Skocz do zawartości
ryzyk.fizyk

Pompa dozująca usytuowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed etapem montażu pompy dozującej w sumpie. Może trochę głupie pytanie, ale gdzie najlepiej ją zamontować. Planowałem nałożyć na sump niewielką półeczkę nad komorą ze skałą (zaznaczone na czerwono) pojemniki postawiłbym przed zbiornikiem technicznym a wężyki wyjściowe albo przez otwory w półce prosto w dół albo lekko bym je skręcił i zamontował na uchwycie z boku. Woda w sumpie po wyłączeniu obiegówki i odpieniacza sięga niebieskiej linii. Z tego co się orientuje wężyki nie mogą się zanurzać. Jak macie to rozwiązane u siebie ? Do której komory powinny spływać płyny Ballinga ? Czy musi to być ostatnia komora powrotu czy nie ma to znaczenia i mogą być także w komorze odpieniacza ?

tPuIEj0l.jpg

Edytowane przez ryzyk.fizyk (wyświetl historię edycji)

de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem elektronika powinna być wyżej nad poziomem wody. Sama solna mgiełka z odpieniacza będzie się unosić po wnętrzu całej szafki. A obok sterownika z pompy się nie zmieści???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może podwiesić ją pod stelażem na trytkach, trochę upierdliwe będzie wtedy programowanie, ale w sumie ile razy będę to robił, raz na jakiś czas najwyżej.

Czy głowice w AT1 można obracać o 180 stopni, producent pisze tylko o obrocie w lewo lub prawo o 90 stopni ale to chyba bez różnicy ?

d9DDpOYl.jpg


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ryzyk.fizyk napisał:

a może podwiesić ją pod stelażem na trytkach, trochę upierdliwe będzie wtedy programowanie, ale w sumie ile razy będę to robił, raz na jakiś czas najwyżej.

Czy głowice w AT1 można obracać o 180 stopni, producent pisze tylko o obrocie w lewo lub prawo o 90 stopni ale to chyba bez różnicy ?

d9DDpOYl.jpg

A czemu do góry nogami? I tak do przeprogramowania będziesz musiał ją wyciagnąć. Zrób w tym miejscu półkę podwieszaną i wsuń dozownik. Wężyki są giętkie więc nie będzie problemu z wyciągnieciem urządzenia.

A swoją drogą wg mnie lepsze miejsce to tam gdzie kolega @dadario zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wisi na boczku

442BEFBB-F694-49FE-AFA3-7AA1A3ADEE05.jpeg


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci korale zaczną rosnąć to będziesz korygować nawet i dwa razy w tygodniu :)

Ja zrobiłem półeczkę nad dolewką - polecam zrobić w ten sposób.

 

btw. też macie problem z tą pompą że wypada ciągle zasilanie pompy? Co nie wyciągnę pompki do skorygowania dawki za każdym razem muszę się upewniać że siedzi

Nie mówię że idealnie - bo w sumpowni trochę bajzel, ale ja mam tak zrobione:

20201210-233053.jpg

 

Dolewkę mam bardzo wysoką po lewej i na samej górze miejsce na pompę


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.