Skocz do zawartości
Nod85

Akwarium VS rekuperator w domu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2021 o 13:10, inmar napisał:

Drugi temat to sypialnia,kupiłem miernik z różnymi funkcjami i mam tam  średnio 65% wilgotności + wysokie stężenie rano CO2 ,nawet przekraczające 2400ppm.

Chyba trzeba zainteresować się tematem i zmierzyć co2. @inmar Jaki masz miernik? 
Dużo tego w necie i przeważnie chińskie.

Przez cały rok mam rozszczelnione okna i cały czas uważałem, że jest ok, ale po przeczytaniu wątku zaczynam się zastanawiać?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, inmar napisał:

Z czujnikiem CO2 kosztuje 10 340zł,ale czy steruje tym to nie wiem.

Stop smog steruje poprzez wilgotność, premium poprzez stężenie co2. Oczywiście mowa o trybach auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, inmar napisał:

A można sterować w auto jednym i drugim ?

Z tego co wiem, dwa lata temu priorytet był co2, a modele które nie miały na wyposażeniu czujnika co2, priorytetem była wilgoć. Model standard nie posiada trybu auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 16:01, inmar napisał:

Z czujnikiem CO2 kosztuje 10 340zł,ale czy steruje tym to nie wiem.

Jeśli to wersja premium fi 200 to jest to bardzo dobra oferta. Biorąc pod uwagę, że premium kosztuje ponad 4k sztuka ( bez montażu itp). Nie mam tej wersji (mam stop smog czyli model niżej), to szedlbym właśnie w to. Jeśli masz możliwość to bierz fakturę na firmę i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tego sprzętu to  Prana 24H 200C/700 PREMIUM+ . Teraz patrzę,że cena jest z 23% vat a nie powinno być na 8% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, inmar napisał:

Nazwa tego sprzętu to  Prana 24H 200C/700 PREMIUM+ . Teraz patrzę,że cena jest z 23% vat a nie powinno być na 8% ?

Z montażem powinno być 8% chyba że inna firma montuje co sprzedaje. Ale to więcej do odliczenia :)

Dopytaj dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nadal mam z tyłu głowy,ale kosz na razie poza zasięgiem.Aktualnie myślę nad osuszaczem wilgoci i przy okazji Prana sobie z tym by nie poradziła bo aktualnie u mnie za oknem wilgotność około 80%,więc więcej o 5% niż mam w domu a to też mi się nie podoba.Ktoś używa jakiś konkretny model z powodzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy ktoś z obecnych tutaj zamontował ostatecznie rekuperację u siebie? Zawsze będzie dobrze wiedzieć, jak akwarium i rekuperatory ze sobą działają ;) Szczególnie, że też zainteresował mnie model z odzyskiem wilgoci (jak tu już wspominano). Zainteresowały mnie akurat takie produkty, firma na rynku już 50 lat, także sprzęty powinny być solidne. Słyszałem też, że to dobra opcja dla alergików, także dodatkowy plus. A co do tego CO2, to współczuję, że to aż taki problem. Może sam powinienem zmierzyć niedługo u siebie, jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pranę i wszystkie rekuperacja oparte na przeciwprądzie są do odpuszczenia. Najzwyczajniej są bardzo głośne. Polecam Mitsubishi - są bardzo dobrej jakości, do tego tańsze i mają dwa kanały, tak jak się należy. 

Mowa oczywiście o ściennych urządzeniach, do zamontowania np w bloku. 

Edytowane przez Pauollo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba cos tu sprostowac, kolega Paullo zapewne mowi o modelach vl 100 lub vl 50 Z MITSUBISHI, tak sa tansze jak PRANA, ale no wlasnie trzeba zaznaczyc dwie rzeczy odnosnie wydajnosci i glosnosc sa to podobne urzadzenia w dokumentacji jak i na zywo, jednak sa to inne urzadznia gabarytowo, prana jest malutka a mitsubishi masz wiszaca na scianie skrzynke dosyc pokaznych rozmiarow, pozniej wiadomo kto co woli. napewno prana nie jest glosniejsza, chyba ze jest zepsuta czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.