Skocz do zawartości
SQNS

SQNS AKWA

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim niedowiarkom i zwatpionych :blink:

Rowniez witam wszystkich z ktorymi jest moc akwarytstyczna :)

Wiec moja historia akwarystyki morskiej siega dawno dawno temu zanim jescze mialem akwarium morskie okolo 5 lat swietlnych temu.

Bylo tak brakowalo mi rownowagi w zyciu i zwykle akwa morskie mnie wkurzalo i przy kupnie nastepnych rybek do tgoz bagienka wszedlem do naszego miejscowego sklepu w piwnicy i zobaczylem kostke morska z 2 blaznami i ukwialem a ze Zonuy uwczesnej dziewczyny nie bylo na chacie od 2 tyg (byla na wyjezdzie) zapadla po namowach sprzedajacego decyzja zmieniam na morskie.

No przeciez wystarczy 3 tubki z filtrami i sol z wiadra ktora bede Tobie sprzedawal dosypiesz ja do akwa jak zanurzysz splawik i zobaczysz ze za malo jest.

Wierzac w te slowa nie poglebiajac tematu mowie robie to. I zrobilem to kupilem jakies nemo jakies ukwialy jakies wezowidlo jakies cos jeszcze i cos jeszcze. Mowie poniewaz na tamtym etapie nie mialem kompletnie pojecia co jest co. Nastepnie wrocila zona  po 2 dniach i mowi o jakie ladne cos zmieniles ??

Robilem cala akcje do 3 w nocy :)

Zapomialem wspomnniec iz akwa mialo 100 litrow.

W pozniejszym etapie spotkalem bardziej zaznajomionego z tematem akwaryste a wrecz faceta ktory ma spora wiedze teraz u nas w miescie prowadzi sklep i serwisy.(jakby ktos chcial wiedziec to na priv powiem zeby nie reklamowac bo moze jest jakis punkt regulaminu)

do tego spotkania wydalem troszke naszych zlotych monet w bagno.

Od spotkania z Panem M. moja akwarystyka nabrala rozpedu testy falowniki odpieniacze itd itd

Po jakims czasie nabylem wieksze akwa 200 lub 250 l aquela. z tamtego akwa mam wciaz sarcopytona brarium jakies grzybki taki sentyment…..

nauczylem sie robic jakies podstawowe funkcje na tamtym akwa do momentu az nie mialem zarabistej plagi aiptasii i na olx nie wyczailem Kolegi R ktory mi sprzedal rybe Brzydalka ktorej mi do tej pory nie oddal (specjelnie to pisze bo jest bardzo honorowy i bedzie chcial mi na sile go oddac ale ja nie przyjme). Kolega Robert zaczal mnie powoli wtajemniczac w akwarystyke ze sol  to tylko FM i na kazdy kroku mnie uczyl i podpowiadal. 

Nastepnym moi krokiem byl slub i jakas zmiana mieszkania i wtedy stwierdzilem ze bede mial wieksze akwa.

No i bez myslenia kupilem wieksze akwarium i cieszylem sie jak dziecko jak patrzylem na nie a nie bylo nawet wody w srodku.

przy poprzednich projektach jak znajomi przychodzili do nas to chociaz sie smiali ze mam hodowle glazow :)

no to ma to wielkie cos co dalej….

Potrzeba wody najl;epiej zdrowej zywej no to znajdujemy niedaleko faceta ktory sprzzedaje wode z podmianki twierdzi ze jest czysta super…..

wracamy do domu 150km jest srodek nocy pompujemy wode na drugie pietro w srodku nocy sasiedzi rzucaja miesem ja kazdemu w zarcie odpowiadam ze produkuje narkotyki ale podziele sie no to smieja sie i wybaczaja ida spac :)

w tym momencie zaczynam czytac forum i myslec a nie sluchac w slepo nie mowie o Panu R...

po dwoch dniach badam wode no3 poza skala kurrrrrrr

zbijalem z pol roku ale caly proces potrwal miesiac jak Pan R podpowiada refugium dsb no i jak to ja zawsze dodam cos od siebie srodek red….

zadzialalo i udalo sie zbic no3. i od tamtego czasu wkladam koraliki ryby itd.

w miedzy czasie tez byla wymiana czesci sprzetu np lampy ledowej na t5 itd itd

Jakby ktos chcial zdjecia to mysle ze tu nie da rady mam jakies w pamieci tel to moge podeslac prywatnie.

Pozdrawiam niech moc aiptasii dla nieowirkow sluzy 

A dla wierzacych niech im Bozia w blazenkach wynagrodzi………...

Pozdrowienia z odleglej Galatyki zawsze in touch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SQNS napisał:

Jakby ktos chcial zdjecia to mysle ze tu nie da rady mam jakies w pamieci tel to moge podeslac prywatnie.

Pozdrawiam niech moc aiptasii dla nieowirkow sluzy 

A dla wierzacych niech im Bozia w blazenkach wynagrodzi………...

Pozdrowienia z odleglej Galatyki zawsze in touch

Fotki prosimy na forum, wszyscy chcą zobaczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można skorzystać z zewnętrznego hostingu jak zmniejszacz czy www.imgur.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest te 100l

Nie wiem jak to sie robi sprobuje

O nie kolejna rejestracja konto zalamka nie bede tego robil moge wszedzie wyslac na tel ale nie bede tego robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na imgur nie trzeba się rejestrować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SQNS napisał:

To jest te 100l

Nie wiem jak to sie robi sprobuje

O nie kolejna rejestracja konto zalamka nie bede tego robil moge wszedzie wyslac na tel ale nie bede tego robil

Zmniejszacz.pl tutaj wrzuć fotkę i wklej link z drugiej zakladki "bbq" 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dla syna napisał:

Zmniejszacz.pl tutaj wrzuć fotkę i wklej link z drugiej zakladki "bbq" 

co znaczy wklej z drugiej zakladki?

