Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, JerzyB napisał:

Mam Tunze i mogę śmiało napisać , że nie marzę o innych.

Miałem Tunze, mam Jebao też, punktowe pompy jeśli chodzi ruch wody to spróchniała lipa w porównaniu z lokówkami.

11 godzin temu, mazmaciek napisał:

ja mam 2x gyre 330 od roku, raz były czyszczone w tym czasie

Zastanowiłbym się nad biologią w twoim akwarium. U mnie po roku pompy całkowicie zarosłyby glonem wapiennym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, katani napisał:

Miałem Tunze, mam Jebao też, punktowe pompy jeśli chodzi ruch wody to spróchniała lipa w porównaniu z lokówkami.

Zastanowiłbym się nad biologią w twoim akwarium. U mnie po roku pompy całkowicie zarosłyby glonem wapiennym.

Może punktowe ale chodzą na multcontrollerze 7095 , a tam  możliwości pracy jest sporo:)

Nie porównuj jebaków  do tunze :)

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Może punktowe ale chodzą na multcontrollerze 7095 , a tam  możliwości pracy jest sporo:)

Nie porównuj jebaków  do tunze :)

Miałem 3 Tunze 6095 i 6055 (o ile dobrze pamiętam) na multikontrolerze, to była bieda w porównaniu do lokówek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

Miałem 3 Tunze 6095 i 6055 (o ile dobrze pamiętam) na multikontrolerze, to była bieda w porównaniu do lokówek.

Mam 4 szt. Wodą w akwa.  mogą dobrze zabujać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tunze fajnie robiły to stojąca fala. Dla większości korali to najlepsza cyrkulacja.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JerzyB napisał:

Mam 4 szt. Wodą w akwa.  mogą dobrze zabujać :)

Tu nie chodzi o bujanie, chodzi o zmienne przemyślane bujanie. Taki efekt uzyskałem tylko na gyre, testowałem różne cyrkulatory. Przy lps nie znajdzie się lepszych. Tak wielce trudne goniopory i euphilie przy odpowiednim ruchu wody stają się proste jak budowa cepa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, elespero napisał:

Tu nie chodzi o bujanie, chodzi o zmienne przemyślane bujanie. Taki efekt uzyskałem tylko na gyre, testowałem różne cyrkulatory. Przy lps nie znajdzie się lepszych. Tak wielce trudne goniopory i euphilie przy odpowiednim ruchu wody stają się proste jak budowa cepa. 

Testowałeś na multcontrollerze 7095 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, woda zupełnie inaczej się rusza jak dmuchają strumieniowe a lokówki. 
Mnie już nikt nie zrazi do gyre i nie namówi na inne. Przeszedłem z nimi piekło ale opanowałem je :rolleyes: 

Teraz jeszcze trzeba dodać że było to w akwarium 130x65x60 i myślę że do 180x70x60 nie zmieni się wartość pracy tych pomp. Przy większych rozmiar może już nie robić takiej roboty. Układ skały też jest ważny i jak akwarium zarośnięte. Więc każdy musi dobrać pod siebie. 
 

@katani jakim cudem one u ciebie chodzą na 100%? Jesteś pewien że z nimi jest wszystko ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, elespero napisał:

@katani jakim cudem one u ciebie chodzą na 100%? Jesteś pewien że z nimi jest wszystko ok? 

Normalnie. Obie na 100%. Dlaczego ma być z nimi coś nie tak?

Oprócz nich mam jeszcze MOW-22 Jebao też na 100%


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, katani napisał:

Normalnie. Obie na 100%. Dlaczego ma być z nimi coś nie tak?

Oprócz nich mam jeszcze MOW-22 Jebao też na 100%

Ja jak miałem powyżej 80% to mi wodę wylewało z akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Ja jak miałem powyżej 80% to mi wodę wylewało z akwarium. 

może miałeś zbyt wysoko, jak włożysz głębiej to nie będą chlapały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mazmaciek napisał:

może miałeś zbyt wysoko, jak włożysz głębiej to nie będą chlapały 

One nie chlapały, tylko robiły taki podmuch że woda się ulewała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie mam wody pod samą koronę, więc nie mam takiego problemu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 17:10, elespero napisał:

Odgrzebie kotleta. Czy producent nie przewiduje wymiany stojana? No nie wiem, po 2 czy 3 latach? 
@luftmozesz się odnieść do tego?

Hej, 

W UE mamy 24miesiące gwarancji. Rozszerzamy tą gwarancję na wszystkich także na firmy (zakup na fv). 

Jesli padnie w tym czasie stojan / korpus silnika o ktorym mowa to robimy to na gwarancji. Tak samo w przypadku jest wirnik silnika by "spuchnął".

