Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie. Przez ostatnie 3 lata moje akwarium bardziej wegetowalo niz rozkwitalo poniewaz cala uwage zajmowało budowanie domu. Ale dom juz stoi... Przyszedl wiec czas myslec o akwarium.

Juz na etapie wyboru projektu planowalem miejsce gdzie stanie szklo. Moja Zona patrzyla na to z przymrużeniem oka, dzieki temu ja mam szanse zbudowac male królestwo!! Na potrzeby akwarium zagospodarowalem przestrzen pod schodami ktora jest obnizona. W ten sposob bede mial akwarium w centrum salonu i pomieszczenie gospodarcze tylko na potrzeby akwariowe, bezposrednio za zbiornikiem. 

Prawdopodobnie akwarium bedzie mialo wymiary 120 x 55 x 50cm (dl x gl x wys). Do tego sump w pomieszczeniu technicznym.

Na ten moment zaczynam od stelaza wysokosci 70cm

Zyczcie powodzenia i trzymajcie kciuki gdyz caly projekt musze przeciągnąć w czasie z wiadomych wzgledow.

Pierwsze pytanie czy w okolicach Krakowa pojawila sie ciekawa firma klejaca akwaria? Rozeslalem zapytania i niecierpliwie czekam

 

P_20201219_184003_1_1_1_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko że działasz sam ze stelażem, powodzenia!. Też tak miałem że przez jakiś czas akwa było bo było, tylko żeby przetrwało. Dobrze jednak jak byś dał słupki w przedniej i tylnej ścianie stelaża.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowych słupków chciałbym uniknąć, to miejsce moze sie jeszcze przydać :) dlatego dalem 3 belki po długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, z naciskiem na powoli prace ida do przodu. Stelaze sa prawie gotowe, jeszcze jedno malowanie i mozna ustawiac. Farba chwile stala i malowalem konsystencja bitgumu ale efekt fajny i warstwa solidna :)

Mialem nadzieje zamowic zbiornik do konca roku ale... chyba nic z tego. Zeby miec rozeznanie wyslalem zapytania do kilku producentow.  Dwoch odpisalo reszta... Masakra... Doprosic sie o odpowiedz graniczy z cudem. Ogolnie moge stwierdzic ze strasznie wszystko podrozalo od czasu poprzedniego zbiornika.  Czy tez mieliscie takie doswiadczenia?

P_20201230_222054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kuba503 napisał:

Mialem nadzieje zamowic zbiornik do konca roku ale... chyba nic z tego. Zeby miec rozeznanie wyslalem zapytania do kilku producentow.  Dwoch odpisalo reszta... Masakra... Doprosic sie o odpowiedz graniczy z cudem. Ogolnie moge stwierdzic ze strasznie wszystko podrozalo od czasu poprzedniego zbiornika.  Czy tez mieliscie takie doswiadczenia?

Ja zamawiałem jakoś na wiosnę i wyceny dostałem -  z tego co pamiętam - praktycznie od razu (chyba od Mycioka, eryby i korali.pl), co prawda ceny były takie, że o połowę taniej wyszło mi zamówić baniak z grubszej szyby  i to opti w sklepie ze słodką akwarystyką, a kawałek lakobelu z dziurą wkleiłem sobie sam i mam cudeńko za grosze :lol: Chociaż terminy oczekiwania to minimum kilka tygodni praktycznie wszędzie, a ponieważ mi skleili nie to, co chciałem, to czekałem  chyba ze 3 miesiące albo i lepiej. :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda od mycioka wycena przyszla sprawnie. Szkoda ze reszta tak nie dziala. Jesli nie tajemnica napisz gdzie zamawiales swoje. 

