Skocz do zawartości
savvka

Zielona skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio trapi  mnie bardzo moja skala w akwarium. W ciągu kilku tyg zrobiła się bardzo zielona. Ciemna zieleń. Co może być tego przyczyną? Piasek rowniez zrobil się zielony- dzisiaj odessalam  przy podmianie wierzchnią warstwę i widzę w zwykłym świetle jak ciemna zrobiła się skala. Akwarium ma.9 miesięcy. Dodam rowniez, że szyby w dzień rowniez robia się zielone. Jaka może być możliwa przyczyną? Do wody dodaje seachem stabilny lub specjal blend i co kilka dni krople jodu. Kostka 64 l. Pomożecie?

 

01381961118257834574.jpeg

 

Edytowane przez savvka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, barto125 napisał:

no3  ok 5, po4 niewykrywalne, ph ok 8,2; kh 9,3. Zasolenie 1,026; temp 25-26 st.  Od dłuższego czasu utrzymuje się cjano, stąd nie robilam jakiś czas podmian. Ostatnio przy podmianach odsysam delikatnie piach, jednak skala zaczęła robić się zielona juz wczesniej. Nawet wkładając nowego Koralowca  i przykrywajac to kieliszkiem zauwazylam, że sam kieliszek nabiera mocno zielonego koloru

Edytowane przez savvka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja skała z grubsza wygląda podobnie, ciężko oczekiwać żeby była śnieżno biała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to akwarium jest w zasłonecznionym miejscu?na zdjęciu tak wygląda,korale są bure a w akwarium jasności.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam ten sam temat już od paru miesięcy. Ja ten glon mam tylko na skałach. Zobacz w moim wątku co mi radzili. 

Mnie to się zaczęło po ospie, po użyciu chemii, lampy UV i zachwiania równowagi biologicznej. Wyskoczyło mi wysokie NO3 - 50 które dość szybko zbiłem do 25. Potem bardzo długo zbijałem do 5, ale podobno skała sobie go zgromadziła. Mimo twoich dobrych parametrów, to glon ma pożywkę i czerpie NO3 z oddającej je skały. Może to potrwać parę miesięcy. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i leję tylko bakterie + podmiany. Widzę  glon w odwrocie, chociaż bardzo powoli. Resztę musi załatwić sama biologia. Szczoteczką możesz przeczyścić skały i przedmuchuj je prawie co dziennie.

Edytowane przez Dawar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słońce robi robotę zieloną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Czy to akwarium jest w zasłonecznionym miejscu?na zdjęciu tak wygląda,korale są bure a w akwarium jasności.

Tak, niedaleko jest okno, jednak jest zazwyczaj zasłonięte. Samo zdjęcie robione było późną nocą...

1 godzinę temu, Dawar napisał:

Przerabiam ten sam temat już od paru miesięcy. Ja ten glon mam tylko na skałach. Zobacz w moim wątku co mi radzili. 

Mnie to się zaczęło po ospie, po użyciu chemii, lampy UV i zachwiania równowagi biologicznej. Wyskoczyło mi wysokie NO3 - 50 które dość szybko zbiłem do 25. Potem bardzo długo zbijałem do 5, ale podobno skała sobie go zgromadziła. Mimo twoich dobrych parametrów, to glon ma pożywkę i czerpie NO3 z oddającej je skały. Może to potrwać parę miesięcy. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i leję tylko bakterie + podmiany. Widzę  glon w odwrocie, chociaż bardzo powoli. Resztę musi załatwić sama biologia. Szczoteczką możesz przeczyścić skały i przedmuchuj je prawie co dziennie.

Dziękuję, poczytam. Jednak glin jest na tyle ciężko, że nie da rady ani co wyszorowac  szczoteczka, ani odessac.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fannadil napisał:

moja skała z grubsza wygląda podobnie, ciężko oczekiwać żeby była śnieżno biała

Zapewniam Cię, że na pewno nie wygląda jak moja. O snieznobialej nawet nie myślę. Ale patrząc na zdj sprzed 2 m-cy stwierdzam, że na pewno coś jest na rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2019 o 13:04, Rastapasta napisał:

Może kwestia widma świetlówek i intensywność świecenia. Jakiego światła używasz?

 

Nie używam świetlówek. Tylko Led. Lampa od siriusa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, savvka napisał:

Nie używam świetlówek. Tylko Led. Lampa od siriusa 

A czy to nie jest jakaś wersja do słodkiego zbiornika? Możesz podać parametry tej lampy? Bawra światła itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dla syna napisał:

A czy to nie jest jakaś wersja do słodkiego zbiornika? Możesz podać parametry tej lampy? Bawra światła itp? 

Lampa jest wykonana do akwarium slonowodnego. Dedykowana do tego zbiornika. Niestety nie znam parametrów. Wiem, że ma 36 w. Najsłynniejsza kostka na nano-reef jest prowadzona z tą lampą. R_33 widzialam, ze tez jej używa, może ma coś napisane na temat tej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.