Skocz do zawartości
JerzyB

Sucha skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę uruchamiał nowy zbiornik i może ktoś mi doradzi. Chodzi o skałę .

Aquascape Natural Aquarium Rock

Natures Ocean Base Rock

Natures Ocean Purple Base Rock

Pozdrawiam

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB

Niestety linki do erybki musiałam usunąć ...

Spróbuj inna formę przekazu, mam nadzieje że rozumiesz. :)

Ps. Proponuję Fiji Pukani, fajna skala  i bezproblemowa przy starcie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JerzyB napisał:

Będę uruchamiał nowy zbiornik i może ktoś mi doradzi. Chodzi o skałę 

Ale co doradzi?  Jaką skałę wybrać czy jak ją przygotować czy jak ją poukładać....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety są tylko płyty Pukani, zapytaj Konrada, czy będzie sprowadzał bryły. Jak ostatnio byłem to widziałem jeszcze gałęzie.

https://www.coralhouse.pl/sucha-skala-pukani-1kg~p37508

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natures Ocean Purple Base Rock, miałem 1 bryłę w akwarium, obecnie jest na balkonie, jak dla mnie kawał betonu w dodatku ten fiolet wygląda mało naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał może ktoś tą  Aquascape Natural Aquarium Rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Natures Ocean Base Rock

Natures Ocean Purple Base Rock

Myślę, że przed zakupem skały tej firmy warto rzucić okiem na wątek:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski Dzięki

Nie chcę kupować sztucznej i dylemat co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Nie chcę kupować sztucznej

Jak nie chcesz sztucznej (tak samo jak ja :D) to bierz suchą naturalną erybkową albo salariasową (podobno jest bardzo dobra) albo jakąś inną lokalną. Ja mam w planach erybkową, bo  tylko tam mogę podjechać i czekam tylko aż sklep otworzą, bo na razie tylko internetowe zamówienia realizują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski Jaka to skała , ma nazwę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki. Czemu nie sztuczna??? Mam wrażenie, że ludzie boją się tych man made ale nie wiem czemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario  Prawdę mówiąc to sztuczną można zrobić samemu , a nie przepłacać .

Naturalna to naturalna

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalna nie jest tańsza, więc argument ceny odpada. Filtracja traci na znaczeniu w dobie siporaxu i innych mediów. Wygląd też jest dyskusyjny. Rodzajów sztucznych jest wiele. 

Co innego podejście "nie bo nie",tutaj nie chce podejmować dyskusji, masz prawo sam decydować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Chciał bym ,by w akwarium była już biologia

 

Nie do końca rozumiem. Uważasz, że na sztucznej skale biologia się nie rozwinie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo będzie w całym akwa ,ale mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sucha , czy sztuczna biologia będzie . Zawsze można dać kulki Maxspect , lub siporax . Zaletą sztucznej jest kształt , można zrobić , lub kupić co się chce . Suchej biologia , więcej bakterii się osadzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

@klossowski Jaka to skała , ma nazwę ?

erybkowa to "sucha skała" po 25 zyla na promocji, a salariasowa to "sucha skała koralowa naturalna" koło 40 zyla.

 

2 godziny temu, dadario napisał:

Filtracja traci na znaczeniu w dobie siporaxu i innych mediów

Siporax zapycha się najszybciej i nie ma możliwości oczyszczenia tego szkła, naturalna skała sama się oczyszcza....

No i sucha skała jest po 25 zeta, cement po 40 plus 100-250 zeta za kilo za jakieś maxspeckty czy inne xporty...

Godzinę temu, dadario napisał:

Nie do końca rozumiem. Uważasz, że na sztucznej skale biologia się nie rozwinie???

Dokładnie tak, żaden robak cementu nie będzie drążył, no chyba że jakiś z udarem w dziobie, ale może Chińczyki coś wykombinują w swoich labach niedługo :clowning

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... Ja już nie drążę. Nie przekonuje mnie taka argumentacja, pozostawiam temat w kategorii "bo tak". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

Ok... Ja już nie drążę. Nie przekonuje mnie taka argumentacja, pozostawiam temat w kategorii "bo tak". 

