Skocz do zawartości
JerzyB

Stelaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu ustawiłem stelaż pod mój nowy zbiornik . Stelaż całkowicie skręcany z podwójnych profili , wymiary 161 X 81 X 95cm. Stoi stabilnie więc nie będzie dodatkowych wzmocnień . Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

 

DSC_1124.JPG

DSC_1125.JPG

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego to? Stal ocynk? Jaki wymiar i koszt? Robię niedługo nową szafkę i zastanawiam się z czego zrobić.

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile waży taki stelaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałeś sie by dać nóżki wkręcane . Strasznie ułatwia poziomowanie , równo rozłoży obciążenie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Hoom  Stelaż jest wypoziomowany sam w sobie  (płytki układałem sam) , pod stelażem są gumy .

@Darek85  To ocynk , a wymiary podane powyżej. Koszty prawie zerowe , to odpady profili ( Hydraulicy używają na budowach )

@Arek77 nie wiem ile ,postaram się zważyć .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiasz się że zacznie rdzewieć? Wiem że ocynk ale jakość ocynków jest różna a na pewno gdzie niegdzie się poobijały. Zastanawia mnie czy jakieś skropliny które mogą się nazbierać i spaść do sumpa nie wniosą jakieś metale do wody. Może pomalować całość?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek85 Nie wspomniałem ,że góra będzie prysknięta farbą . Dodam jeszcze , że szafka będzie dobrze wietrzona , nic się nie skropli.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do stelaża został przykręcony kanał z gniazdami 230V. gniazda będą zasilane ze skrzynki rozdzielczej , ale o tym potem.

Pozdrawiam

DSC_1128.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy dotyczące wytrzymałości tego stelaża, a dokładnie wartości ugięcia tych profili. Przeliczyłeś to w jakiś sposób lub sprawdzałeś ich wytrzymałość, bo sądząc po wymiarach stelaża to akwarium będzie miało pewnie z 700 - 800 litrów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marijo napisał:

Mam obawy dotyczące wytrzymałości tego stelaża, a dokładnie wartości ugięcia tych profili. Przeliczyłeś to w jakiś sposób lub sprawdzałeś ich wytrzymałość, bo sądząc po wymiarach stelaża to akwarium będzie miało pewnie z 700 - 800 litrów. 

Mam te same przemyślenia.

Żeby jeszcze jakieś wzmocnienia po przekątnych były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem spokojny o wytrzymałość , miałem już na takich profilach 700l, to będzie tylko o 100l większe. Z racji tego , że stelaż jest wysoki , to za kotwie go do tylnej ściany.

Podwójny profil  9 X 4,5cm. ścianka 2,5mm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.