Pogwarancyjnie oferujemy taki stojan odpłatnie (koszt 179zł za część jak i z wymianą). Myślę, że to dobre warunki bo albo inne marki nie oferują części zamiennych, albo ich ceny są bardzo wysokie. 

Ciekawostka:

Jest zależność pomiędzy blokowaniem się falownika poprzez wpadanie do niego ciał obcych typu ślimaczek: d*p wpada, pompa się zatrzymuje. Żeby silnik sie nie spalił to kontroler wylacza na 10 minut pompe. Po tym czasie podejmuje probe wznowienia pracy. Jeśli dochodzi do trwałej blokady vs mnogość prób wznowienia pracy przez ileś dni może dojść do trwałej awarii korpusu silnika, bądź kanału w kontrolerze, w ktory wpieta jest zablokowana pompa (caly czas piszemy o Gyre serii XF). Toteż jesli coś cyklicznie wpada do pompy to moze to wplynąc na żywotność pompy. 

Lubię pracę na serwisie - zużyte w charakterystyczny sposob elementy plus doswiadczenie dają odpowiedź dlaczego doszło do danej awarii danej sprzętu. W przypadkach nieoczywistych sprawy rozpatrywane są oczywiście na korzyść użytkownia i realizujemy to w ramach gwarancji (jesli jeszcze jest). 

mam nadzieję, że pomogłem

pozdro!

luft

p.s. 

korzystając z okazji, warto dostarczać do naszego serwisu wyczyszczony sprzęt bo niestety różnie z tym bywa :(

W dniu 4.12.2023 o 17:13, Beti napisał:

Lufcik mi naprawił stojan ale niestety producent nie przewidział tego po 3 latach, koszt niewielki ale jednak 

tak wymieniliśmy na nowy. Koszt niewielki, części dostępne. Nie trzeba było wyrzucać zestawu do śmieci tylko go przywrócić do życia.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luft napisał:

Hej, 

W UE mamy 24miesiące gwarancji. Rozszerzamy tą gwarancję na wszystkich także na firmy (zakup na fv). 

Jesli padnie w tym czasie stojan / korpus silnika o ktorym mowa to robimy to na gwarancji. Tak samo w przypadku jest wirnik silnika by "spuchnął".

Pogwarancyjnie oferujemy taki stojan odpłatnie (koszt 179zł za część jak i z wymianą). Myślę, że to dobre warunki bo albo inne marki nie oferują części zamiennych, albo ich ceny są bardzo wysokie. 

Ciekawostka:

Jest zależność pomiędzy blokowaniem się falownika poprzez wpadanie do niego ciał obcych typu ślimaczek: d*p wpada, pompa się zatrzymuje. Żeby silnik sie nie spalił to kontroler wylacza na 10 minut pompe. Po tym czasie podejmuje probe wznowienia pracy. Jeśli dochodzi do trwałej blokady vs mnogość prób wznowienia pracy przez ileś dni może dojść do trwałej awarii korpusu silnika, bądź kanału w kontrolerze, w ktory wpieta jest zablokowana pompa (caly czas piszemy o Gyre serii XF). Toteż jesli coś cyklicznie wpada do pompy to moze to wplynąc na żywotność pompy. 

Lubię pracę na serwisie - zużyte w charakterystyczny sposob elementy plus doswiadczenie dają odpowiedź dlaczego doszło do danej awarii danej sprzętu. W przypadkach nieoczywistych sprawy rozpatrywane są oczywiście na korzyść użytkownia i realizujemy to w ramach gwarancji (jesli jeszcze jest). 

mam nadzieję, że pomogłem

pozdro!

luft

p.s. 

korzystając z okazji, warto dostarczać do naszego serwisu wyczyszczony sprzęt bo niestety różnie z tym bywa :(

tak wymieniliśmy na nowy. Koszt niewielki, części dostępne. Nie trzeba było wyrzucać zestawu do śmieci tylko go przywrócić do życia.

Taki serwis to rozumiem. 
mam jeszcze pytanie, bo są nowe silniki z tego co widziałem do gyre 350. Czym się różnią od starej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja / udoskonalanie trwa z serii na serie. Silniki w serii XF350 CE maja inne dekle plus obejma żeby to było pancerne i niezawodne. Jeszcze nie wiem czy je lubie bardziej od poprzedniej wersji. 

Pozwolono nam zakontraktowac nowe klatki wirowe najnowszej CE i bedzie mozna koncem zimy zrobić sobie udoskonalenie swojej pompy ze starszej generacji. Mowa o strumienicach w 4 kierunkach z 1 pompy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luft napisał:

Ewolucja / udoskonalanie trwa z serii na serie. Silniki w serii XF350 CE maja inne dekle plus obejma żeby to było pancerne i niezawodne. Jeszcze nie wiem czy je lubie bardziej od poprzedniej wersji. 

