Skocz do zawartości
TMK

Deltec 1000i opinie? i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 500 l, lubię dużo karmić    Moj dotychczasowy H&S120  chyba był trochę za słaby,   pożyczony Deltec 600  trochę za słaby.

Chciałabym, aby

 nie był za słaby i dobrze pienił

był łatwy  do czyszczenia

 i miał nie duży pobór mocy

Najlepeij pasowałaby używka a cena nowego do 1499 (z dostawą)  .Niestety nie wydzę żadnych odpieniaczy na Black Friday

 

 Usiłowałam zrozumieć  kwestię dobierania odpieniaczy,  ale bez powodzenia.  Wiem  że znaczenie ma wysokość, moc pompy, ilość powietrza.   No ale róznica kilku centymetrów w podobnych modelach nie powinna dawać  takiej różnicy  obsługiwanych baniaków

Np Deltec 600i od Delteca 1000i rózni się

2 cm wysokości, 2 W mocy pompy i 50 l powietrza na godzinę więcej

a opis  350-600  i 500 -1000

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK  sam sobie odpowiedzałeś  delrtec 1500 zrobi róznice  ja mam delteca 1456 ( poprzednik 1000i )w 400l i ledwo dqje rade duza obsada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali, że ten nowy  i jest lepszy.      1500 jednak  za drogi dla mnie.  

Ech mam wrażenie,że maja 450 l potrzebuję kupić tki do 3000 lirowego akwa .


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twistman 150? w Jadwidze jakos za 1340 zl jest obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na bubble magus  A9  na allegro 1200 zł.   Nie wiem ile powinien być normalnie przewymiarowany odpieniacz.  jak  napisali ze do 500 to obsłuzy zwykle 250. Przynajmniej tak było przez wieki. 

3 godziny temu, sith114 napisał:

A Twistman 150? w Jadwidze jakos za 1340 zl jest obecnie. 

 Widzę cenę prawie 1600 i polecany do akwarium 450 l.  


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TMK napisał:

Zastanawiam się na bubble magus  A9  na allegro 1200 zł.   Nie wiem ile powinien być normalnie przewymiarowany odpieniacz.  jak  napisali ze do 500 to obsłuzy zwykle 250. Przynajmniej tak było przez wieki. 

 Widzę cenę prawie 1600 i polecany do akwarium 450 l.  

Black weekend na kod -10% jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twistman w coralhousie był z 15%rabatem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UJ adwigi i tak mam rabar 15%. ale ten odpieniacz jest do 450  a bubble do 1000  litrów


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakiej mocy powinna być pompa do odpieniacza 500l. Oraz jaki powinna mieć przepływ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TMK napisał:

UJ adwigi i tak mam rabar 15%. ale ten odpieniacz jest do 450  a bubble do 1000  litrów

@TMK a nie bierzesz np pod uwagę zakupu odpieniacza na raty?  i kupić coś lepszego?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bubble magus curve 9. Nie należy do tych z górnej półki, ale bardzo fajnie pieni. Jedynie tlumik musiałam naprawiać, bo pokruszyła się rurka z plexy. 

Pompka zamontowana jest wewnątrz body, co zmniejsza powierzchnię zajmowaną przez odpieniacz. Reszta części poza tłumikiem wykonana jest super. Ma gumowe nóżki, nie buczy i nie chodzi po sumpie. Pracuje stabilnie, raz ustawiasz i jest ok. Toleruje dosc duzy zakres poziomu wody w sumpie. U mnie przelewa tylko wtedy, gdy znacznie podwyższe poziom wody (robię podmiany na włączonym obiegu i czasem zapomnę skręcić odpieniacz) 

Nie wiem, jak ocenić hałas. No słychać go, cichutki nie jest, choć nie jest to tez jakis wielki wielki raban. Ale mnie nie zależy na super bezglosnej pracy, bo tam nie śpię.

Kawę parzy taką, jak chcesz, dużo lury  (na mokro) lub mała czarna. Łatwo się go rozbiera do czyszczenia, włącznie z samą pompą i łatwo się składa.  Jak za tę cenę uważam, że jest super, jedynie ten tlumik u mnie sprawił problem.

Odpieniacz ma też wężyk do odprowadzania urobku z kubka na zewnątrz. Czopek na końcu weża to porażka, nie da się go wyjąć swobodnie i włożyć , ale można sobie zamiast czopka zamontowac kranik i tym sposobem regulowac odprowadzanie  urobku do osobnego pojemnika. 

Uważam, że jak na tę cenę to niezły sprzęt dla kogoś, kto nie oczekuje absolutnej ciszy w pomieszczeniu. Body/kubek i pompa ok, tlumik zbyt delikatny, ale w razie poruszenia się rurki da się to tanim kosztem naprawić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś używanego, kupisz dobry sprzęt z wyższej półki za niewielką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam A9. jeszce nie podłaczony, ale  wielkościowo bestia. Mam nadzieje,że jakoś  się zmieści do sumpa.  Teraz zaczynam się martwić czy nie za mocny?

Odpieniacze powinny mieć jakąś standaryzację. Typu wstawiamy do  ściśle określonego roztworu na tydzień i badamy dokladnie co wypienił. i np podajemy  wydajność w  gramach białka czy coś podobnego


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TMK napisał:

Kupiłam A9. jeszce nie podłaczony, ale  wielkościowo bestia. Mam nadzieje,że jakoś  się zmieści do sumpa.  Teraz zaczynam się martwić czy nie za mocny?

Odpieniacze powinny mieć jakąś standaryzację. Typu wstawiamy do  ściśle określonego roztworu na tydzień i badamy dokladnie co wypienił. i np podajemy  wydajność w  gramach białka czy coś podobnego

Będzie dobry:thumbup:

troszkę skrecisz ewentualnie..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałem zapytać jak sprawuje się odpieniacz??

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.