Jump to content
Konrad_Wwa

Przejście z 3/4" na hydraulikę metryczną

Recommended Posts

Cześć, jak mogę przejść z rury 3/4 cala na hydraulikę metryczną? Macie jakiś sprawdzony patent jak to zrobić?

Ok, ale jest jakaś opcja przejścia domowym sposobem? Po prostu zawory i inne elementy są bardziej dostępne

Na statku rury o nieznacznie różnych średnicach łączę przy pomocy podobnych bracketów:

x530_series_piperepairclamps_clr_img.png

Występują w różnych konfiguracjach i tolerancjach. 

Inny pomysł to po prostu wąż zbrojony, obejmy zaciskowe i tyle hehe. 

Myślałem, że temat będzie prostszy:) nie chce jeździsz aktualnie po marketach i szukać rozwiązań, chciałem zamówić hydraulikę metryczną w jakimś sklepie akwarystycznym i połączyć z rurami pudełka, które mam.

Nie wiem na jaką uda się przejść, 25mm byłoby chyba idealnie, taka średnica jest w nowszej wersji pudełka

Czyli proponujesz kupić mufy gwintowane 25-3/4" + 3/4"-3/4"gwint i to skręcić, pytanie czy mają taki sam skok gwintu, zastanawiam się teraz albo wymienić śrubunki na 25mm albo dać hydraulikę z Castoramy na spływ, nie wiem tylko jak ten zawór kulowy, czy nadaje się do słonej wody:
https://www.castorama.pl/zawor-kulowy-pvc-usmetrix-3-4-kw-kw-id-38242.html

Tylko na hydraulice z Castoramy musiałbym wszystko pokleić bo nie ma rozwiązań jak przy typowej do morskiego a wtedy jak czyścić pudełko jak będzie zarastać.

ten zawór jest 100% z tworzywa, sam takie mam
A jak rozwiązałeś temat rozbierania hydrauliki jeśli można wiedzieć tzn. czy można ją rozlozyc, wyczyścić i złożyć ponownie (może głupie pytanie ale nie miałem sumpa a w panelu nie mam tego problemu:))

trzeba powstawiać śrubunki tu i tam

Dzięki za info, zastanowię się jak to rozwiązać, chyba sporo czasu mam na takie rozmyślanie

Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakiego powodu powrót zazwyczaj robi się mniejszej średnicy niż spływ?
Spływ mam 25mm, czy powrót też mogę dać 25mm czy powinien być 20mm?

Możesz dać 25mm.

Ja mam wszystko na 32mm.

Zamówiłem przejściówki o teraz sytuacja wygląda tak że mogę je skręcić do około połowy gwintu, myślicie że wystarczy aby było to pewne i szczelne:
793ef331638ca96e5d99a53292d643c6.jpgcde19e6c9477832f1184cf5235f28964.jpg

Kontynuując, wszystko szczelne i nic nie cieknie.
Pytanie mam do użytkowników pudełka, podłączyłem odpowietrzylem ale nie pracuje jak powinno, są dwa scenariusze:
1. Zawór odkręcony w całości lub nawet 50%, woda przelewa się przez grzebień strumieniem tworząc wodospad i bąbelki powietrza i momentalnie pudelko się zapowietrza
2. Po domknieciu zaworu prawie do 0 woda delikatnie przelewa się rewizja ale spływ główny strasznie hałasuje
Może ktoś ma pomysł co robię źle?