Skocz do zawartości
Dexter2k13

Poparzone korale powodem podbicia po4?

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Dexter2k13 napisał:

Euphilie wciagną taka ilość jodu i strontu? Czy muszę jakoś go zbijać? i jak pozbyć sie tego glinu z wody?

Nic mie rób, samo spadnie, teraz juz wiesz że z jodem można zaszaleć.

Al- nie jest aż taki straszny!

Fe- tez można uzupełnić troszkę

 

Kiedyś w poprzednim zbiorniku zastosowałam metodę probiotyczną, jednak nie jest to dla wszystkich korali dobre, zwłaszcza Lps.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I okazało się że przyczyna jest inna niż się mogliśmy spodziewać. Jod będzie się ulatniał ok 2 miesiące sam. Stront czasowo nie mam pojęcia, ale przez miesiąc bym go nie dodawał. Potem dozował bym go o połowę mniej niż do tej pory. Wracając do jodu, ja Dozuję 4 krople tygodniowo na 250l w obiegu i utrzymuje się na poziomie 55-60micro. Z tym glinem to raczej jakiś środek na po4 albo w osmozie się dostaje. Ale Glin nie wpływa na kondycję korali w takiej ilości jak jest. Ogólnie wyniki są nawet niezłe poza tym jodem i strontem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, dla syna napisał:

ja Dozuję 4 krople tygodniowo na 250l w obiegu i utrzymuje się na poziomie 55-60micro

Jakiej firmy jod używasz? ja daję codziennie po 3 krople lugoli i jak teraz czytam to chyba trochę przesadzam z tym laniem na oko hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, =Fresz= napisał:

Jakiej firmy jod używasz? ja daję codziennie po 3 krople lugoli i jak teraz czytam to chyba trochę przesadzam z tym laniem na oko hehe

Iodion brightwell aquatics. Ponoć stęźenie porównywalne do af tylko w butelce 250ml. Z lugolem krąży wiele mitów że tam znajduje się jod między innymi który jest szkodliwy dla zwierzaków oraz taki który jest właściwy. Czeski film jak do tego podchodzić. Ja wolałem nie ryzykować i kupiłem z przeznaczeniem do akwarystyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, dla syna napisał:

Iodion brightwell aquatics. Ponoć stęźenie porównywalne do af tylko w butelce 250ml. Z lugolem krąży wiele mitów że tam znajduje się jod między innymi który jest szkodliwy dla zwierzaków oraz taki który jest właściwy. Czeski film jak do tego podchodzić. Ja wolałem nie ryzykować i kupiłem z przeznaczeniem do akwarystyki. 

Ja używam wodnego roztworu jodu "lugola" który jest na jodku potasu tym samym co produkt który Ty używasz ;)  Czyli że przesadzam z ilością i teraz będę tylko raz w tygodniu wkraplał heh Ostatnio miałem problem ze zbiornikiem nie wiem czy to podwyższone zasolenie czy właśnie nie przesadzona ilość jodu - kilka koralowców z dnia na dzień zrobiło się bardzo jasnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, =Fresz= napisał:

Jakiej firmy jod używasz? ja daję codziennie po 3 krople lugoli i jak teraz czytam to chyba trochę przesadzam z tym laniem na oko hehe

Ja zrobiłem roztwór 0,5 g jodku potasu na 50 ml wody. Podaję dwie krople 6 x w tygodniu na 1000 l i utrzymuje jod w granicach 0,04. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Ja zrobiłem roztwór 0,5 g jodku potasu na 50 ml wody. Podaję dwie krople 6 x w tygodniu na 1000 l i utrzymuje jod w granicach 0,04. 

Czyli odpowiadało by to co u mnie pokazuje icp. Stęźenie wygląda wg dozowania na zbliżone ze sklepowymi produktami. Dozujesz ok 3 krople tygodniowo na taki litraż jak u mnie i masz 0,04 a ja podaje 4 krople tygodniowo i mam 0,055-0,06. Dobrze wiedzieć. @=Fresz=przyznaj się ile tego lejesz? :D i na jaki litraż? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko odpuścić dozowanie jodu i strontu z reki a glinem się nie martwić ? a co z podmianami? robic czy zaprzestać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dla syna napisał:

Dozujesz ok 3 krople tygodniowo na taki litraż jak u mnie i masz 0,04 a ja podaje 4 krople tygodniowo i mam 0,055-0,06

Jak dawałem 3 krople dziennie to jod był w granicach 0,06, czasami trochę ponad. Przy 3 kroplach była  tendencja wzrostowa i zmniejszyłem do 2 kropli. Nie widzę różnicy miedzy 0,04 a 0,06. Niebieski jest na takim samym poziomie. Sądzę, że w moim zbiorniku 0,04 jest wystarczającym poziomem.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

Czyli tylko odpuścić dozowanie jodu i strontu z reki a glinem się nie martwić ? a co z podmianami? robic czy zaprzestać?

Moim zdaniem podmiana niczemu nie zaszkodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dexter2k13 napisał:

Czyli tylko odpuścić dozowanie jodu i strontu z reki a glinem się nie martwić ? a co z podmianami? robic czy zaprzestać?

Ja bym nie robił zmian poza odstawieniem strontu na miesiąc i powrót do dozowania w dawce o połowę mniejszej a jod odstawił bym na dwa miesiące a później dozował bym tyle ile wychodzi u Norberta przeliczając na właściwy litraż. Reszta jest git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dla syna napisał:

Ja bym nie robił zmian poza odstawieniem strontu na miesiąc i powrót do dozowania w dawce o połowę mniejszej a jod odstawił bym na dwa miesiące a później dozował bym tyle ile wychodzi u Norberta przeliczając na właściwy litraż. Reszta jest git. 

Dzięki wielkie za pomoc. Zastosuję się do rad i dam znac co i jak. Może we wrzesniu ponowię ICP i zobaczymy co pokaże :). Pozdrawiam i dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, dla syna napisał:

@=Fresz=przyznaj się ile tego lejesz? :D i na jaki litraż? 

No ja grubo za dużo bo codziennie po 3 krople na mój zbiornik hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.