Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Paragon napisał:

nabiłeś sobie posty naszym kosztem wciągając nas w bezsensowne tematy, Piotrek ma rację zdziwił bym się gdyby dopuścił Cię do targowiska według mojej oceny dodatkowo powinieneś dostać urlop, za zaśmiecanie forum każdy widzi dlaczego zacząłeś się udzielać, za bardziej błache sprawy ludzie podostawali urlopy, masz dużą taryfę ulgową nie do końca rozumiem dlaczego

Dokladnie 100% popieram,jak to tak ma wyglądać dalej ??? to bardzo proszę o przywrócenie z urlopu @laszek bo on chyba nie zasłużył na 30dni porównując tą szopkę która ma miejsce od wczoraj...

Chyba wszyskich równo dotyczy regulamin;-) no chyba że się mylę..to przepraszam;-)

 

Powracajac do tematu uważam ze obecny regulamin targowiska jest ok, 50 postów ale nie do nabicia za jeden dzień,czy parę godzin!

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman.P  a dużo macie takich przypadków?  

Jak możecie to pokażcie skalę problemu. O tym się nie mówi a pewnie chętnie byśmy się dowiedzieli.

 

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nanokaczor napisał:

Jeśli w prawie coś nie jest określone ściśle to można to interpretować w sposób dowolny, zależny tylko od wyobraźni. Z tego powodu można stwierdzić że każdy post jest pisany na siłę. Do jego napisania trzeba bowiem użyć siły - inaczej nie da się wcisnąć klawisza o ile oczywiście uznamy że zasady dynamiki Newtona obowiązują. Podkreślam że zasady dynamiki Newtona nie obowiązują w skali wszechświata - tak samo jak nie obowiązuje zasada zachowania energii i zasady termodynamiki.   We wszechświecie energia i masa może powstawać z niczego - tego dowodzą najnowsze odkrycia w dziedzinie fizyki... Z tego powodu mozna więc stwierdzić że do napisania postu nie trzeba wciskać klawisza - wystarczy go duchowo zamieścić a więc że żaden post nie jest pisany na siłę. 

W regulaminie wyrażenie "na siłę" zostało umieszczone w cudzysłowie, co oznacza, że należy  rozumieć je w potocznym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, calak napisał:

To był żart dla rozluźnienia atmosfery :)

Tej atmosfery to nawet wiadro rycyny już nie rozluźni niestety:-(

Nie rozumiem skąd się u niektórych bierze ta pasja do nakładania opłat?

Nie rozumiem czemu się tak uczepiliście kolegi @SQNS? Jestem na forum krótko, a widziałem już dużo bardziej drętwe i "na siłę" posty dla nabicia licznika, niż te jego. Że potrzebuje coś wystawić, więc chce napisać te nieszczęsne 50 postów? To jakaś zbrodnia? Takie zasady są (abstrahując już nawet od kwestii ich słuszności), to się do nich stosuje. A tu co chwilę ktoś wymyśla mu jakieś "niepisane" kolejne zasady (że staż też jest ważny, że staż i pisanie, że nie w jedne dzień posty, że tematy muszą być o astrofizyce a nie o czyścikach...). Nie mówiąc już o tym, ze to w gestii modów jest mu to ogłoszenie przyjąć albo odrzucić.

31 minut temu, chwialek napisał:

Zaczepnie czy tak jak jest obecnie jest faktycznie aż tak złą formą aby ją usprawniać?

Patrząc na g-burzę w okół tego, z ręka na sercu mówię - zostawić jak jest:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacząłem pisać coś mądrego, przynajmniej tak mi się wydawało ale zanim się zorientowałem pojawiły się kolejne 2 strony wpisów i zrezygnowałem. 

Mam tylko postulat niech każdy idzie zrobić podmianę wody, wyczyścić szyby czy coś, wyrzućmy na luz, w końcu to forum hobbystyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, @Beti napisał:

Dokladnie 100% popieram,jak to tak ma wyglądać dalej ??? to bardzo proszę o przywrócenie z urlopu

Kolega @SQNS nie zapienia się, nie obraża innych (a w ręcz przeprasza za swoje bliżej nieokreślone przewinienia), pisze kulturalnie - w tym chyba różnica głównie. Nie żebym coś miał do laszka, ale dajmy spokój tej inkwizycji i stawianiu pod pręgierzem.

19 minut temu, @Beti napisał:

50 postów ale nie do nabicia za jeden dzień,czy parę godzin!

