzo mowic

A nie kumam teraz. Jak kolorowi się zgodzą, to za odpowiednią wpłatę dla chłopaka chętnie oddam swoje jakieś tam 300 postów (obecnie jeszcze to starczy na targowisko), bo nie specjalnie mi zależy na tym liczniku i DOSTĘPIE do targowiska.

Co do regulaminu forum - to tylko forum, niezależnie od tego jak bardzo to stwierdzenie co nie których może zirytować. Skupcie się na opisywaniu swoich akwariów, a nie na szukaniu drzazg w oku u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kupowania z zona co jakis czas wplacamy dla potrzebujacych od siebie. Nie chce za to nic dostawac bo to nie na tym polega. Wolimy bezinteresowanie dzielic sie. Ale dzieki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.