Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ati Essentials Pro

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jar2789 napisał:

No właśnie, że jest. Musi ubywać tyle samo a resztę uzupełniasz z ręki. Bardzo rzadko ale się zdarza. Druga część postu Robina to potwierdza. Jeżeli płyny nie lecą równo to może Ci jakiegoś makro brakować. Pilnuj kH, Mg i Ca. 

Nie może być nadwyżki bo to znaczy, że czegoś nie dolałeś. Czegoś drobnego ale jednak

 

Ale to ja pisałem XD 

Może zwyczajnie wpisz w Google „ATI essentials pro calculator”, kliknij w pierwszy link, a potem przeczytaj o „alternative dosage”?

Edytowane przez RobinPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba lać płyn 1 i 2 w równych proporcjach i tak jak koledzy wyżej pisali uzupełniać braki makro z ręki - inaczej mikro mogą się rozjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, czupacabra napisał:

A po co Google skoro maszynowa sposoby dozowania na stronie ATI:

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1458


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Google zwraca dokłądnie ten link. Jest tam sekcja Setting of Essentials pro 2 based on calcium consumption (alternative)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Cheilon napisał:

tak jak koledzy wyżej pisali uzupełniać braki makro z ręki - inaczej mikro mogą się rozjechać.

No właśnie wszyscy oprócz nas negują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cheilon napisał:

Trzeba lać płyn 1 i 2 w równych proporcjach i tak jak koledzy wyżej pisali uzupełniać braki makro z ręki - inaczej mikro mogą się rozjechać.

Gdzie znalazłeś informację, że trzeba lać tę samą ilość E1 i E2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 23:17, RobinPL napisał:

Gdzie znalazłeś informację, że trzeba lać tę samą ilość E1 i E2?

Pan Konrad z Coral House tak mi na początku doradzał, żeby właśnie micro się nie rozjechały, też na zagranicznych forach takie informacje można było znaleźć, stosuję od początku i w ICP wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Cheilon napisał:

Pan Konrad z Coral House tak mi na początku doradzał, żeby właśnie micro się nie rozjechały, też na zagranicznych forach takie informacje można było znaleźć, stosuję od początku i w ICP wszystko gra.

Spoko, skoro Pan Konrad doradził, to tak rób. Może warto powiadomić kogoś z ATI?  Niech poprawią kalkulator, bo nie działa zgodnie z tym, co piszą na zagranicznych forach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RobinPL napisał:

Spoko, skoro Pan Konrad doradził, to tak rób. Może warto powiadomić kogoś z ATI?  Niech poprawią kalkulator, bo nie działa zgodnie z tym, co piszą na zagranicznych forach;)

zostawie krótkie "xD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sith114 napisał:

zostawie krótkie "xD"

Xd zostawiłeś ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś :)?

czyżby odpowiedź nie była tak jednoznaczna ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pj007 napisał:

Xd zostawiłeś ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś :)?

czyżby odpowiedź nie była tak jednoznaczna ?

 

O które pytanie Ci chodzi? Używam od >2.5roku essentials pro, postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin sith nie odpowiedział na pytanie jaka jest zależność między mikro i makro w Ati ?

Skoro nie obawia się nierównowagi mikroelementów w przypadku dozowania nierównomiernego.

 

Moje doświadczenia z pełnego ballinga af były takie że jeśli KH dawałem mniej niż ca i mg to musiałem z ręki podawaj jod.

Ponieważ jod był razem z kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pj007 napisał:

Robin sith nie odpowiedział na pytanie jaka jest zależność między mikro i makro w Ati ?

Skoro nie obawia się nierównowagi mikroelementów w przypadku dozowania nierównomiernego.

 

Moje doświadczenia z pełnego ballinga af były takie że jeśli KH dawałem mniej niż ca i mg to musiałem z ręki podawaj jod.