6B4756F3-EE40-487C-8E62-78CEDB90DBBC.jpeg

770AC0FB-8B02-48AA-97B0-4B24CC7332EA.jpeg

05F4CBCC-9F21-4BDF-A669-4B03EC0581AC.jpeg

51F62156-1B2C-4F57-9810-A315D3C59BAF.jpeg

C1B4CD1C-762C-4E91-8845-2F9FC7C8CBFF-2.jpeg4CEB7F5B-7BE6-42CB-98E9-852CB6925DE9-2.jpeg

Sorry za brak kolejnosci ale zaznajomieni chyba wylapia ktore jest co

Edytowane przez chwialek
poprawiłem kolejność zdjęć mam nadzieję iż jest ok... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie, rafka mieszana, tak, jak lubię.  

Aiptasia jak widzę ma się dobrze, tak, jak nie lubię... a też na nią cierpię. 

Obudowa stelaza też tak, jak lubię, tez mam białą :)

Mnie się podoba. Mogłeś  od razu tak zacząć, nie byłoby awantur)

Pokazanie zbiornika i opowiadanie o nim to fajny, najzdrowszy sposob zbudowania relacji na forum. Ludzie pytają wtedy o sprzęty, suplementacje, koralowce i inne rzeczy, można nawiązać ciekawą rozmowę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia juz w odwrocie :D awantura hmmbylo warto zawsze z dyskusji wychodza wnioski. Mieszana tak mialo byc w 100 l a jest teraz i mi sie bodoba. Obudowy nie wyobraz u siebie innej. Stelaza brak nie ma to tylko szafka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SQNS napisał:

Stelaza brak nie ma to tylko szafka.

Ale sump jest? Do szafek zaglądać Ci nie będziemy - opisz coś więcej.
Wiemy że jest refugium i DSB. Odpieniacza brak?

A z tym stelażem szafka jakoś wzmocniona? Że nie zagięła się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię to , ładne masz

- 1 

 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sump i okolo 9 l siporaxu i odpieniacz buble 160, reaktor. Do dsb refugium jest pompa ktora podaje wode i wraca do sumpa

4 falowniki tunze 6095

6 t5

Dolewka splawikowa

11 litrowa zywica 

7 minut temu, Kajtek77 napisał:

Lubię to , ładne masz

- 1 

 

Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź na dół tematu i zerknij ile osób czyta :) i nie dowierzają w to co widzą...
*dolewka spławikowa?
chodzi o taką "grawitacyjną" - a'la spłuczka do WC (ładnie nazywa się to zawór napełniający) ?

Co do setupu -> lubię takie zbiorniki. Nie masz się czego wstydzić i niepotrzebnie wcześniej ukrywałeś zbiornik - masz się czym pochwalić.

Szafka nadal brzmi intrygująco - upchnąłeś w niej sumpa - więc musi być odpowiednio wzmocniona. Wygląda jak z płyty więc jakoś zabezpieczyłeś ją przed wilgocią. W wolnej chwili poproszę o zdjęcie i krótki opis jak to jest że się nie rozpadła :) a trochę dźwiga na swoim blacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak takie bialem splawiki jak do wc grawitacyjne ten sam do podmianki stosuje.

Pod samym akwa jest podwojny blat a wszystki wkrety i docinki sa zamalowane na bialo zeby nie chlonely wilgoci.

w jednej komorze jest sump w drugiej dsb refugium w trzeciej butla co2 podmiankowy zbiornik i 5 l filtr na media jeszcze nie odpalony bo nie mam pomyslu w czwartej graciarnia typu wiadro soli noze itd a w gornej w czesci jest kablowania i komin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SQNS napisał:

co znaczy wklej z drugiej zakladki?

No właśnie z tej bbcode, widzę że sobie poradziłeś. Ładne zbiorniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos sie udalo cos zmniejszylem cos zapisalem na dyzku i dodalem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byłoby prościej, jakbyś tak zaczął:-) A tak to musiałem "wyniośle i uparcie" (jakoś tak to szlo) Cię bronic, he he;-) A z awantury i tak nic specjalnego nie wyniknie, poszło jak zwykle w pyskówki, pisanie "ty" z małej litery i w "rzyganie".

Zbiorniczek bardzo ładny, zarośnięty całkiem całkiem, z naturalnymi kolorami

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

No byłoby prościej, jakbyś tak zaczął:-) A tak to musiałem "wyniośle i uparcie" (jakoś tak to szlo) Cię bronic, he he;-) A z awantury i tak nic specjalnego nie wyniknie, poszło jak zwykle w pyskówki, pisanie "ty" z małej litery i w "rzyganie".

Zbiorniczek bardzo ładny, zarośnięty całkiem całkiem, z naturalnymi kolorami

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Dzieki bardzo za wszystko!!!

Kolorow troche jestem jeszcze niezadowolony ale to czas i doswiadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 20.10.2018 o 22:56, SQNS napisał:

Ale jest do 1 mb mi pokazuje ze tel robi po 2 mb

na górze strony z prawej  obok "dzwonka" masz taki + dodaj

kliknij na to i wybierz Grafika a potem stwórz nowy album - tam  nie ma ograniczenia jak w załącznikach

i masz swoją galerię np. taką

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... 

ze smutkiem oglaszam zakonczenie mojego projektu...

zaczynam od likwidacji zycia chcialbym sprzedac cale zycie na poczatek nastepnie skala...

jesli ktos jest chetny na zycie zapraszam na priv....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.