Skocz do zawartości
Alcoholik

Filtry Dafi wstępne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć temat, ponieważ ręce mi opadają.

Założyłem 6 sztuk wstępnego oczyszczania wody wodociągowej, 4 filtry 25uq oczyszczanie mechaniczne i 2 z węglem.

Problem polega na tym że filtry mechaniczne muszę wymieniać co tydzień czasu, woda od jakiegoś x czasu jest zabrudzona i zaczęła śmierdzieć, zapach podobny do ropy lub jakiegoś smaru.

Dzwonię do wodociągów to niby nakazali naszemu konserwatorowi odkręcać chydrant w celu przeczyszczenia rur, ale jak z nim rozmawiałem to on twierdzi że nikt nie dzwoni i on nie może nic zrobić bez nakazu wodociągów.

Wodociągi tak a on tak.

Pytanko do was co mogę zrobić skoro nawet, gdy wysyłałem maile ze zdjęciami to i tak nie dostałem żadnej odpowiedzi? ffdbaf069b1bfe6a0d7cb902b90928da.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Alcoholik napisał:

Pytanko do was co mogę zrobić skoro nawet, gdy wysyłałem maile ze zdjęciami to i tak nie dostałem żadnej odpowiedzi?

Ja bym to zrobił w ten sposób że, wysłał bym do nich pismo listownie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, albo złożył osobiście, w którym wezwał bym ich do niezwłocznego usunięcia wad, dając, powiedzmy 7 dni, informując że po tym terminie wystąpisz do nich o zwrot kosztów filtrów, zaś w razie padnięcia akwarium, na drodze sądowej, z powództwa cywilnego będziesz dochodził odszkodowania. Jednocześnie dokładnie wskaż kiedy informowałeś ich telefonicznie o problemie.

Będziesz miał dzięki temu podstawę do działań prawnych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alcoholik napisał:

woda od jakiegoś x czasu jest zabrudzona i zaczęła śmierdzieć, zapach podobny do ropy lub jakiegoś smaru.

może warto by wysłać próbkę do badania żeby było się czym z nimi kłócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie to działa tak, że w każdej chwili możesz zgłosić do wodociągów prośbę o pobranie i przetestowanie wody jaka leci z twojego kranu - są do tego zobligowani. Jeżeli nie do wodociągów to możesz to zgłosić do sanepidu - chociaż oni zlecają badanie wodociągom, ale są dla nich organem kontrolującym więc wodociągi nie mogą tego "olać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden warunek,wodociągi nie odpowiadają za instalację w twoim domu.Dlatego badanie wody zrobią na hydrancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdź do sąsiada, poproś o pół wiaderka wody i porównaj parametry ze swoją. Przed filtrem. Może u niego też śmierdzi ? Aczkolwiek wody zdrojowe dla kuracjuszy też śmierdzą. Na przykład w Kudowie-Zdrój. 

Edytowane przez DonQuichote (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym to zrobił w ten sposób że, wysłał bym do nich pismo listownie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, albo złożył osobiście, w którym wezwał bym ich do niezwłocznego usunięcia wad, dając, powiedzmy 7 dni, informując że po tym terminie wystąpisz do nich o zwrot kosztów filtrów, zaś w razie padnięcia akwarium, na drodze sądowej, z powództwa cywilnego będziesz dochodził odszkodowania. Jednocześnie dokładnie wskaż kiedy informowałeś ich telefonicznie o problemie.
Będziesz miał dzięki temu podstawę do działań prawnych.
Niestety takie rzeczy się dzieją tylko w filmach USA. Proponujesz aby pojedynczy odbiorcą wszedł w spór sądowy z zakładem gospodarki komunalnej i uważasz że jego szanse będą korzystne dla powoda? No way. Jedyne co to poniesie koszty sądowe, koszty ekspertyz oraz biegłych. To nie jest opłacalne.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Alcoholik napisał:

Pytanko do was co mogę zrobić skoro nawet, gdy wysyłałem maile ze zdjęciami to i tak nie dostałem żadnej odpowiedzi?

Jeżeli masz wątpliwości to zgłoś to do SANEPIDU. Jeżeli jesteś pewien, że problem jest z winy wody lub instalacji po stronie wodociągów to sanepid do tego dojdzie. Jezeli po Twojej stronie (w Twojej części instalacji) to w najgorszym wypadku zapłacisz za badanie wody i będziesz wiedział. Sanepid ma obowiązek zajęcia się tą sprawą (sam pracowałem przez kilka lat w podobnej Inspekcji). A jeszcze jak w zgłoszeniu znajdzie się sformułowanie "możliwe zagrożenie zdrowia publicznego" to reakcja powinna być dość szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, będę coś działał, najpierw sanepid, zobaczymy zdam relacje

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, grzechotnic napisał:

Niestety takie rzeczy się dzieją tylko w filmach USA. Proponujesz aby pojedynczy odbiorcą wszedł w spór sądowy z zakładem gospodarki komunalnej i uważasz że jego szanse będą korzystne dla powoda? No way. Jedyne co to poniesie koszty sądowe, koszty ekspertyz oraz biegłych. To nie jest opłacalne.

No patrz, a ja znam dokładnie taki casus, gdzie w sytuacji przekroczonych norm wody prywatna osoba poniosła spore koszty.... Na pierwszej rozprawie zawarto ugodę, firma uznała całość roszczeń i zapłaciła koszty - pełnomocnika i biegłego. Powód co prawda również odstąpił od części kosztów - mianowicie utraconych zysków.

Ale rozumiem Twoje stanowisko, bo wielu ludzi nie zna swoich praw czy na przykład, nie rozumie że w sądzie cywilnym dowody muszą mieć specjalną formę, a rozprawy są kontradyktoryjne (w odróżnieniu od sądów karnych). Od paru lat, to znormalniało, choć, teraz za pisu i jego sług - we wszelakich instytucjach, można się nieźle naciąć...

No, ale niestety takie są efekty kiedy tytułem naukowym, bądź stanowiskiem próbuje się nadrobić wiele lat nauki i egzaminów. jedno jest pewne, potem taki człowiek ma stanowisku jest bierny, mierny, ale wierny (w skrócie BMW :) )


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.