Skocz do zawartości
fifek33

Ułożenie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem ułożyć ale nie podoba mi się c9fec4059a2b701743a74ffbf2dae676.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle! Widzę tutaj plusy, bo jest opływowo; nie ma gruzowiska; dużo miejsca na przodzie; nie powinien się nigdzie syf zbierać; łatwo też będzie coś przestawić, bez konieczności demolowania akwarium.

Szkoda, że nie ma żadnego płaskiego kawałka. Potencjalny minus tych brył jest taki, że jak ze sklepu będziesz kupował korale na podstawkach, to na takich bryłach postawienie ich by się nie przewróciły graniczy z cudem. Wtedy zostaje klejenie korali do skały. To było przekleństwo mojego starego akwarium. Na końcu dłutem na kawałki łamałem większe fragmenty, by jakiś płaski skrawek uzyskać. To moja prywatna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wygląda ok, od strony praktycznej też bo wszedzie masz łatwy dostep. Trochę gorzej z perspektywy ryb, bo w zasadzie nie ma gdzie się schować.

Z postawieniem korala na podstawce może faktycznie być problem ale wtedy wystarczy mała ilość kleju i umocowanie podstawki tak, aby sama się nie odczepiła ale w miarę łatwo było to zrobić przykładając trochę siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie wygląda za dobrze. A nie chcesz zrobić np. dwóch oddzielnych wysepek? Albo zrób z jednej strony wyżej, z drugiej niżej - zaburz symetrię.

Masz trudne zadanie bo moim zdaniem masz same bryłowate kamienie - jakby było trochę platform, albo węższych kawałków to mogłoby być łatwiej. A może warto je troszkę rozbić na mniejsze i posklejać?

Próbuj dalej


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci, nie możesz przyciac skał na płasko, żeby mieć możliwość poukładania fajnie skały?
Ja bede ciął skałe tzn wyrównywał ją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest, ale wyszedł trochę taki wąż, tudzieź pociąg osobowy. 

Ja bym te największe kawałki przy pomocy młotka i majzla rozlupala na mniejsze części i zrobiła coś bardziej ażurowego, podzielonego na dwie wysepki. Jedna wyższa, druga niższa  (niższa od strony, z której częściej się oglada).

Kiedy konstrukcje są podzielone na dwie wysepki, to ryby mają większe urozmaicenie, nie muszą pływać tylko dookoła. Mogą sobie kręcić ósemki.  A jeśli się w tych wysepkach wygospodaruje jeszcze jakieś fajne groty wewnątrz, to jeszcze lepiej.

Dokupiłabym też, albo skleila z kilku pokruszonych skalek ze dwa, trzy plaskie "talerze" dla korali.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3233071e1c4042143a86840089d34478.jpg

Teraz już tak zostaje

1ad2273768de9de8778fd55541b675d2.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, pamietaj tylko żeby to podkleić - żebyś nie miał niespodzianki że zdejmując korala cała konstrukcja leci :)

Z prawej strony sprawdź czy czyścik wjedzie bo nie widzę z tych fotek


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie sprawdzone
Skala była 24 godziny przed zalaniem poklejona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.