A w zasadzie, dlaczego? Jeśli dajmy na to, narobię się przez miesiąc i walnę na forum rzetelne opracowanie jakiegoś tematu, a pod spodem rozwinie się dyskusja, i w efekcie w powiedzmy w 23 godziny napiszę te 50 postów, to takie posty też są bezwartościowe? To należy w takim razie wprowadzić globalne ograniczenie, np do maks 10 postów dziennie, dla wszystkich.

5 minut temu, zipke napisał:

Zacząłem pisać coś mądrego, przynajmniej tak mi się wydawało ale zanim się zorientowałem pojawiły się kolejne 2 strony wpisów i zrezygnowałem

Mam tylko postulat niech każdy idzie zrobić podmianę wody, wyczyścić szyby czy coś, wyrzućmy na luz, w końcu to forum hobbystyczne. 

Kolego, to nie żarty. Zaraz odbiorą Ci dostęp do targowiska, bo masz tylko 400 postów;-)

Jednak coś mądrego napisać Ci się udało:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Kolega @SQNS nie zapienia się, nie obraża innych (a w ręcz przeprasza za swoje bliżej nieokreślone przewinienia), pisze kulturalnie - w tym chyba różnica głównie. Nie żebym coś miał do laszka, ale dajmy spokój tej inkwizycji i stawianiu pod pręgierzem.

A w zasadzie, dlaczego? Jeśli dajmy na to, narobię się przez miesiąc i walnę na forum rzetelne opracowanie jakiegoś tematu, a pod spodem rozwinie się dyskusja, i w efekcie w powiedzmy w 23 godziny napiszę te 50 postów, to takie posty też są bezwartościowe? To należy w takim razie wprowadzić globalne ograniczenie, np do maks 10 postów dziennie, dla wszystkich.

Nie mnie oceniać czy będą wartościowe,zadecyduje moderator:smile_wink: 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, chwialek napisał:

Paragon - feedback - i o czym to nas poinformuje ? Jedynie kto jakie kółko wzajemnej adoracji za sobą ciągnie. Druga sprawa którą wówczas uzyskamy to kto ile i w jakich odstępach czasu sprzedawał. Nowi też są uczciwi a oni nie uzyskają pozytywnej oceny zanim czegoś nie sprzedadzą.

miałem taki feedbak na forum hondy dawno temu i to działało, na NR widze że można oceniać sklepy wystawiać opinie o nich taka sama zasada tylko skierowana do użytkownikow targowiska, a co daje a no to że jak widzę człowieka który sprzedaje coś co mnie interesuje, to mogę poczytać o nim jak pakuje czy faktycznie to jest to co sprzedaje, jak się zachowuje w razie problemów, mam zarys człowieka, więc nie rozumiem twojego pytania o czym nas poinformuje

 

25 minut temu, zipke napisał:

Zacząłem pisać coś mądrego, przynajmniej tak mi się wydawało ale zanim się zorientowałem pojawiły się kolejne 2 strony wpisów i zrezygnowałem. 

Mam tylko postulat niech każdy idzie zrobić podmianę wody, wyczyścić szyby czy coś, wyrzućmy na luz, w końcu to forum hobbystyczne. 

a ja jestem zdania że jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B tyle gadania tyle postów jest poruszenie więc chyba temat warty uwagi aby to usprawnić co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że NR trochę się rozminęło z ideą forum, masa ludzi tylko czyta więc już nie są forumowiczami? a że czasami chce coś sprzedać kupionego przez pomyłkę to coś w tym złego? Więc nie dziwcie się że zadaje głupie pytania. Zlikwidować limit postów więcej będzie z tego pożytku jak z głupich tematów zaśmiecających forum. 


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam zeby likwidowac ale skoro ktos sie wypowiada zadaje pytania i to ma sens po co utrudniac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marbecz napisał:

A mi się wydaje że NR trochę się rozminęło z ideą forum, masa ludzi tylko czyta więc już nie są forumowiczami? a że czasami chce coś sprzedać kupionego przez pomyłkę to coś w tym złego? Więc nie dziwcie się że zadaje głupie pytania. Zlikwidować limit postów więcej będzie z tego pożytku jak z głupich tematów zaśmiecających forum. 

Te 51 postów zabezpiecza kupujących przed oszustami z zewnątrz, którzy rejestrowali się na forum tylko po to, żeby wyłudzić kasę.  Nie było mnie tu w czasach  kiedy limit nie obowiązywał, ale Irmina mówiła, że przed wprowadzeniem tego przepisu były skargi na sprzedających, że oszukali, bo nie wysłali towaru bądź wysłali zupełnie cos innego, niż było w ofercie. Nie mówcie mi, że każdy sam odpowiada za to, co kupuje i sam ryzykuje, bo jednak są ludzie, którzy dają się oszukać, a pretensje przelewają potem na właścicieli forum.

