Skocz do zawartości
baz

Klej to korali - jakiego używacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie zaczyna wkurzać Grotech ta plastelina z tubki zostaje na palcach-śmierdzi,gówno się klei nim korale po za tym szybko się zużywa.Jest coś lepszego czym bez problemu można kleić pod wodą i nie ma takich wad jak Grotech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam AM - pod woda odrobine pyli, tez ma konsystencje plasteliny i tez ciezko sie nim klei. Tyle ze nie zostaje na palcach i nie smierdzi za bardzo ;) Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wole AM mimo ze pyli. i co najwazniejsze tanszy jest


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Am właściwie to dopiero 2 tubkę jadę. Grotecha nie używałem, ale słyszałem, że jest lepszy od AM. Ja będę kupował AM bo jest tańszy. A ostatnio jak kleiłem fragi to odkryłem- że one zostawiają syf na palcach jak są mokre. Formujesz kulkę, wkładasz do wody na skałę i szczepkę w to. Wtedy nie brudzi.;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen i z mojej opinii - Am jest sto razy lepszy od grotecha - grotechem chyba nie umiem skleic, pod woda sklejenie czegokolwiek graniczy z cudem. AM pod woda pyli, ale to znika po kilkunastu sekundach. No i z AM nie mialem przebojow i nie klnalem, kiedy koral po sklejeniu odpadal od skalki. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam grotecha gel, podobny konsystencją do np. kropelki lub superglu.

Troche przykleja sie do palców, ale za to błyskawicznie schnie, mozna kleic pod wodą. A co jest jego duzym plusem. Przy malutkch szczepkach nie trzeba walic takiej dużej kuli, wystarczy przysłowiowa kropelka.

Odrobinkę na skałę, odrobinke na korala, wyłaczyc pompy na 10 min i trzyma jak czort, a przy tym nie ma takiego rzucajacej sie w oczy kuli kleju.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kleiłem tym żelem Gro techa i moje ryby potraktowały go jak jedzenie posklejały sobie pyszczki do dziś Hepatus pływa z wąsem na górnej wardze od kleju nie wiem czy mu to odpadnie czy on sam mi padnie ale generalnie żel jest oki a co do plastelin to nie widzę zbyt wielkiej różnicy pomiędzy klejeniem klejem AM a Gro techem i to gfno i to gfno trzeba się męczyć pod wodą


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje ta plastelina AM. Po uformowaniu kulki myje rece, dobrze wysuszam i dopiero wtedy dzialam w akwarium. Czasami uda sie cos przykleic bez wiekszego pylenia. Mam wrazenie, ze to pylenie powstaje glownie z nieumytych po mietoszeniu rak.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani- dokladnie, dobrze mowisz, to te resztki co na palcach zostaja, tak pyla.

Ja mam pytanie do uzytkownikow zelow i nie tylko- mianowicie, mam pewna montiporke talerzowa na podstawce z jakiegos bialego czegos(taka na jakich sie robi szczepki- to chyba cement portlandzki, czy cos takiego.) Probowalem z 10 razy ja przykleic do skaly- tak poziomo bo to talerzowa, ale bez efektu, tylko mam wielka biala plame w centrum akwarium. Macie jakies pomysly jak to skleic? Moze zel da rade?

A tak wogole, to w te biale skalki wklada sie korala pniem, czy przykleja?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek wczoraj właśnie kleiłem montiporki tym żelem rewelka wiszą na skale jak by były z nią przywiezione polecam


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żelem kleję pod wodą :), i trzymają się ale trzeba z lekka posmarować zarówno skałę jak i korala. Zgadzam sie z Andrzejem, do klejenia dużych korali raczej sie nie nadaje, ale wtedy można wykorzystać ten klej dwuskładnikowy, gdyż nie rzuca się ta kula tak bardzo w oczy jak przy małych szczepkach


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i ja czegoś się dowiem

czy można super glue ( żel) przykleić Rhodactisy ?

na gumki jakoś się nie chcą przyczepić


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko, na żel dobrze klei się twarde, a z miękasami już różnie. Z grzybkami proponuję zrobić to samo co z zoa-do pojemnika z grysem koralowym, a jak się przyrośnie-grys do skały np. CX-5 lub innym klejem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis - próbowałem różnymi żelami, "kropelkami" itp... Skleiłem ręce, usta, przykleiłem drzwiczki szafki do w/w szafki, kapę z kanapy do łóżka, prawie udało mi się przykleić krewetkę do czyścika (automatyczny system czyszczenia ?)...

A i był bym zapomniał - jedną główkę eufilii ... odpadła po miesiącu - do tej pory nie mogę znaleźć.

Po ostatnich kujawiakach z klejeniem wydałem kupę kasy na klej, ale jestem b. zadowolony. Klei, formuje, rąk nie brudzi, nie boję się że zwierzak się przyklei. Nie brudzi wody. Jedyna wada - gaciowy kolor spoin. Ale zarośnie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy dzięki za szybką odpowiedź i przy okazji dzięki za gloniska

Za jakie gloniska? Chyba mnie z kimś pomyliłeś :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pattex super żel chyba 4-5zł w realu przy kasie są :)

Jak masz sporo zoasów w jednym kawałku to spokojnie przykleisz :) na razie nie używałem niczego innego do klejenia szczepek.

[EDIT- dodanie linka do produktu] http://www.pattex.pl/content/view/282/192/

Edytowane przez Bartek Łódź (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelki używam od dawien dawna, grzybki i inne miękkie bardzo łatwo. Nawet jeśli muszę przykleić bez wyciągania skały z wody to daje to radę.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje ta plastelina AM. Po uformowaniu kulki myje rece, dobrze wysuszam i dopiero wtedy dzialam w akwarium. Czasami uda sie cos przykleic bez wiekszego pylenia. Mam wrazenie, ze to pylenie powstaje glownie z nieumytych po mietoszeniu rak.

Pozdrawiam

ja tak samo wpierw kulka, mycie rąk z pyłku, potem klejenie

używam patex żel, ten do butów patexa też probowałem (brak skutków ubocznych) dobry tyle że dłużej schnie wiec średnio

Do konstrukcji CX5

Z plastelinki różne, kończe obecnie delteca

następny spróbuję CoralFix Aquaforest (bo to jest AM klej)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam, wyłącznie pattex super gel

- jest gęstrzy od kropelki więc się nie rozlewa przy klejeniu.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleje (pod wodą) twardziele i skałę AquaScape'm Delteca dwuskładnikowy, konsystencja jak plastelina czyli im cieplej tym jest bardziej miękki. Jak jest goła skała to klei naprawdę mocno. Troche pyli, pył ustępuje dość szybko ostatnio kleiłem skałe w kilku miejscach sporo zapyliło ale nic nie ucierpiało. Lekko brudzi ręce po zmieszaniu, ja nie myje i nic sie nie dzieje. Do miękkich albo połamanych SPS daje super glue.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżeli chodzi o kleje w żelu to najlepszy jest ECO Tech 1ml=1zł. Jak ktoś lubi plastelinę to nowy klej firmy Vertex jest super. W pudełku są dołączone rękawiczki więc ręce się nie pobrudzą, bardzo łatwo się ugniata, składnik A jest owinięty składnikiem B tak więc zawsze odkroimy właściwe proporcje, mało pyli pod wodą i mocno wiąże.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Coral FIX Aquaforesta i jestem zadowolony.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.