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z akwariami z Cubepoint z Wadowic? Mam ich stosunkowo niedaleko i moglbym sam odebrac szklo aczkolwiek ciezko o opinie na temat ich zbiornikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok nowe mozliwosci... Nikt sie nie kwapil napisac nic o powyzszej firmie, albo nikt tam nie zamawial albo moj watek nudny jest aby w nim pisac  :P tak czy siak slowo sie rzeklo... Zaliczka wplacona i czekamy :D wycen kilka,  godziny w internetach a rozterek jeszcze wiecej. Generalnie nie myslalem ze z wyborem wykonawcy zbiornika bede mial az tak duzy klopot. Teraz troche cierpliwosci i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostateczne uzgodnienia odnosnie wymiarow akwarium :) teraz juz nie ma odwrotu, 

W miedzyczasie pierwsze skalne pomysly wcielane w rzeczywistosc

P_20210111_182119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rurkowy pająk to będzie konstrukcja nośna dla skałki??:robo:

Zaciekawiłeś mnie - będę się przyglądał bo czuję, że będzie fajowo.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wiesz zgrzrwarke mam, ksztaltki i rurke tez wiec ciach,

Sam jestem ciekaw co wyjdzie bo probowalem 20 razy narysowac co chce osiagnac i juz przy drugim kawalku skaly caly plan sie z....l i poprostu poszlo.

Jedyna kwestia to ciezar skaly... Jak bym to zlepil w jeden kawałek to tego do baniaka nie dam rady wlozyc. Dlatego tu gdzie rurka laczy sie ze skala bedzie zawias laczacy dwie konstrukcje ze skaly. W zasadzie ten zawias to rurka pp 20mm wlozona w rurke 32, pasuje idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, próbuj. Masz sporo czasu zanim będziesz miał akwarium.

Wiercisz otwory pod rurkę w skale czy konstrukcję będziesz jakoś obkładał skałkami?

p.s

Co to za butelka kryje się za skałkami?? :D


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na skale i zobaczymy jak bedzie bardziej pasowac :)

W pierwszej konstrukcji jest i wlozone i oblozone :P

A za skalka to taka podstawka wielofunkcyjna...

A akwa zostalo uzgodnione na 3 tygodnie i kontakt tez fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszla skala, do tego wyjalem wiekszosc z akwa wiec moglem dokonczyc klejenie, kazda skala niby podobna ale jednak zupelnie inna :)

P_20210116_104632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki

P_20210123_163800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kuba503 napisał:

Pierwsze przymiarki

P_20210123_163800.jpg

Z tej perspektywy wygląda na kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front ma 117x54 cm :) aleale przy poprzednim to przepasc w gabarycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kuba503 napisał:

Front ma 117x54 cm :) aleale przy poprzednim to przepasc w gabarycie

Chodziło mi o dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wszystkie wymiary? Bo na fotce faktycznie wygląda jak kostka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

117x60x54 :) kiepskie zdjecia robie to moze dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy klopot sie pojawil... Wykonawca akwarium zrobil za wysoki komin, co za tym idzie aby woda zeszla do sumpa musze zrobic cos ala syfon czyli: przelot w kominie, kolanko w bok, kawalek rurki, kolanko do gory, kawalek rurki, kolano w bok i dopiero ze spadkiem do sumpa...

Ktos tak ma? Moze to rodzic jakies problemy w czasie uzytkowania? Umywalki tak dzialaja a jak to sie ma do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez za wysoki komin? Na zdjęciu widać, że masz miejsce na grzebień. 

Są pudełka przelewowe, ale to zawsze prowizorka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze dno komina jest za wysoko wzgledem gornej krawedzi sumpa ktory stoi obok akwa, strzele fote za chwile

 

P_20210123_200728.jpg

Edytowane przez kuba503
Lepsze zdjecie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kuba503 napisał:

Chodzi o to ze dno komina jest za wysoko wzgledem gornej krawedzi sumpa ktory stoi obok akwa, strzele fote za chwile

A podpiłować stelaż sumpa nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawanie i malowanie od nowa, ponadto trace na wydajnosci pompy a w planach mam slabsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kuba503 napisał:

ponadto trace na wydajnosci pompy a w planach mam slabsza

To o ile ten komin jest za nisko? Ja myślałem, że z 5 cm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.