Jump to content
DariuszM

Rozgwiazda czy babka kopiąca

Recommended Posts

Hej mam mały problem akwarium 64 l kostka czyli odliczając skałę ok 50 l. Chciałbym 2 błazeński i 1 np pokolec. No i koniec bo nie ma odpieniacza czylia  babka odpada. Co można dodać żeby kopało w piachu a nie zaburzyło akwarium bez odpieniacza ? dzięki z góry

lepiej zapytaj co można odjąć to Ci napiszę:Pokolec

1 minutę temu, DariuszM napisał:

Dlaczego ?

bo to za mały litraż dla pokolca

Polecam rozgwiazdę. A co do pokolca kolega ma rajcie. Jak oglądasz strony z morszczyzna ta zawsze jest napisane do jakiego litrażu i tak te wyniki są okrojone. 

Te dwa blażenki z początku wystarczą. Przyłóż do akwarium pasek kartki 10X5 takie będą twoje błazenki . Mandaryna mam w 100l Ale to tak na granicy zdrowego rozsądku  i je mrożonki.  A tak po za tym rośnie z niego też kaban. A możesz coś wiecej powiedzieć o swoim zbiorniku?

22 minuty temu, Sygen napisał:

lepiej zapytaj co można odjąć to Ci napiszę:Pokolec

Mi dziś gość chciał wcisnąć sohala do 500l i mówił że 300l dla niego to wystarcza.

Jak trafił na takiego to się nie dziwie że chce pokolca do 50l...

Do czyszczenia piachu to ślimaki strombus i nassarius.

Pokolec do takiego litrażu??? 

Minimum socjalne dla jakiegos małego ctenochaetus czy żółtka to 200l, a to i tak jest za mało.  

Jest kilka malutkich rybek, jak eviota, elacatinus, którym taki  litraż wystarczy. 

Miałam jednego malego mandaryna w 54l, juz w dojrzalym i pelnym robaczkow akwarium, ale miał być tam tylko tymczasowo, bo w drodze był zbiornik 360l. Oj akurat nauczył się jeść mrożonki, jednak nie zawsze to się udaje, więc trzymanie mandaryna w takim małym szkiełku na dłużej może się skończyć śmiercią glodową, kiedy już zje całe robactwo, a mrozonek się nie podejmie. 

Przecież błazenki same w sobie są świetne! Cieszą oczy. Nie każde dziecko w szkole czy przedszkolu może się pochwalić, że ma błazenka. Jakoś nie doceniacie tych rybek.... Więcej ryb nie dokupowałbym do tej kostki.

@elespro Na szczęście znam sklepy, gdzie nawet jak zapytasz o pokolca, i jak powiesz, że masz 200L to Ci w ogóle go nie sprzedadzą.

1 minutę temu, human_87 napisał:

Przecież błazenki same w sobie są świetne! Cieszą oczy. Nie każde dziecko w szkole czy przedszkolu może się pochwalić, że ma błazenka. Jakoś nie doceniacie tych rybek.... Więcej ryb nie dokupowałbym do tej kostki.

@elespro Na szczęście znam sklepy, gdzie nawet jak zapytasz o pokolca, i jak powiesz, że masz 200L to Ci w ogóle go nie sprzedadzą.

Również znam takie sklepy, ale dziś gość przebił wszystko..

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pokolcach nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Edited by alenqer
Przejęzyczenie (see edit history)

Teraz, alenqer napisał:

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pomocy nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Do takiego litrażu żadna babka kopiąca. Przynajmniej ja nie znam takiej. 

Jest jedna mała babeczka signigobius biocellatus, polecana do małych zbiorników... jednak ona w niewoli bardzo krótko żyje.  Nigdy jej nie miałam i nie kupię, bo nie czytałam dotąd, żeby u kogoś pozyla.

Jak już pisałam, do takiego zbiornika polecam slimaczki strombus i nassarius.  Też jest frajda je obserwować, zwłaszcza strombuska, jak tak troche nieporadnie pełza i tą swoją trombą odkurza piach. Do tego jakieś 2 małe krewetki, ukwiał cribrinopsis crassa, krabik porcelanowy i jest super ciekawy zbiorniczek. 

Edited by Nik@ (see edit history)

Sorry chyba że coś poknociłem, chodziło mi o to fajne małe niebieskie co bawi się z błaznami, z góry przepraszam. 

Dwa błazny i po jakimś czasie garbik. Tylko 50l to też trochę za mało. 

Nie mam pojęcia o jakie fajne małe niebieskie chodzi... jakaś podpowiedź?

Tylko nie mów, że chodzi o Dory z bajki :D

Blazenki... no niby must have, ale przecież są też  inne malutkie rybki, którym taki litraż wystarczy...

Jeśli bez odpieniacza i blazenki, to tylko one same  i jest szansa, że nie włożysz z reki do akwarium, bo samiczka potraktuje cały zbiornik, jako swój rewir i będzie gryzą do krwi po rękach w jego obronie :D

Przepraszam za offtop.

Oglądamy :-)

21 minut temu, alenqer napisał:

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pokolcach nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Proszę napisz bo coś poknociłem nazwę niebieskiego zwierzaka i z góry przepraszam za niewiedzę

Stary. Dory dorasta do 30cm i lata jak czołg po akwarium :D. Akwarystyka to nie zabawka, trzeba do tego podejście trochę poważnie .

Młody mówi że tak... w sensie, że chce Dory??

To kup mu taka plastikową i wrzuć do akwarium. Ta rybka rośnie ogromna, do około 30 cm i potrzebuje ogromnej przestrzeni z racji temperamentu.

Jej nazwa to paracanthurus hepatus.