Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem z koralami. Zaczynają mi obumierać. Quadricolor jak i euphylia nie rozkładają się na maxa ale jakoś sobie radzą. Gorzej jest z seriatoporą i montiporą. Myślę, że montitopora już obumarła a seriatopora się do tego zbliża. W montitoporze już nie ma zielonych polipów i zaczyna troszkę bieleć, a w seriatopopra traci polipy. Myslałem, że coś je obgryza ale zauważyłem z dwa razy jak polipy pływają po akwarium (czyli pewnie się odczepiły i powoli płyneły do filtra).

Obsada to 2 krewetki czyszczące, 2 ślimaki turbo, 2 błazenki i krabik czerwononogi. Akwarium 54l.

kh-5

mg-1530

po4-0

no4-15

Niestety więcej testów nie mam, a kh staram się podnosić podmiankami.

Problem jest w tym, że nie było mnie ponad tydzień i kto inny dokarmiał ryby i nie zauważył że coś się dzieje z koralami. Plus miałem awarie z dolewką i woda spadła o około 4% (nie wiem ile to podniosło zasolenia). Czy korale mogą obumierać przez te podwyżkę zasolenia, może kh jest na tyle małe. Proszę o pomoc.
1 zdjęcie-montipora

2 zdjęcie-seriatopora 

134946196_421395812513470_1375976979615655992_n.jpg

134636595_231967828491595_5540117965350966478_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Czy korale mogą obumierać przez te podwyżkę zasolenia, może kh jest na tyle małe. Proszę o pomoc.

 

Najgorsze dla korali są wahania parametrów...zmiana kH i zasolenia w krótkim czasie. 

Zmierz zasolenie i powoli doprowadź je do normy. I podnieś (też powoli) kH do conajmniej 7. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arek77 napisał:

Najgorsze dla korali są wahania parametrów...zmiana kH i zasolenia w krótkim czasie. 

Zmierz zasolenie i powoli doprowadź je do normy. I podnieś (też powoli) kH do conajmniej 7. 

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale o awarii dolewki dowiedziałem się przez telefon i kazałem dolać wody ro do kreski. Czyli jakby dwa razy było wahanie zasolenia. Teraz Jest na poziomie 33.5 ppt więc raczej dobrym. Tak jak pisałem kh próbuje podnieś podmiankami i nie wiem na ile to się zda. Myślisz że przez parametry korale mogą obumierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to w pierwszej kolejności lecą SPS-y. Jak masz niskie niskie kH to i pewnie pH jest niskie i pewnie zaczęły się rozpuszczać.... 

Znasz poziom Ca?

A co do podnoszenia kH podmianami - nasz kH czystej solanki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Arek77 napisał:

Z tego co piszesz to w pierwszej kolejności lecą SPS-y. Jak masz niskie niskie kH to i pewnie pH jest niskie i pewnie zaczęły się rozpuszczać.... 

Znasz poziom Ca?

A co do podnoszenia kH podmianami - nasz kH czystej solanki? 

Nie mam testów ani na Ca ani na PH niestesty. 
Kh czystej solanki będę mieć jutro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że każdy powinien mieć jakiś bufor Kh, bo to zawsze sie przyda. Właśnie w takich przypadkach. Czy to soda oczyszczona, czy NaHCO3 czy coś drogiego ze sklepu akwarystycznego ;) KH 5 to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Ile czasu ma akwarium, test na kH jakiej firmy,na pewno dobrze wykonałeś?

Test fimy salifert. Akwarium ma 2 miesiące 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nosaczpospolity napisał:

Test fimy salifert. Akwarium ma 2 miesiące 

 

A ile i od kiedy masz tam korale, które mają tak duży wpływ na konsumpcję kH? Ja bym sprawdził kH solanki oraz sprawdził czy dobrze wykonujesz test, i to w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże robisz podmiany aby "wyprostować" poziom kh??

Możesz do kogoś podjechać ze swoją próbką wody aby ci zmierzył kh?

Wydaje mi się mało prawdopodobne aby przy twojej obsadzie i (regularnych?? ) podmianach kh mogło tak spaść przy.... no właśnie jakim poziomie Ca??


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, montymick napisał:

Jak duże robisz podmiany aby "wyprostować" poziom kh??

Możesz do kogoś podjechać ze swoją próbką wody aby ci zmierzył kh?

Wydaje mi się mało prawdopodobne aby przy twojej obsadzie i (regularnych?? ) podmianach kh mogło tak spaść przy.... no właśnie jakim poziomie Ca??

Byś się zdziwił jak kijowa sól jest w stanie zmienić kh. 

Nie mogłem na Blue Treasure wyjść poza 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.