Skocz do zawartości
dadario

Reaktor wapnia- moje perypetie

Rekomendowane odpowiedzi

To że u mnie na Knoppie nie było braków, to nie wykładnia bo, co prawda glony żarły sporo (patrząc na przyrosty), ale ten wkład polecali mi ludzie którzy mieli naprawdę ładne paytki w zbiornikach, może tu jest rozwiązanie? Fakt że taki potas akumuluje się raczej w tkankach miękkich a nie w szkielecie, inne mikro również, ale jak masz braki, to nie ma rady, trzeba uzupełniać i cieszyć się że wszystko rośnie. A  to najważniejsze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione podawanie gazu do reaktora ? Po długich bojach kupiłem komputer sterujący pH macro aqua. Aktualnie wszystko śmiga na pH 6.1 żeby jak najbardziej zagęścić odciek. Dla długiego życia elektrozaworu lepiej jest jak chodzi jak najdłużej otwarty czy lepiej dla niego jak otworzy się na krótko i cykli pracy otwórz/zamknij będzie miał więcej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki reaktor? Jaki reduktor?

Ok, już widzę jaki reaktor.

Zobacz jak bardzo grzeje Ci się elektrozawór. Pamiętaj też że jeśli podasz za dużo CO2, wpłynie to też na wypływ wody z reaktora.

Kluczem do gęstszego odcieku jest cyrkulacja wewnętrzna reaktora i rozdrobnienie reagentów. Im większe wartości, tym lepiej.

Ja na razie walczę w drugą stronę, spadła mi konsumpcja (mniej dużych twardych, są szczepki). Dlatego będę składał pompę - jak się uda, powinienem zmieścić się w połowie kwoty milestone, przy większej elastyczności dawek.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie odciąłem recyrkulację w reaktorze ze względu na hałas. Po pewnym czasie reaktor mielił gaz w kółko i zaczynało być głośno. Przy odciętej recyrkulacji od czasu do czasu coś zassie do pompy z bąbla gromadzącego się u góry ale jest zdecydowanie ciszej. Zasyp mam tak 1/3 grubego arm, 1/3 średniego arm 6-10mm na oko i knopa 7-12 mm. Knopa dosypałem po tym jak miałem trudności z zagęszczeniem odcieku na czystym ARM. Obieg w reaktorze to pompa AB UP2000/1 na wirniku igiełkowym.

Co to będzie za pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.