Skocz do zawartości
harnas

Morskie zycie w Madrycie

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, sith114 said:

Fajnie się spasowało :D Masz fotke jak świeci nawet do pustego akwa? ;)

Tak, ale zajelo mi duzo czasu znalesc taka kombinacje.

1226517365_2021-11-2819_19_14.thumb.jpg.a3a34d54d060d59ef432bad5bba7e722.jpg

2021-12-05 07.58.16.jpg

2021-12-05 07.58.05.jpg

Edytowane przez harnas (wyświetl historię edycji)

_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, harnas napisał:

Tak, ale zajelo mi duzo czasu znalesc taka kombinacje.

Mam fotki tylko musze sie uporac z limitem wielkosci plikow.

imgur.com/ polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:Woooooooooo, ale pojechałeś!!!

Za tę piękną chatę, jeszcze piękniejszy zbiornik i widok na palmę u sąsiada nigdy nie zostaniemy znajomymi!:angry::crazy:

Nieee no piękne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie obudowa stelaża . Zdejmowane płyty w całości? Na jakich klikach magnesach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, tomi1140 said:

Ciekawi mnie obudowa stelaża . Zdejmowane płyty w całości? Na jakich klikach magnesach?

Plyty sa zdjemowane w calosci (2 na cale akwarium). U gory plyty a zwykle magnesy meblowe a na dole plyty jest przykrecona beleczka drewniana, ktora zachodzi i lapie dalna czesc stelaza.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija rok od ostatniego postu wiec wypadaloby zrobic aktualizacje...

Wreszcie zalewam! Od dwoch dni leje RO i mam juz z 20% w zbiorniku. Mysle, ze do 15-tego posole. 


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok akwarium stało puste ? :huh:


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Aquaman said:

Przez rok akwarium stało puste ? :huh:

Dokladnie, nie liczac testowego zalania.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...juz kolo 70% wody

zalew.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się mega zbiornik, czekam na kolejne aktualizacje.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zbiornik marzenie , jaką masz tam skałę i na jakiej soli startujesz ?

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, JerzyB said:

Zbiornik marzenie , jaką masz tam skałę i na jakiej soli startujesz ?

Mam sucha skale z reefshopu i sol AF Reefsalt. 


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update 3.5 tyg od zasolenia.

Po zasoleniu i wyklarowaniu wody dodalem kilka kilo skaly z ustabilizowanego zbiornika i kilka kilo zywego piasku do kuwety w sumpie. Leje bakterie - codziennie Nite-Out II i co tydzien Special Blend zgodnie z instrukcjami.

Amoniak na poziomie 0.15 wg testu Saliferta. Wpuscielm parke nemo na rozkrecenie zbiornika.

Wczoraj uruchomilem odpieniacz (wczesniej nie chcialem aby wybil bakterie).

Woda w tej chwili nie jest krystalicznie czysta niestety. Gdy do zbiornika wpada swiatlo sloneczne to wyglada jakby akwarium bylo pelne dymu. Czy to mozliwe, ze skala sie pyli ? Na dnie tez zebralo sie troche osadu. Nie wiem czy mam skierowac pompy aby to rozdmuchac.

 

aqua_all.jpg

aqua_bottom.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij proszę przy okazji fotkę "zaplecza".


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym poscie postanowilem zareagowac. Dodalem skarpete na splywie i odpalilem lampe UV. Juz nastepnego dnia widac wyrazna roznice. Woda jest prawie krystaliczna.

Teraz musze zajac sie cyrkulacja. Ten pyl na dnie oznacze, ze nie mam wystarczajacego przeplywu przy dnie. Akwarium staram sie ustawic wg systemu BRS.tv/WWC (youtube) i musze zamontowac pozostale pompy aby osiagnac ok 50x.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej długości to dałbym dwa x MP60 po bokach na dnie, żeby dmuchały przez całe akwarium. Albo 4, dwa na dole i dwa na górze, i praca na zmianę, żeby wir szedł raz zgodnie, a raz odwrotnie do wskazówek zegara. Takie duże akwaria wymagają masy cyrkulacji a tu widzę jakieś marne pompy ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, katani said:

 Takie duże akwaria wymagają masy cyrkulacji a tu widzę jakieś marne pompy ;)

Haha...dodalem pompy i zmienilem konfiguracje. Teraz mam 4 Tunze 6255 przyczepione do komina, dwie dmuchaja w glab akwarium i dwie w kierunku dna. Po drugiej stronie mam 2x Gyre 280 i powroty z 2 dwoch pomp obigowych (Jebao 20k i RO Varios8). Na maksymalnych ustawieniach to daje ok 150m3/h czyli ok 50x...pierwsze wrazenia to, ze szalu nie ma...

Rzeczywiscie MP60 przy dnie byloby dobrym rozwiazaniem.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie planujesz piachu i stada ukwiałów, to coś mocarnego po dnie będzie robić robotę. Maxspecty trzeba w kółko czyścić. Ogiegówka wbrew pozorom mało cyrkulacji daje. A jak dojdą korale, to szału nie będzie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dodalem 4 szczepki miekasow i pokolca. Pokolec schowal sie pod skalami i wogole go nie widac.

Parametry wg hannki : Ca 511 i dka 8.1. NH3/NH4 ponizej 0.15.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnas

jest możliwość zrobienia zdjęcia sumpowni 

pięknie to wyglada za rok będzie mega rafa


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj kilogram ślimaków, kiełży dzikich wężowideł i życie będzie kwitło zaraz. Daj fotkę ze światłem, bo jak dołożyłeś korale to zakładam, że już świecisz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, katani said:

Ładuj kilogram ślimaków, kiełży dzikich wężowideł i życie będzie kwitło zaraz. Daj fotkę ze światłem, bo jak dołożyłeś korale to zakładam, że już świecisz.

Swiece w tej chwili 10%. Musze odkopac miernik PAR aby zobaczyc jak ustawic lampe. Przy mojej nietypowej wysokosci zbiornika i nietypowych lampach nie mam zadnego przykladu zbiornika aby skopiowac parametry.

Tutaj fotka zaplecza. Te plastikowe rury i kuwety sa aby zapobiec mieszaniu wody przed i po filtrowaniu/odpieniaczu.

Beczka 220l na RO/dolewke.

sump_f1.jpg

sump_f2.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ferii przymierzylem sie do konfiguracji oswietlenia. Lampy wisza 45cm nad tafla wody. Przy 80% natezenia mam praktycznie 350-50PAR w calym akwarium, tylko w jednym punkcie bezposrednio pod lewa lampa jest 450PAR. Na podostalych skalach 300-150 PAR. Na dnie bezposrednio pod lampa jest 150PAR i na dnia daleko od lampy 70-50PAR.

 

aqua_all2.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.