Skocz do zawartości
Tapajos32

Jak wyłowić garbika :)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 Nie wiem co się stało mojemu garbikowi - kiedy delikatnie zmieniłem ustawienia koralowców w akwarium dostał jakiejś furii  - dosłownie atakuje i przewraca stojace na dnie szczepki, zrobił się jakis nerwowy i agresywny - nawet skałki chce przestawiać - niestety zbiornik jest mały 30 l .....jest jakaś szansa na jego wyłowienie bez r....pierd...lu w akwarium ? nawet w tym momencie uderza w blastomusse i ciągle ją stresuje usiłując ją przesunąć - nigdy więcej garbików przez 6 miesięcy był spokojny a wystarczyło lekko coś przedstawić i mu odbiło .......

Poradźcie coś bo on zaczyna demolowac i stresować wszystko co żyje.......

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tapajos32 napisał:

Nie wiem co się stało mojemu garbikowi - kiedy delikatnie zmieniłem ustawienia koralowców w akwarium dostał jakiejś furii  - dosłownie atakuje i przewraca stojace na dnie szczepki, zrobił się jakis nerwowy i agresywny - nawet skałki chce przestawiać

To normalne u tych osobników,  naruszyłeś jego domek, terytorium i się mu to nie spodobało :)

ogólnie garbiki ciężko wyłowić, ale w 30l może jakoś Ci się uda.

 

Ps.to jest sprytna rybka, może być ciężko bez małej demolki.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odławiałem garbika z 30l poprzez spuszczenie wody:):):) Innej metody raczej nie ma. 20 minut i po zabiegu.

Ps. A najlepiej to zostawić go w spokoju i nawet nie podchodzić do akwa, po 2 dniach powinien się uspokoić, jak go będziesz próbował odłowić, to stanie się 10 razy bardziej nerwowy i będzie tylko gorzej.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tapajos32 napisał:

ustawiam wszystko z powrotem tak jak było ...... przegrałem z 5 centymetrową rybką ........ musze się napić.....

Czyli hierarchia została ustalona :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tapajos32 napisał:

ustawiam wszystko z powrotem tak jak było ...... przegrałem z 5 centymetrową rybką ........ musze się napić.....

Po tym poznać Wielkiego Człowieka, wie kiedy się poddać :)

ps. co będzie jak będziesz miał większe akwarium i takiego np. białobrodego? Jak mu się kolor zasłonek w oknach nie spodoba :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie wiarę że on się natychmiast uspokoił gdy wróciłem do poprzedniego ustawienia?!  ale dosłownie widzę tryumfalny uśmiech na jego wrednym pyszczku.....

Dale - strach się bać tych pokolców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tapajos32 napisał:

ale dosłownie widzę tryumfalny uśmiech na jego wrednym pyszczku..

No i jak ich nie lubić :) ?
ps. lepiej mebli nie przestawiaj... szkoda Twojej roboty :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to taki esteta, że mu się nie spodobało po nowemu? Ch.parasema?


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja swojego złapałem za pomocą plapki z butelki. Dwa dni mi to zajęło. Trochę przegłodziłem i sukces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko-  nie - hemicyanea :)

dziękuje za rady ale na razie dam mu spokój (albo raczej on mnie dał spokój :D)  w każdym razie dał sobie na wstrzymanie jak mu zwróciłem jego ulubioną kryjówke .......

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja złapałem na pułapkę z przerobionego kotnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tapajos32 napisał:

Tomko-  nie - hemicyanea :)

dziękuje za rady ale na razie dam mu spokój (albo raczej on mnie dał spokój :D)  w każdym razie dał sobie na wstrzymanie jak mu zwróciłem jego ulubioną kryjówke .......

I powinieneś zmienić tytuł posta bo to bardzo mądra rybka jest :) pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.