Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy kh 7.7 , mg 1350 , ca 450 będzie ok ? Balling af . Wg ich tabelki pod sps powinno być ok ale gdzieś spotkałem się z opinią ze ca za wysokie i mam użyć kalkulatora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

Do takiego KH, Ca jest ciut za wysokie. Zejdź powoli do 400 i będzie ok

Oki A jak mam ballinga ze strongami z af to odłączyć samo ca A resztę dozowac jak jest ? 

Czy wymieszać czyste prochy bez strongow i podawać samo kh do wyrównania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem jak to ugryźć.  Daje teraz 19.2 ml x 3 kh 7.7 ca 450 mg 1350 a przy dawce 12ml kh było podobne. Chciałem podnieść na 8 dlatego dodawałam codziennie po 2.4 ml bo mam dawki na 24 rozbite i kh po dodaniu 3 dawek ciągle w miejscu.  Czy jest mozliwe ze przez dużo mniejsze skoki soli  jak dwa trzy tyg temu kiedy dolewalem wodę z ręki  akwa weszło na większe obroty i z dnia na dzień konsumpcja rośnie? Wcześniej dolewalem woda z ręki dwa razy dziennie po 500 ml a teraz wiadomo załącza się dużo częściej dolewka A mam Ja właśnie te 2 3 tyg gdzieś . Korale rosną bo widzę a Akwa  ma 100 l proste sps 50% lps i miękkich troszkę 

3 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

 

 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja się podlącze do tematu, jakie ca i mg dobrać dla:

KH = 8

KH= 8,4

albo jeśli macie jakąs tabelke to będę wdzięczny za link.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że masz podzielone na 24 dawki, czyli lejesz co godzinę ? Nie wiem czy nie za małe odstępy , żeby nie wytrącił się osad , niech się doświadczeni wypowiedzą.

Ja leje póki co z ręki, nie dojechała pompa i mam taka obserwację, że lałem po 10 ml każdego roztworu, kH było na jakimś poziomie stałym ale nie rosło, było stałe ale niskie więc zwiększyłem do 15 ml i skoczyło po tygodniu raptem o 0.1-0.2 , więc kolejny tydzień po 20 ml i w sobotę zobaczę jak wyjdzie z testów.

Moim zdaniem jak lejesz więcej wszystkiego, mam na myśli 3 roztwory + do tego dodatki to moim zdaniem zamiast rosnąć parametry, to korale lepiej wszystko przyswajają , pewnie będzie tak do określonego poziomu i wtedy kH , Ca zacznie rosnąć jak już wszyscy w zbiorniku będą zaspokojeni ale tutaj też niech się wypowiedzą mądrzejsi, bo to moje luźne spostrzeżenia.

Widzę jedynie po koralach, że są napompowane a niektóre się dzielą, pewnie to zasługa Ballinga, może większa dodatków do Ballinga.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę aquatrend nic się nie wydziela na pierwszej pompie mam ca ba drugiej mg A na 3 kh . Ca np o 12 , mg 12:20 a kh 12:40. No dzis zbadalem rano kh poszlo pod 8 czyli to trzecie podbicie juz za duzo bo rosnie. Dzis zrobie mg ca i zobacze . Jedynie co mam problem z glonem ale to zasluga mikro pewnie z ballinga. Nie wiem czy nie zrobic na probe czyatego ballinga strongi odłożyć a dozowac jod stront i potas tylko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Guban88ok3m napisał:

dzis zbadalem rano kh

Aby mieć w miarę wiarygodny wynik kh to mierz o jednej porze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.