Każden robi jak lubi, każde medium ma wady i zalety, czy siporax czy maxspect.... dlatego u mnie w baniaku planuję naturalną skałę, a w panelu siporax, gruz koralowy i jakiś maxspect albo xport....  tak dla pewności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tylko skałę suchą z erybki i nie narzekam, mega plag nie było, normalne dojrzewanie, okrzemki, glony, ciut dino. Wszystko ładnie mija a zbiornikowi trzeci miesiąc leci. Co do zakupów w Erybce to śmiało można podjechać i robić zakupy, ja najpierw dzwonię pytam czy mają to co mnie interesuje i jak tak to jadę. 


Zbiornik 80x40x50  z koroną (110 L)  start 20.02.2020. Filtracja Tunze 9004 i Tunze 3162 (siporax, węgiel ). Cyrkulacja 2 x Jebao SOW 5 , oświetlenie Maxspect  RSX R5 150

Dolewka Tunze 3152.

Sól Aquaforest Reef Salt. 

Życie ;

Pachyclavularia, Capnella, Pseudogorgonia, Zonatus, Sarcopython , Briareum, Sinularia zielona, Xenia elongata, Xenie Umbellata, Rhodactis x 5, Cladiella, Anthelia, Acrozonarhus.

Wężowidło Ophioderma.

Rurówka Sabellastarte Magnifica .

Błazenki - 1 czarny i  1pomarańczowy  , Crysiptera Parasema. Pterapogon Kauderni. Krewetki 3x Lysmata Seticaudata. Kraby ;Percnon Gibbesi, Paguristes cadenati. 

 i mnóstwo różnych ślimaków. 

1caf4ac85aa3916be464f1f6d60a70f0u2014a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MiniRafka napisał:

Ja mam u siebie tylko skałę suchą z erybki i nie narzekam, mega plag nie było, normalne dojrzewanie, okrzemki, glony, ciut dino. Wszystko ładnie mija a zbiornikowi trzeci miesiąc leci. Co do zakupów w Erybce to śmiało można podjechać i robić zakupy, ja najpierw dzwonię pytam czy mają to co mnie interesuje i jak tak to jadę. 

A jakoś ją przygotowywałeś, moczyłeś w RODI czy od razu do baniaka?  Zalane solanką czy żywą wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko płukanie RO, bez moczenia, zalane 85% świeżej solanki i 15% solanki z erybki, z baniaka z samymi koralami. 

Piach też suchy. I duża garść żwiru z tego największego akwarium w sklepie

Edytowane przez MiniRafka (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 80x40x50  z koroną (110 L)  start 20.02.2020. Filtracja Tunze 9004 i Tunze 3162 (siporax, węgiel ). Cyrkulacja 2 x Jebao SOW 5 , oświetlenie Maxspect  RSX R5 150

Dolewka Tunze 3152.

Sól Aquaforest Reef Salt. 

Życie ;

Pachyclavularia, Capnella, Pseudogorgonia, Zonatus, Sarcopython , Briareum, Sinularia zielona, Xenia elongata, Xenie Umbellata, Rhodactis x 5, Cladiella, Anthelia, Acrozonarhus.

Wężowidło Ophioderma.

Rurówka Sabellastarte Magnifica .

Błazenki - 1 czarny i  1pomarańczowy  , Crysiptera Parasema. Pterapogon Kauderni. Krewetki 3x Lysmata Seticaudata. Kraby ;Percnon Gibbesi, Paguristes cadenati. 

 i mnóstwo różnych ślimaków. 

1caf4ac85aa3916be464f1f6d60a70f0u2014a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MiniRafka napisał:

Tylko płukanie RO, bez moczenia, zalane 85% świeżej solanki i 15% solanki z erybki, z baniaka z samymi koralami. 

No to ja też ją wezmę, dzięki za info :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.