Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich

Dziś zrobiłem aranżację mojego przyszłego zbiornika, zapraszam do oglądaniad396295c409dc05c88088dd60d4db306.jpgabb54f4f7e30a88a1519f818500d7951.jpga10590b6317956c87b7f709d0d102be6.jpg40999d209e5295fb1e6bfb0e9f9557c0.jpgd01ff053ceb17e81b31d886ea8611aa4.jpg4194052553896a468128fdde65011d6e.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odsuń od bocznych ścianek. Czyścik to ma wejść nie między szybę i skałę, ale między szybę i korale które tam kiedyś będą. A dwa - te "rogi" na górze w środku trochę bez sensu. Jak je obsadzisz koralami, to zaciemnią Ci praktycznie całą środkową skałę, w tym te półki które tam masz niżej. Patrz na układ skały od góry, bo wtedy zobaczysz faktyczne powierzchnie dla korali. Od przodu wygląd, czy ładnie itd.., nie ma znaczenia, bo to docelowo i tak ma koralami zarosnąć.

Te czerwone "rogi" nie pasują do ogólnego widoku. Jeśli już chcesz je zostawić to daj je na dół. ;)Oczywiście zrobisz jak się tobie podoba. Może tak daj skałę:

Screenshot_20200113_111928.thumb.jpg.a028df68419359d7e4fbf9d1925058e2.jpg

Już patrzałem z tymi rogami na dole nie pasowało mi coś, może jak będe ustawiał w zbiorniku pozamieniam kolejność

W sumie to one tak teraz się rzucają w oczy. Za jakiś czas zarosną życiem i :thumbup:

Witam, mam pytanie odnośnie skały, skała została zakupiona w znanym sklepie w szczecinie, Zakupiłem suchą skałę którą postanowiłem przemyć bieżącą wodą, ku mojemu zdziwieniu gdy skała dostała wody zaczęła śmierdzieć jak by leżała bardzo długo pod ziemią, śmierdzi taką jakby stęchlizną, czy to jest normalne? I czy to tak ma być.?
Dziś zamierzam poklejoną skałę wrzucić do beczki zalać ro i posolić dać pompki i niech dojrzewa w beczce zanim będe miał akwarium.Problem jest w tym że skała którą kleiłem też przepłukałem z większego syfu ale ta skała była bezwonna, nie chcę na starcie popsuć sobie skały.

Daj fotkę skały 

Może sucha, ale kiedyś była wyjęta np z akwarium i padło tam życie i śmierdzi ? chyba że jest to czysta skala aż  biała? 

Czy to jest ta skala z powyższych postów?

Skała wygląda tak, a ta z powyższych postów jest bezwonna41f0385b0b48a3a55abb4692370a95ed.jpg974241d0591edfe545fae57fb7c69421.jpg3cd4f2aae618dd949ccc1ef5fc93c7fa.jpg

Myjka cisnieniowa, dobrze umyć i do beczki, niech się kręci , za 2tyg wyciąg i zobaczysz czy pachnie nadal :P

Edit

Miałam na myśli samą wodą,  bez mycia środkami do samochodów :D

Nie nie będe jej wrzucał nie będe ryzykował, na niej były jakieś korzenie, może leżała gdzieś w ogrudku , szkoda by było zepsuć sobie 46kg na starcie, a jak zacznie coś oddawać do wody to wtedy sobie nie poradzę dodam że będe zakładał solniczkę 1 raz , wczoraj zakupiłem 5kg takiej samej skały lecz w innym sklepie po przepłukaniu bezwonna, ale dziękuję za rady

25 minut temu, Alcoholik napisał:

Nie nie będe jej wrzucał nie będe ryzykował

Rozumie, wg mnie nic jej nie ma wystarcza ją dobrze umyć. 

A jeśli  twierdzisz że śmierdzi i sie nie nadaje do akwarium to zwróć ja do sklepu w ramach reklamacji, otrzymasz fachową poradę. 

To normalna sucha skała, mam taką samą na sklepie (to była kiedyś żywa jak twierdzi producent) więc są na niej resztki życia glonów korali :)
Z takiej skały u znajomego wyszła favia tak o po prostu.
Skałę wystarczy dobrze wyszorować pod prysznicem lub myjką ciśnieniowa a później do RO na 2 tyg niech się kręci, z RO do akwarium i normalnie dojrzewa jak każda inna np Nature Ocean czy Marco Rocks
Swoją drogą uważam że jest sporo lepszą skałą niż te wymienione powyżej