Ponieważ jod był razem z kh

A to nie wiem co i jak dokladnie bo producent tego nie ujawnia. Poza tym wydaje mi się ze zaznaczyłem, że mam na myśli dawnie nie porówno z jakąś sensowną odchyłka np 10-20% wiecej czegoś. A nie, że leje 50ml Ati 1 i 100ml Ati 2. Teraz leje koło 5% wiecej ATI 2 niż ATI 1, bo Ca mi szybciej spadało, a teraz się ładnie trzyma. Zastanawiałbym się nad takimi rzeczami jakbym musiał lać duzo więcej jednego preparatu niż drugiego.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie spotyka się większego odchylenia między butlami ?

W jednej butli jest ca i mg. 

Czy miałeś sytuacje gdzie Ca i mg rozchodziło się ?

Wtedy to tylko dodatkowy roztwór potrzebny aby to wyrównać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pj007 napisał:

Robin sith nie odpowiedział na pytanie jaka jest zależność między mikro i makro w Ati ?

Skoro nie obawia się nierównowagi mikroelementów w przypadku dozowania nierównomiernego.

Moje doświadczenia z pełnego ballinga af były takie że jeśli KH dawałem mniej niż ca i mg to musiałem z ręki podawaj jod.

Ponieważ jod był razem z kh

Moim zdaniem, jeśli nie chcesz robić podmian (bo chyba tylko w takim przypadku te rozkminy mają jakiś sens?), to i tak nie unikniesz regularnych testów ICP i dodatkowej suplementacji pewnych mikroelementów (ewentualnie podmian, żeby pozbyć się nadmiaru). Skoro producent pisze w FAQ, w punkcie How much of Essentials pro do I have to dose?

"In rare cases, the calcium value may rise or fall when Essentials pro 1 and 2 are dosed equaly. If this is your case, the dosage of Essentials pro 2 should be adjusted based on the calcium consumption. Our online tool helps you to calculate the correct dosing volume of Essentials pro 2 via the calcium consumption, too."

zakładam, że można lać inne ilośći E1 i E2.

Z tego co wiem, to nie są takie rzadkie przypadki. Dopytywałem o to w Acroporze - podobno serwisują wiele zbiorników, które mają nierówną konsumpcję. U mnie niemal od samego początku lałem inne ilośći E1 i E2, a dodatkowo musiałem podawać oddzielnie Ca (w innym przypadku Mg mi szybował pod niebiosa) ;) Przy okazji: jeśli ktoś ma sytuację odwrotną (zużywa mniej E1 niż E2, to mam 2 nietknięte butelki E2) - możemy się wymienić) :-)

Oczywiście możesz lać po równo E1 i E2, a dodatkowo lać Ca i Mg w miarę potrzeb. Ja tylko twierdzę (za producentem), że nie jest to wymagane. Tylko co zrobisz, jeśli KH będzie 14, żeby Ca było 410? ;-)

Edytowane przez RobinPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pj007 napisał:

Butla nr1 to KH :)?

butla nr 2 Ca i mg ?

Tak

Rób tak jak Ci mówiłem. Uzupełniaj (bardzo rzadko) z ręki  i rób testy. Niech wszystko schodzi po równo  i będzie łatwiej Ja  raz na pół roku robię ICP dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, jar2789 napisał:

Tak

Rób tak jak Ci mówiłem. Uzupełniaj (bardzo rzadko) z ręki  i rób testy. Niech wszystko schodzi po równo  i będzie łatwiej Ja  raz na pół roku robię ICP dodatkowo.

No ale jak uzupełnia to nie schodzi po równo pokrętna logikę macie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sith114 napisał:

No ale jak uzupełnia to nie schodzi po równo pokrętna logikę macie 

Przeczytaj co ja piszę człowieku i pomyśl....

Patryk ma schodzić równo a jak czegoś brakuje to dowalaj z ręki a nie lej więcej ATI jak niektórzy piszą. Po co sobie utrudniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z manuala Essentiala bez pro:

1.) Different dosage of Essentials # 1 and Essentials 2+3 is normal up to a deviation of 25%. If the deviations exceed 50% please contact us. 2.) Please perform periodic ICP-OES wateranalysis in our laboratory to confirm testing results. 3.) If a newly set up aquarium has matured, or it were changed from a soft coral dominated aquarium to more hard corals, then it’s possible to finish the alternative application at any time to the use the classic application instead.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.