Skocz do zawartości
Gość

Połów ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć. Zastanawia mnie jedna rzecz, w kraju mamy parę dobrych sklepów z morszczyzną w których warto robić zakupy, a jakość zwierzaków jak i obsługi jest na wysokim poziomie, ale w jednym z nich(może jest więcej ale nie widziałem) mamy informacje ze ryby są łowione ręcznie bez trucizn. Jak myślicie jest na to jakiś certyfikat, o który możemy poprosić?Czy to tylko taki chwyt marketingowy? 

Jak myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a jakieś 3 tyg temu jak rozmawiałem z gościem z którym się wymieniałem życiem to dostałem info, że ten dostawca od którego ten sklep bierze życiem właśnie ryby sprowadza trzaskane cyjankiem ;)

Komu wierzyć? Nie wiem. W każdym razie wierzę, że jeśli ryby są dziko łowione to na pewno dla zmaksymalizowania zysków ucieka się do różnych metod i na pewno niewielu się przyzna. Ktoś tu filmik wrzucił w jakim stanie i jak te ryby przychodzą do USA np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ktoś tu filmik wrzucił w jakim stanie i jak te ryby przychodzą do USA np

Pamiętasz tytuł tematu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario 84 napisał:

Pamiętasz tytuł tematu? 

Nie do końca, akwarium gościa z Kalifornii czy coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nie podać z nazwy skoro w opisie na stronie mają przy każdym zwierzęciu "bez trucizn"? 

No tak, chodzi o seafarm i ciągną życie z dejong. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w dejongu odlów bez trucizny. Siatka do wora wór do boxa i do Polszy :ph34r:

Czepiacie się :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie, ten sklep i ta hurtownia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tam zakupy od początku mojej przygody, co jakiś czas. Ryby kupione od Seba trzymają się super. Korale tak samo. Jestem zadowolony. Nie wiem czy "odłów ręczny bez trucizn" to chwyt marketingowy ale zgodzić się trzeba, że niektóre ceny są spore w porównaniu do innych sklepów. 

Edytowane przez Luminosek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Luminosek napisał:

Robię tam zakupy od początku mojej przygody, co jakiś czas. Ryby kupione od Seba trzymają się super. Korale tak samo. Jestem zadowolony. Nie wiem czy "odłów ręczny bez trucizn" to chwyt marketingowy ale zgodzić się trzeba, że niektóre ceny są spore w porównaniu do innych sklepów. 

Ja z kolei tak mam z e-rybką gdzie mnóstwo wiary narzeka, że wszystko im pada.

Po prostu trzeba przyjąć do świadomości fakt, że oni nie mają wpływu na to jak ich dostawca pozyskuje zwierzęta. To, że ich zapewnia, że bez trucizn to z kolei ich może hodowca zapewniać a jak jest w rzeczywistości nikt nie wie :)

Także o ile do niczego się przyczepić nie mogę (sam mam jedną rybę z seafarm i jest super) tak slogan bez trucizn jako u odbiorcy niemalże końcowego jest trochę średni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło, że jedna z firm, która jest nawet sponsorem tego forum miała kiedyś w ofercie Pterapogony z odłowu.

Sorry, ale to rybka którą można rozmnażać nawet w domu, w Polsce są już hodowle tych ryb. Ja nie mam pojęcia o rozmnażaniu tych ryb, a sam już odchowałem 5 sztuk :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ejdzej88 napisał:

Mnie zdziwiło, że jedna z firm, która jest nawet sponsorem tego forum miała kiedyś w ofercie Pterapogony z odłowu.

Sorry, ale to rybka którą można rozmnażać nawet w domu, w Polsce są już hodowle tych ryb. Ja nie mam pojęcia o rozmnażaniu tych ryb, a sam już odchowałem 5 sztuk :)

 

Taniej chyba wyjdzie sprowadzenie takiej ryby z odłowu niż wyhodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana ryba z odłowu była droższa w sklepie niż moje hodowlane od @nanokaczora.

No nie wiem czy drożej, jak wspomniałem u mnie przeżyło 5 sztuk z 3 miotów. Pierwszego oddałem do jednego ze sklepów, potencjalną parkę opchnąłem innemu akwaryście za 100, pozostały dwa maluszki, które żyją sobie u mnie w sumpie. Ryb nigdy nie dokarmiałem, żywią się resztkami w sumpie :)

Obiektywnie zarobienie 100zł nic mnie nie kosztowało, no musialem trochę żywej wody oddać do transportu ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario 84 napisał:

Pamiętasz tytuł tematu?

Zajrzyj do mojego tematu.

Wlasciciel tej hurtowni opowiadał mi, ze sam jeździ po całym świecie i odławia ryby i pozyskuje korale. Warunki lekko spartańskie, niby robią aklimatyzację itp, ale wiele ryb pada. Przy takich ilościach jakie maja w tych hurtowniach to na to nie zważają jak kilka ryb padnie, obrót musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jedyny sklep w PL który chwali się odłowem bez trucizn. I jeden z wielu który zaopatruje się w Dejong-u także albo nie ma to takiego wielkiego znaczenia że ryby są odławiane w ten sposób  i reszta sklepów się nie chwali tym. Albo ktoś ściemnia z tym opisem. Koniec końców według mnie nie ma to znaczenia bo jeśli ryba jest słaba to i tak padnie przez zmianę środowiska, transport, itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moja refleksja, nie prościej zadzwonić do sklepu i się dopytać o co chodzi z tym połowem bez trucizn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

nie prościej zadzwonić do sklepu i się dopytać o co chodzi

@Konrad_wawa a po co, jak można sobie bezkarnie zdyskredytować osobę bądź firmę, mając zerowe pojęcie na ten temat

Takie czasy niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Taka moja refleksja, nie prościej zadzwonić do sklepu i się dopytać o co chodzi z tym połowem bez trucizn?

Do rządu też można zadzwonić i się spytać czy Koronawirus istnieje ale czy dostaniesz prawdziwa odpowiedź? Po to jest forum byśmy wymieniali doświadczenia i poglądy. 

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

Taka moja refleksja, nie prościej zadzwonić do sklepu i się dopytać o co chodzi z tym połowem bez trucizn?

Pewnie tak zrobię :) ale najpierw chciałem się dowiedzieć na forum,być może ktoś już się zastanawiał nad tym,i zna odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.