Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie stosował ktoś z was ten lek w Akwarium Morskim jeśli tak to jak reagują bezkregowce na ten środek, w Słodkowodnym bardzo dobrze likwiduje wszelkiego rodzaju ustrojstwo z Ryb, a od miesiąca już podaję Medic żeby się pozbyć kropek z Forcipigera i Gramek, w ostateczności wylowie wszystkie ryby ale chce tego uniknąć i wrzucić coś co zabije pasożyty ale nie zrobi krzywdy reszcie zwierząt. 

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałeś z herbtaną? Nie masz spsów więc możesz dać większą dawkę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herptana to zwykle zioła, kiedyś użyłem nic to nie dało. To musi być coś konkretnego tak jak choćby na stawach hodowlanych używa się wapna palonego do dezynfekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metronidazol 1/4 tabletki na 2 kostki pokarmu. Miażdżysz i posypujesz po rozmrożeniu, tak leży z pół h. Później całość do zbiornika. Kuracja 8 Dni. Stosowalem kilkakrotnie wszystko zalezy jakie jest podloze choroby. Dobrze pomaga na pasozyty itp. Stosowalem w glownym i ani bezkregowce ani korale zadnej reakcji.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem w ogólnym przy oodinozie. Pomogło, korale to same LPS-y, ślimaki i wężowidło, bez problemów.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, elespero napisał:

Mocna lampa UV i dobre witaminy do pokarmu.

I zwiększona cyrkulacja zwłaszcza w skałach

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomógł Preis coly . Ryby były w tragicznym stanie, część padła. Do tego właśnie witaminy. Po podaniu coly, ryby na drugi dzień były bez plamek. Minęło 2 miesiące i nie wróciło.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie chce wypróbować preparat który nie jest strikte akwarystyczny, gdyż firma farmaceutyczna nie może sobie pozwolić na zrobienie fuszerki, czego nie można powiedzieć o preparatach typowo akwarystycznych, z tych wszystkich które bankowo zabijają wszelkie pasożyty to na osobnym zbiorniku Cuprisol,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty metronidazol stosowany w ogólnym rybom nie pomogł a korale pomarniały, zwłaszcza lps, całe bio się wahnęło. Ryby, te co przeżyły dopiero do osobnego zbiornika z miedzią o tyle za późno jak długo podawany był metronidazol. Przynajmniej w przypadku tego parchu, co mi sie zawlókł. Aktualnie jakieś większe wysypy kropek hamuję UV albo FMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metronidazol stosowalem do kapieli koralowcow, w wiaderku poza zbiornikiem, kilka minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.