Jump to content

Recommended Posts

Bardzo ładnie. 

Mądrze skała ułożona. 

Ja niestety schrzaniłem i muszę co miesiąc piłować sps i kombinować... 

Już mi szkoda trochę błaznów i korali ale muszą czekać na nowe miejsce jeszcze trochę. 

No pięknie się to rozwija :clapping  tylko mam wrażenie, że lewa strona jakby bardziej kolorowa?

3 godziny temu, Marianna napisał:

boską Blastomussę

Tą pomarańczową z zielonym środkiem - też mi się cholernie podoba. Zdradź gdzie kupiłaś?

odwarzyłam się na coś o czym dawno marzyłam czyli Alveoporę

Dlaczego odważyłam? Taka trudna w hodowli?

PH 8,15

O której mierzone? Z tego co prześledziłem to chyba zawsze masz powyżej 8 - jak to robisz?

22 hours ago, FajnyRadziu said:

Bardzo ładnie. 

Mądrze skała ułożona. 

Ja niestety schrzaniłem i muszę co miesiąc piłować sps i kombinować... 

Już mi szkoda trochę błaznów i korali ale muszą czekać na nowe miejsce jeszcze trochę. 

Dzięki Radziu, podrzuć linka do swojego tematu to chetnie zobaczę jak u Ciebie to wygląda :)

21 hours ago, chris_ek said:

No pięknie się to rozwija :clapping  tylko mam wrażenie, że lewa strona jakby bardziej kolorowa?

Dzięki Krzysiu, wydaję Ci się, myślę, że ta Blasto dodała takiego kopa. Ogólnie muszę pododawać więcej czerwonego i od razu będzie bardziej cuksowo ale wiesz jak jest jak człowiek trafi akurat to jest fajnie. Powolutku posadzę i będzie bajeczka.

Tą pomarańczową z zielonym środkiem - też mi się cholernie podoba. Zdradź gdzie kupiłaś?

Hmm dla mnie to ona jesr czerowona a kupiłam w rybce.

Dlaczego odważyłam? Taka trudna w hodowli?

Alveo i Gonie to niby najtrudniejsze LPSy podobno rosną rosną i nagle padają niby bez przyczyny, po np. roku, ogólnie niby chodzi o karmienie, że umierają z głodu więc zalecane dla nich żarcie to fito, reef roids, trochę wyższe NO3 no i ogólnie jak zawsze stabilne parametry, jak jej będzie, mam nadzieje, że dobrze, dziś już polipy są dwa razy dłuższe niż wczoraj więc chyba jest dobrze :D

O której mierzone? Z tego co prześledziłem to chyba zawsze masz powyżej 8 - jak to robisz?

Ja chyba bardziej na luzie do tego podchodzę niż ty, nie zapisuje o różnych porach bo test na PH robię tylko 1 w tyg po podmiance i zawsze mam takie PH, tylko na samym początku miałam wyższe przy świeżym akwarium, solance, teraz się cieszę, bo ogólnie wyczytałam, że to taki standard to moje i osiągnięcie wyższego jest już trudne i rzadkie, szczególnie przy kałużach jak nasze z zerowym osprzętem.

Ogólnie zawsze, cały rok mam otwarte okna,  nawet na minimum, rano jeszcze balkon otwieram więc ogólnie dużo wietrzę, w drugim zbiorniku słodkim, zmniejszyłam dyfuzor do CO2, siatka na górze rafy więc większa powierzchnia wymiany gazowej, no i wyższe KH ponad 9 więcej czynników nie kojarzę, które mogły by się przyczynić. ;)

21 godzin temu, Marianna napisał:

Hmm dla mnie to ona jesr czerowona

OK, czerwona - przecież nie będę się spierać z kobietą o kolorach (cholera będę musiał zareklamować ten nowy monitor bo przekłamuje kolory ;))

kupiłam w rybce

No to chyba wzięłaś ostatnią :(

Alveo i Gonie to niby najtrudniejsze LPSy podobno rosną rosną i nagle padają niby bez przyczyny, po np. roku, ogólnie niby chodzi o karmienie, że umierają z głodu więc zalecane dla nich żarcie to fito, reef roids, trochę wyższe NO3 no i ogólnie jak zawsze stabilne parametry, jak jej będzie, mam nadzieje, że dobrze, dziś już polipy są dwa razy dłuższe niż wczoraj więc chyba jest dobrze

No właśnie spotkałem się z różnymi opisami co do tej trudności a doświadczeń sam jeszcze nie miałem. Trzymam kciuki żeby się powiodło.

Ja chyba bardziej na luzie do tego podchodzę niż ty, nie zapisuje o różnych porach bo test na PH robię tylko 1 w tyg po podmiance i zawsze mam takie PH, tylko na samym początku miałam wyższe przy świeżym akwarium, solance, teraz się cieszę, bo ogólnie wyczytałam, że to taki standard to moje i osiągnięcie wyższego jest już trudne i rzadkie, szczególnie przy kałużach jak nasze z zerowym osprzętem.

Ja też do tej pory nie bardzo się przejmowałem, ale @Arek77 musiał zadać pytanie :angry:

22 godziny temu, Marianna napisał:

Ogólnie zawsze, cały rok mam otwarte okna,  nawet na minimum, rano jeszcze balkon otwieram więc ogólnie dużo wietrzę, w drugim zbiorniku słodkim, zmniejszyłam dyfuzor do CO2, siatka na górze rafy więc większa powierzchnia wymiany gazowej, no i wyższe KH ponad 9 więcej czynników nie kojarzę, które mogły by się przyczynić.

Niestety u mnie przy KH ponad 9 montipora zaczęła marudzić. Podajesz jeszcze ATI PRO a z tego co czytałem to ono też podnosi pH.

39 minut temu, chris_ek napisał:

Ja też do tej pory nie bardzo się przejmowałem, ale @Arek77 musiał zadać pytanie :angry:

Ależ ja nie miałem zamiaru nikogo straszyć....ja w zimie też borykam się z niskim pH i raczej nic z tym nie zrobię (specyfika mieszkania), w zbiorniku nic złego się nie dzieje,  ale wiem o tym, że nam niskie pH i np. w zimie na pewno nie będę stosował adsorberów na bazie glinu i będę utrzymywal wyższe kH.

Edited by Arek77 (see edit history)

44 minuty temu, Arek77 napisał:

Ależ ja nie miałem zamiaru nikogo straszyć

Spokojnie, po prostu zmusiłeś mnie do zastanowienia się nad problemem :)

44 minuty temu, Arek77 napisał:

ale wiem o tym, że nam niskie pH i np. w zimie na pewno nie będę stosował adsorberów na bazie glinu i będę utrzymywal wyższe kH

No dobrze, to teraz musisz rozwinąć wywód odnośnie tych adsorberów bo znalazłem tylko informację, że "W środowisku o pH nie większym niż 8,2 adsorbent wykazuje właściwości anionowymienne, a o pH powyżej 8,2 – kationowymienne" i nie bardzo wiem jak to odnieść do akwarium.

Edited by chris_ek (see edit history)

11 minut temu, chris_ek napisał:

No dobrze, to teraz musisz rozwinąć wywód odnośnie tych adsorberów bo znalazłem tylko informację, że "W środowisku o pH nie większym niż 8,2 adsorbent wykazuje właściwości anionowymienne, a o pH powyżej 8,2 – kationowymienne" i nie bardzo wiem jak to odnieść do akwarium.

Aby nie zaśmiecać koleżance @Mariannatematu o jej akwarium proponuję, abyś założył nowy temat np w dziale chemia.