Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, VDR napisał:

Które gniazdo ? Bo powiem szczerze, po wyjęciu ślimaka wygląda, że działa dobrze i jest dość sztywne. Kurde, a  może czegoś mi brakuje ? :o  Masz @luft jakieś zdjęcia pokazowe na co zwrócić uwagę ?

Na ceramiczna os wirnika silnika wchodzi plastikowy bolec a on w gumę, ktora osadzona jest w gnieździe klatki wirowej (ruchomy element napedzajacy wode). Pod wpływem wpadania ślimaków z czasem moze dojść do: zgilotynowania gumki, wyrobienia bolca, a w ostatnim etapie przy luzie czesci wyrabia sie gniazdo. 85zl później mamy nowy spasowany zestaw pod katowanie ślimakami :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_2079.jpeg

Proszę bardzo

IMG_2080.jpeg

Ta bardziej fioletowa jest od 11 września a ta czystsza ze 2 miesiące dłużej bez czyszczenia 

lepiej jest czyścić kwaskiem cytrynowym niż octem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mazmaciek napisał:

IMG_2079.jpeg

Proszę bardzo

IMG_2080.jpeg

Ta bardziej fioletowa jest od 11 września a ta czystsza ze 2 miesiące dłużej bez czyszczenia 

lepiej jest czyścić kwaskiem cytrynowym niż octem 

Ja nie czyszczę octem tylko  wymoczę w occie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy,  problemami ale tak dobrego serwisu i supportu nie mają żadne inne pompy w PL ;) Ja mam xf330 4 rok, czyszczenie co 6 mies., wymienione gumki klatek ze 2 x (8 pln za komplet), wymienione gumowe bolce do osadzania klatek (zapas był w fabrycznym komplecie) i pompy bez zarzutu - ciche i wydajne. Nie zamieniłbym na nic innego. BTW nie stosuję siatek na ślimaki. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej myć w wiekszym stężeniu kwasu, ale tez latwiej uszkodzić/osłabić elemnty pomp na niezaleznie od marki produktu. Im wyzsze stężenie kwasu tym krotszy czas mozna moczyć bez uszczerbku. Zbyt dlugie trzymanie w kwasie wplynie na gumy, isolacje jak i plastikowe czesci także 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałem, że lepiej moczyć w kwasie cytrynowym niż w occie, bo nie jest tak agresywny.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomko napisał:

BTW nie stosuję siatek na ślimaki.

ja też nie stosuje przeciwko ślimakom, a dlatego że kupiłem używki i uszkodzona jest ta górna osłona, a z siatką dość dobrze się trzyma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem nawet taki pomysł, żeby na "wylocie" wyciąć co drugie żeberko i zostawić otwarte.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja przygoda z Maxspect gyre xf350 ce. Zakupiłem w połowie stycznia w CoralHouse. Po dwóch dniach od odbioru paczki zamontowałem w akwarium, moje zdziwienie jedna pompa pracuje jak traktor, wibracje i hałas. Problem występował tylko na gnieździe A. Po kontakcie online z CoralHouse i wyczerpaniu możliwość odesłanie. Po odebraniu paczki w CoralHouse, stwierdzono problem ze sterownikiem. Dostałem informację że będzie wymiana sterownika . Cała sprawa zajęła tydzień, przyszedł nowy sterownik i wszystko Śmiga. Ze strony CH super podejście do klienta. Pompy ustawione na max 40 % zależy od programu i niezła pralka akwa 150*50* 60h. Narazie tyle. Wypowiem się więcej po dłuższym czasie. 

PS. Mój zmodyfikowany program pod mieszane może ktoś ma ciekawe presety i tu wstawi 

54e413fa-815f-44f0-be19-fd92c08e968f.png.jpg

Edytowane przez Rutekr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.