Skocz do zawartości
Luigi

Stare w nowym opakowaniu. 70x60x60 plus sump.

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Arek77 napisał:

A któraś lampa Ci się rozleciała

Mam takiego Chińczyka ,, filter pump super" up-21. Strach wymieniać żarnik, pierścień trzymający klosz wygląda na wypalone tworzywo.

Zawodowo zajmuję się serwisem sprzętu medycznego, i niektóre sprzęty nie wytrzymują  częstych sterylizacji  lampami uv-c.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Luigi napisał:

Mam takiego Chińczyka ,, filter pump super" up-21. Strach wymieniać żarnik, pierścień trzymający klosz wygląda na wypalone tworzywo.

Zawodowo zajmuję się serwisem sprzętu medycznego, i niektóre sprzęty nie wytrzymują  częstych sterylizacji  lampami uv-c.

 

Nie wiem jak w morskim (solniczkę mam od roku) ale w słodkim obudowa lampy wytrzymywala maks 3-4 lata. Teraz mam drugi rok chińczyka (Aqua Nova)18W i przy wymianie  żarnika mie widziłwm jeszcze mic niepokojącego.

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok i  nowe zadania związane  zbiornikiem.

*   Zabieram się na poważnie za aiptasie, krewetki idą do odłowienia pójdą do kątnika do sumpa.  W sumpie, już pracują berghie na zoa . 

Mogę stwierdzić że jest to najbardziej upierdliwa plaga która mnie trafiła.

* Z zakupów , chcę dokupić z dwie acropory. Do filtracji dodać jeszcze 2kg miracel mud.

 * Ryby? jeszcze kilka maleństw chodź mi po głowie , lecz beż zbiornika na kwarantannę albo pewnych ryb. Nie podejmę  się takiego ryzyka . spacer.pngspacer.pngspacer.png     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie... No i sump jaki czysty... 

Valonia widzę, że też jeszcze niestety ma się dobrze. Jakieś plany wobec niej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

Ładnie... No i sump jaki czysty... 

Valonia widzę, że też jeszcze niestety ma się dobrze. Jakieś plany wobec niej???

I tu ci opowiem o niesamowitej walce o panowaniem w moim zbiorniku , które odbywało się miedzy aiptasią  a valonią 

Gdy miałem całą skałę pokrytą tym glonem. To z prostej przyczyn braku miejsca , zanikała aiptasia i mogła być łatwiej  zjadana przez krewetki.

Lecz kiedy valonia zaczęła znikać za pomocą kraba percona , prac ręcznych i poprawieniu się parametrów. W ten sposób aiptasia znalazła sobie zakamarki w których jest ciężko dostępna.

Co do valonii to się nieboje, a co do szklanych róż  to już mam obawy. Od stycznia 2020r z tym walczę , jak w poprzednim zbiorniku padły mi krewetki i kraby. Bagatelizowanie podstawowych spraw przynosi opłakane skutki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i to tak.

 

Aiptasia znów wygrywa chyba już 4 do 0.  Mianowice, do zbiornika wleciały ogólnie 8 sztuk  a do sumpa 4 sztuki .  Na dole odnalazłem 1 sztukę , co do głównego zbiornika  nie odnalazłem   ślimaków a róże są. Prawdopodobnie mógł je wszamać debelius albo krab percnon :banghead  TYCH gagatków nie złapałem. 

Czas odpalić stary zbiornik , I tak naklepię armię małych sk***ysynów , które zażegnają tą całą plagę .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Luigi napisał:

Kiedyś widziałem dorosłego. Strach się bać .

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ee453b850c75b5eaa3251891c4414195.jpg

Tez walczę z aiptasia na szczęście lokalnie dorwałem killera tresowanego specjalnie głodem w sumpie brzydala ;) I zaczynaja znikać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zbiornik odpalony w piwnicy. Będzie na berghie a później na kwaranntane.45b2b263433d5284decbf88968aaa74c.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa. Drogie Panie i Panowie mamy to[emoji122]. Udręka z aiptasią znika za pomocą berghi. Naliczyłem z 9 sztuk duże, ,raczej giganty i 3 maluchu. Strategia pozbycie się krewetek zaskoczyła. Spokojnie nie zamordowałem, jedną czyści komin reszta w sumpie razem z krabami i mandarynem. Co do valoni leci vibrant, zobaczymy[emoji848]. Co mogę powiedzieć obsada zamknięta.

