Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Raffy14 napisał:

@waldek123blau ja ostatnio biorę wszystko w Coralhouse, czas oczekiwania to 1 dzień i wysylają od ręki. 5 wiader z wkładem do reaktora przychodzi bez żadnych problemów. Szybko i sprawnie, praktycznie już tylko tu kupuję

Ja też w zasadzie wyłącznie Coralhouse. Raz, ze często bywam sam i zawszejest na miejscu wszystko co potrzebuję, dwa, że przy wysyłce zawsze jest szybka dostawa. I również jeśli chodzi o korale to na stronie ledwie kilka sztuk. Na miejscu z kilkaset szczepek od miękkich, przez zoasy, LPSy po SPSy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coralhouse również polecam. Potrzebowałem zawór na szybko, zadzwoniłem, wysłali tego samego dnia, następnego był u mnie. Jedyny minus to właśnie brak aktualizacji witryny. Rozumiem, że przy takiej ilości korali, ryb i towaru ciężko mieć wszystko aktualne. Dużym ułatwieniem jest np. zdjęcie całego zbiornika. Albo kilkuminutowy filmik na fb czy stronie, w którym pracownik przechodzi powoli po wszystkich zbiornikach i prezentuje co w nich jest. Mogę wtedy zrobić zrzut ekranu, zaznaczyć co mnie interesuje i wysłać zapytanie


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goclik napisał:

Jedyny minus to właśnie brak aktualizacji witryny.

Są lepsi. Jedno na stronie, drugie na fb a jeszcze co innego na olx :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2020 o 09:21, PiotrekAT napisał:

 

Ceny które ma Seafarm to kosmos nie orientowałem się jak Reefshop , seafrags chyba ma aktualnie najbardziej przystępne oferty 
 

bo stocki z dejonga a te tanie nie są za to ryby to inna liga, te ceny są poprostu normalne. Kupujesz zdrową sztukę i się cieszysz. Oczywiście masz do wyboru kupić taniej tylko z doświadczenia wiem że wtedy kupuje się 2-3x tę samą rybę.

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Coltrane napisał:

bo stocki z dejonga a te tanie nie są za to ryby to inna liga, te ceny są poprostu normalne. Kupujesz zdrową sztukę i się cieszysz. Oczywiście masz do wyboru kupić taniej tylko z doświadczenia wiem że wtedy kupuje się 2-3x tę samą rybę.

Aha... czyli dużo wyższa marża z dopiskiem "ręcznie łowione" zezwalają na cenę o 30% wyższą niż konkurencja? Tak działa rynek? Może dlatego tak pusto tam...
Dziwnym trafem tego samego dnia wjeżdża dostawa do dwóch sklepów w pomorskim, a ceny są diametralnie inne. Pewnie powiesz, że od innego dostawcy.
Nie... Od tego samego. Panie Tomaszu, gdzie w takim razie logika stocka z DeJonga skoro dane zwierze można kupić na zachodniej części za przykładowo 120pln, a na wschodniej części za 180 bo "ręcznie łowione". Zapewne ta tańsza opcja nie była ręcznie łowiona i DeJong trzyma oddzielnie ten sam gatunek w zależności od sposobu łowienia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MecenasSlonejWody napisał:

Aha... czyli dużo wyższa marża z dopiskiem "ręcznie łowione" zezwalają na cenę o 30% wyższą niż konkurencja? Tak działa rynek? Może dlatego tak pusto tam...
Dziwnym trafem tego samego dnia wjeżdża dostawa do dwóch sklepów w pomorskim, a ceny są diametralnie inne. Pewnie powiesz, że od innego dostawcy.
Nie... Od tego samego. Panie Tomaszu, gdzie w takim razie logika stocka z DeJonga skoro dane zwierze można kupić na zachodniej części za przykładowo 120pln, a na wschodniej części za 180 bo "ręcznie łowione". Zapewne ta tańsza opcja nie była ręcznie łowiona i DeJong trzyma oddzielnie ten sam gatunek w zależności od sposobu łowienia. 

 

z tego co wiem to trochę inaczej to wygląda a ręczne łowienie to pikuś przy tym jakie zaplecze i opiekę ma ta firma, często stocki tam są droższe niż ryby w detalu PL. No i tak prawde mówiąc to ryba kosztuje grosze, cenę robi woda i cała otoczka... Ale to chyba nie o tym ten temat bo liczenie kasy w cudzej kieszeni jest słabe. Jak komuś drogo to niech nie kupuje. To takie proste wystarczy wejść w tę branżę i zacząć działać sprzedając anthiasy po 39zł :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko można kupować ryby z De Jong ?

Bo cały czas tylko ta jedna hurtownia jest brana do tablicy .Nie piszę tu tylko o tym temacie .

Jeśli nie można nic kupić w De jongu to może inne hurtownie są bardziej przystępne .

W sumie  jest wolność gospodarcza .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.