Stąd właśnie wziął się limit postów i obowiązek wstawiania real foto przedmiotu i takich skarg już nie ma. Poza tym to nie jest portal handlowy, tylko forum, a targowisko istnieje "przy okazji" jako dodatkowy bonus dla jego członków.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej o tym?

Zieeeef.

+ 1 do licznika


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
48 minut temu, marbecz napisał:

A mi się wydaje że NR trochę się rozminęło z ideą forum, masa ludzi tylko czyta więc już nie są forumowiczami? a że czasami chce coś sprzedać kupionego przez pomyłkę to coś w tym złego? Więc nie dziwcie się że zadaje głupie pytania. Zlikwidować limit postów więcej będzie z tego pożytku jak z głupich tematów zaśmiecających forum. 

Zgadzam się z tym całkowicie.

Zasady, zasady, zasady - bliżej nie określone, potoczne, domniemane - idealne do dowolnej interpretacji. 

Odstraszacie tym tak zwanych "nowych". Ograniczacie rozwój zarówno forum jak i całego hobby. 

Pod tym wszystkim kryje się domniemana treść. Jeśli bowiem nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Domniemanie goni za domniemaniem. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie przydaloby sie ze strony adminow moderatorow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nikt tu nie siedzi ,wystawić szczepke to problem ,trzeba czekać upominać się o akceptację. Tematów ciekawych brak .Wszyscy przez te ciągłe zasady wolą FB i inne fora 

Dobrze ze jeszcze zgoda z skarbowki nie jest potrzebna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej widzę się rzucają ci, co dawno spełnili wymóg...

Na razie 50 postów jako limit zostaje. Będzie konstruktywny pomysł bedziemy myśleli.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, nanokaczor napisał:

Zgadzam się z tym całkowicie.

Zasady, zasady, zasady - bliżej nie określone, potoczne, domniemane - idealne do dowolnej interpretacji. 

Odstraszacie tym tak zwanych "nowych". Ograniczacie rozwój zarówno forum jak i całego hobby. 

Pod tym wszystkim kryje się domniemana treść. Jeśli bowiem nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Domniemanie goni za domniemaniem. 

 

 

7 minut temu, krzlew napisał:

Dlatego nikt tu nie siedzi ,wystawić szczepke to problem ,trzeba czekać upominać się o akceptację. Tematów ciekawych brak .Wszyscy przez te ciągłe zasady wolą FB i inne fora 

Dobrze ze jeszcze zgoda z skarbowki nie jest potrzebna

 

Skoro wam tak bardzo nie odpowiada to forum bo są jakieś zasady, brak ciekawych tematów, nie ma wolności, są regulaminy które wam przeszkadzają. To co wy tu jeszcze robicie?

Szukacie miejsca żeby wyładować swoje emocje? Nikt was tu siłą nie trzyma.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ja odebralem raczej ze kilka osob na mnie jakies durnowate emocje wyladowalo a kilka logicznie stanelo w obronie. I nastala cisza.  A poszlo o 50 postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SQNS - to nie jest temat stricte o Tobie i nie odbieraj go tak personalnie pod swoim adresem. Rozmawiamy o targowisku a nie ściśle o Tobie.

Krzlew - znajdź interesujący temat z przeszłości w czeluściach bezzasadnego hiperfajnego facebooka używając opcji wyszukaj. W tej kwestii forum wydaje się być poza konkurencją. I wbrew pozorom sporo osób czyta i pojawia się bo pamiętają gdzie to wszystko się zaczęło. A temat dotyczy targowiska czy 50 postów patrząc wstecz to aż taki wyczyn nie do pokonania?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SQNS napisał:

Roman ja odebralem raczej ze kilka osob na mnie jakies durnowate emocje wyladowalo a kilka logicznie stanelo w obronie. I nastala cisza.  A poszlo o 50 postow.