Pozwolono nam zakontraktowac nowe klatki wirowe najnowszej CE i bedzie mozna koncem zimy zrobić sobie udoskonalenie swojej pompy ze starszej generacji. Mowa o strumienicach w 4 kierunkach z 1 pompy

Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ty tam lepiej tym z Maxspecta podpowiedz, żeby lampy o dużej powierzchni zrobili, tak jak inni robią ;)

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, luft napisał:

Jest zależność pomiędzy blokowaniem się falownika poprzez wpadanie do niego ciał obcych typu ślimaczek: d*p wpada, pompa się zatrzymuje. Żeby silnik sie nie spalił to kontroler wylacza na 10 minut pompe. Po tym czasie podejmuje probe wznowienia pracy. Jeśli dochodzi do trwałej blokady vs mnogość prób wznowienia pracy przez ileś dni może dojść do trwałej awarii korpusu silnika, bądź kanału w kontrolerze, w ktory wpieta jest zablokowana pompa (caly czas piszemy o Gyre serii XF). Toteż jesli coś cyklicznie wpada do pompy to moze to wplynąc na żywotność pompy. 

U mnie z reguły jak slimak zablokuje wirnik to cała jedna strona kręci się wokół własnej osi.  XF-250. Najczęściej taki efekt mam po nocy - bo w dzień słychać ze cos siedzi w pompie bo nie jest niesłyszalna. @luft - zaczyna mi puchnąć jedno z mocowań tych przy pompie, widać delikatne wybrzuszenie bo nie przylega idealnie do szyby,  choć po zdjęciu gumy nie widzę nigdzie pęknięcia plastiku etc. . Ten typ tak ma ? Masz na stanie takie mocowania ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, katani napisał:

Mariusz ty tam lepiej tym z Maxspecta podpowiedz, żeby lampy o dużej powierzchni zrobili, tak jak inni robią ;)

 

Maxspect jest ogromną firmą notowaną na giełdzie. Toteż od projektu do realizacji trochę czasu upływa. W przyszłym roku liczę, że co najmniej 2 nowości zobaczymy z kilku o których wiem, że są w toku prac :) Póki co Maxspect mistrzowsko wstrzelił się w okres odchudzania litrażów na świecie z małymi lampami. 

5 godzin temu, VDR napisał:

U mnie z reguły jak slimak zablokuje wirnik to cała jedna strona kręci się wokół własnej osi.  XF-250. Najczęściej taki efekt mam po nocy - bo w dzień słychać ze cos siedzi w pompie bo nie jest niesłyszalna. @luft - zaczyna mi puchnąć jedno z mocowań tych przy pompie, widać delikatne wybrzuszenie bo nie przylega idealnie do szyby,  choć po zdjęciu gumy nie widzę nigdzie pęknięcia plastiku etc. . Ten typ tak ma ? Masz na stanie takie mocowania ?

U mnie z reguły jak slimak zablokuje wirnik to cała jedna strona kręci się wokół własnej osi. - oznacza to, że gniazdo jest już wyrypane i tylko guma trzyma to w kupie :) 

odnosnie izolacji magnesu wewnętrznego. Mijają lata i woda morska wżarła się w łączenie na spoinie. Lepiej to zakleić. 

Części pasujące do Gyre serii 100 i 200 kończą się. Magnesów wewnętrznych nie ma już. No ale myślę, że coś wykombinujemy. Mam wstępny pomysł, że magnesy z MJGF mogą podpasować. Są gołe, bez izolacji bo to gaszony tlenek żelaza wiec bedzie na lata. 

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2023 o 09:01, mazmaciek napisał:

Póżniej wstawie fotki jak nie zapomnę. Są całe fioletowe 

Wstawisz te fotki?

To moje Tunze nie wyjmowane z wody ponad rok. Ocet już kupiony:)

 

IMG_20231208_142253.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Wstawisz te fotki?

To moje Tunze nie wyjmowane z wody ponad rok. Ocet już kupiony:)

 

IMG_20231208_142253.jpg

Ja mam 3 x tunze od 4 lat jeszcze nie wyjęte do czyszczenia i śmigają 

 w tym czasie już Gyre 350 już siadło a teraz po naprawie idzie ale trzeba często czyścić 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej , nie zamienił bym się na inne pompy. Ślimaków mam urodzaj , to wcale nie przeszkadza moim Tunze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, luft napisał:

oznacza to, że gniazdo jest już wyrypane i tylko guma trzyma to w kupie

Które gniazdo ? Bo powiem szczerze, po wyjęciu ślimaka wygląda, że działa dobrze i jest dość sztywne. Kurde, a  może czegoś mi brakuje ? :o  Masz @luft jakieś zdjęcia pokazowe na co zwrócić uwagę ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.