Zdjęć nie zrobię ,auto fokus padł w telefonie chyba już czas wyciągnąć Aparat i zrobić zdjęcia jak Ludz.

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 06:11, Jointela napisał:
Cześć, mam pytanie nadal twoim odpieniaczem jest tylko 9001. Co masz w sumie za media?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

 

Cześć . Tak nadal lecę na tunze 9001 bez kubka. Chodź odstaniu przy zakwicie założyłem kubek. Co do mediów były kupowane przypadkowo, to co było w sklepie w promocji. Nic nie robię z mediami  bo przepływa przez nie cała woda w szczycie 5k litrów. To co pamiętam to i taki odpieniacz zalega tobie w szafie, z przyjemnością odkupienia do zbornika w piwnicy.4758b6c8d0dba1ee6e65c57f47055f9d.jpga1456eb836b5e0916163380396ae0f9c.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystko żyje. Co do zmian to mam 2x coral plus i 2x aquablue specjal. Teraz to mi się podoba, dodatkowo wejdą jeszcze 2x 24W

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e6a697f3041aa3b9f7b02955073e55c7.jpg756f8a67f1ac3dc6b3a6bda9775a9972.jpgfef7a7d643d2e47eedf3ca960b258d32.jpgf92bc41cd04f101426c2cab57d0fe906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem Coral plus na aquablue special . Zdjęcia bez filtra i HDR.8e59cef00c6788e3b72f5c39c37dea7e.jpgadafd1dd83183ae6319669bbcb2e80c2.jpga1787501a8fa7219cf0036175a308bf3.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym wyjeździe akwarium nadal funkcjonuje. Lecz zaczyna mnie frustrować cyjano z którym się oswajam od ponad miesiąca. Chyba wleci chemia. Glony wapienne wystrzeliły również konsumpcja balinga.b5038d136b8f2f1b8f1fc2ffc4ae8452.jpg9bf33b26af02b74ac0c934784c64625d.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzieniczku. Właśnie wróciłem z wyjazdu wakacyjnego, a akwarium mniewa się wybornie. Co do walki z cyjano zastosowałem środek zwalczający te dziadostwo. Żałuję że wcześniej nie zastosowałem chemii. Zbiornik do słownie odżył. cdb465197d8c9fb873b05eb6b13bc5b5.jpgfadefcbfea8f81cb7af54a8f636e7bb1.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię cię ale, zwykle wraca po 2-3 tygodniach razem z dino.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje małe refugium. W przyszłym tygodniu pojadę po inne makroglony. 1794326822c8c64d25c0b7ba22a5f4cb.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czyli teraz używasz 2x coral plus 1x blue plus I 1x aquablue special tak? Pytam bo będę się powiększał na podobny litraż a kolory super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, wojtas350 napisał:

Cześć, czyli teraz używasz 2x coral plus 1x blue plus I 1x aquablue special tak? Pytam bo będę się powiększał na podobny litraż a kolory super

Cześć . Z względu na reef leda 90 mam 1X coral plus i 3 x aquablue special . Bardziej lubię białe światło i moje sps tak samo.

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.
* podłączyłem sondę PH w głównym zbiorniku , podzielę się wynikami [emoji848]
* i mam małego przyjaciela w drugim zbiorniki. Zobaczymy czy podołam wyzwaniu [emoji2962]32096968fdaf8354b0689797bd86ba3a.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał dziś, więcej żywej skały. Mnóstwo żywej artemi plus kiełż. Nadal nie przyjmuję jeszcze pokarmu. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to muszę faszerowane jedzeniem mrożonym. Zdaję sobie sprawę że mam jakieś 30% szans. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?132242b69d4ec71b1ff4e99e5029a253.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogły mule z makro. Potem w puste muszle jak już zjadł mule aplikowałem mrożonki. Powodzenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuść go do głównego i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.