Jeśli chcesz mogę Ci wyjaśnić kilka rzeczy na PW żeby nie zaśmiecać tematu i wywoływać niepotrzebnych komentarzy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, SQNS napisał:

A poszlo o 50 postow.

a dokładniej o ich jakość / wartość .. i robienie z forumowiczów .. no właśnie .. kogo ? bo ja poczułem się jakby ktoś mnie robił w "balona i nabijał w butelkę" pytaniami które mógłby zadać nowy użytkownik który nigdy na oczy nie widział zbiornika - a tu okazuje się że zbiornik jest od lat (dłużej niż mój)  i forum czytane od lat ... a pytania / tematy są tylko by licznik nastukał 51 postów .. 

jakby każdy użytkownik tak robił to forum stało by się zwykłym śmietnikiem z ogłoszeniami  SPRZEDAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Roman.P napisał:

 

Skoro wam tak bardzo nie odpowiada to forum bo są jakieś zasady, brak ciekawych tematów, nie ma wolności, są regulaminy które wam przeszkadzają. To co wy tu jeszcze robicie?

Szukacie miejsca żeby wyładować swoje emocje? Nikt was tu siłą nie trzyma.

Teraz uświadomiłeś mnie w tym co napisałem...czyli "jak coś się nie podoba to wypad !!"  trzymajcie się dalej swoich zasad i myśli że macie rację.Zapominasz że forum tworzą ludzie i bez nich to forum zniknie.

 


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SQNS napisał:

odebralem raczej ze kilka osob na mnie jakies durnowate emocje wyladowalo a kilka logicznie stanelo w obronie.

a teraz chcesz zrobić z kilku osób durni!gratuluję poczucia humoru:clapping

Skoro nie czujesz się winny a wręcz odwrotnie urażony to mamy Cie przeprosić:czapkizgłów:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja dodam coś od siebie, zwłaszcza , że cała sytuacja też do mnie pasuje. Konto na forum założyłem w marcu 2014r (sprawdziłem:-) ), był to rok, w którym likwidowałem moje akwarium roślinne z myślą o założeniu soliczki i trochę z chęci pooglądania zbiorników innych forumowiczów. Niestety start mojej własnej rafy musiałem przełożyć z powodu zmiany miejsca zamieszkania i innych pobocznych spraw. Swoją pierwszą nano rafe (ok 60l) założyłem dokładnie rok temu i od tamtego czasu, jak i jakieś 3 miesiące przed startem czytam forum codziennie, może z przerwą na wakacje, gdzie ten czas pożytkujemy inaczej. Dobra, tyle zanudzania i historii. Z targowiska już korzystałem jako kupujący, ale jakoś tydzień temu chcąc sam coś wystawić odbiłem się od ściany zwanej "50 postów". Nie miałem potrzebnej ilości, ponieważ zakładając akwarium czytałem forum bardzo uważnie i głęboko wstecz, stąd też mała ilość moich zapytań. Nie nabiłem ich też, dlatego, że uważam, że mamy tutaj takich super fachowców (poważnie), którzy potrafią dużo lepiej komuś doradzić niż ja, który jestem dopiero na starcie swojej przygody i przy nich wiedzę mam na poziomie przedszkolaka. Chcialem wystawić rybkę, którą kupiłem jak była mała, a teraz jak podrosła wydaje mi się, że moje akwarium będzie dla niej za małe. Od taki mój sposób na piękne zwierzaki w nano akwarium. Kupuję mały egzemplarz, a potem sprzedaje ze stratą, tak postanowiłem robić. Dzisiaj, żeby dobić wymagane 50 postów, napisałem prosty komentarz przy zdjęciach z akwarium AF; "piękne ". Nie to, żeby mi się akwa nie podobały, bo są śliczne, ale komentarz też uważam za zbyteczny. Sam jako użytkownik wchodzący na forum co 3 godziny, czasem częściej lecę od góry po działach i patrzę na czas pojawienia się nowego posta od mojej ostatniej wizyty. Taki komentarz jak mój, sprawił tylko, że jakiś forumowicz wchodząc, zobaczył przykładowo ostatni wpis 45min temu, więc poszedł do tematu, żeby zobaczyć "piękne ". No niestety, ale tak to wygląda z mojego punktu widzenia, ale chciałem dobić do 50 postów,  a nie zawsze mam wiedzę, żeby bardziej komuś pomóc. Pozdrawiam i przepraszam za "piękne " :-)

Edytowane przez ciepok77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman.P@marbecz Oj złe emocje... piątkowy wieczór za oknem to co zimne piwko pokoju ?  Jak nie piwko to kubek zimnej wody.

Forum tworzą ludzie, forum budowali ludzie którzy się tu udzielali przez lata i przecierali szlaki w akwarystyce morskiej. Obecnie wiele już napisać nowego się nie da - lecz podzielenie się swoim osiągnięciem, wpadką niejednokrotnie daje limit w ciągu tygodnia.

@ciepok77 czy nie lepiej było by opisać swoje piękne akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.