Skocz do zawartości
rufik

Aqua Medic Armatus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam postęp z prac może jakaś foto relacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na sprzęt, który zamówiłem w kilku sklepach.

Niestety sponsor naszego forum na razie się nie popisuje. Wavebox i pompa obiegowa zamówione dokładnie 2 tygodnie (8.08.) temu z terminem dostawy do 5 dni jeszcze nie dotarł do mnie. Po emailu do firmy otrzymałem info, że w ciągu 1-2 dni wyślą towar ale to było w środę 18.08. Mam nadzieję, że nie będzie to wszystko wysłane gołębiem pocztowym z podpisem "pozdrawiam Garibaldi". Najgorszy jest fakt, że jak bym się sam nie odezwał z zapytaniem co z moim zamówieniem, to info ze sklepu nie było żadnego (czyli rozumiem stare polskie działanie jak w salonie samochodowym - kupiłeś i zapłaciłeś to się martw).

Zobaczymy jak będzie z innym sklepem, w którym dziś zamówiłem odpieniacz.

 

Jak wszystko dotrze to myślę zalewać na początku września. 

Naturalnie będzie fotorelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jest szara polska rzeczywistość może nie zawsze i wszędzie ale dość często nas spotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, @mirek napisał:

No niestety to jest szara polska rzeczywistość może nie zawsze i wszędzie ale dość często nas spotyka.

Znajomy zamówił akwarium , na stronie sklepu termin dostawy 5-7 dni roboczych . Czeka dopiero miesiąc i wysłał już pismo , że jak nie dostanie baniaka w przyszłym tygodniu do piątku , to zamówienie uzna za nie ważne . Odpowiednie paragrafy już tam popisał , odpowiedz ze sklepu dostał . Coś w stylu , że jest im bardzo przykro i jest to wina producenta a nie ich . Zamówienie anulowali , bo producent nie jest w stanie zrealizować zamówienia i pieniądze wyślą na konto . Czekasz długo a potem nic z tego nie ma . Moim zdaniem jeśli sklep ma problem z winy producenta a nie ich , to powinien poinformować klienta kiedy dostanie zamówiony produkt . Bo jeśli coś zamówię i jest napisane , że dostanę produkt w przeciągu 5 dni to tak ma być , jeśli się przeciągnie też nie jest to problem jeśli sklep mnie poinformuje kiedy będzie w stanie zrealizować zamówienie . 
Temat będę śledził , bo baniak fajny i to raczej będzie moje następne akwarium tylko wersja XD . Wtedy moja lampa vervve by pasowała idealnie w połączeniu z t5 było by takie światełko jak lubię . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do tematu.

Coral House - świetny kontakt i odpieniacz zamówiony w niedzielę 22.08., dostawa we wtorek 24.08.

Reefshop - brak kontaktu ze strony sklepu, ja mailowałem i dzwoniłem, jak bym się nie upominał o informacje o zamówionym towarze to bym czekał i czekał. Towar zamówiony w dniu 8.08. (wavebox Tunze, pompa obiegowa Tunze i czyścik do szyb), z informacji telefonicznej - waveboxa mamy, czekamy na pompę obiegową i jak najszybciej wyślemy do Pana (dzwoniłem do sklepu 24.08.). Info jakie otrzymałem to:

- na miejscu jest tylko pracownik i nie wie w o ma ręce włożyć, bo sesja urlopowa, a mianowicie właścicielka na urlopie (ja rozumiem każdemu się urlop należy) jednak jak prowadziłem działalność to wybierałem się na urlop jak wiedziałem, że wszystko w firmie dopięte na ostatni guzik

- jak dostaniemy towar to wyślemy (na moje zwrócenie uwagi, iż zachowanie sklepu jest mało profesjonalne usłyszałem tylko przeprosiny - z drugiej strony cóż może zrobić pracownik

- towaru nie otrzymałem do dziś czyli 29.08 (niedziela), informacji o wysyłce czy nadaniu przesyłki do dziś czyli 29.08 również nie mam

 

Przy zamawianiu towarów informacja była, że dostawa do 5 dni, a jak dobrze liczę to mamy już 21 i żadnych informacji ze sklepu Reefshop, po za tym o co sam się upomniałem i wyżej wymieniłem.

Szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rufik napisał:

Coral House - świetny kontakt i odpieniacz zamówiony w niedzielę 22.08., dostawa we wtorek 24.08.

Kupuje u nich praktycznie ciągle. Taka dostawa to standard. Kupując z rana towar mam go następnego dnia. I ceny praktycznie też jedne z lepszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumujmy, szkło zamówione w maju i jeszcze stoi puste, bo nie masz sprzętu? Bo sklep ma urlop, no i musi najpierw sprowadzić towar? Współczuję.

A ja właśnie byłem świadkiem startu akwarium, od zamówienia zestawu w rybce, do wpuszczenia życia (docelowego, bo testy pokazały że można) -  w ciągu miesiąca - wczoraj już pływało wszystko :) No ale Rybka i Salarias to porządne firmy. i sprzęt nie ustępuje AM, a odpieniacz maxspecta - daję głowę że będzie tak samo cichy lub nawet cichszy od tego co będziesz miał (nie wiem jaki model), ale maxspect z rurkami powietrznymi za oknem jest poza szafką nie słyszalny, zaś w szafce trzeba się wsłuchać.

Coral House też zwykle wysyła towar błyskawicznie. Wszystkie te firmy, jak nie mają docelowej wielkości produktu, potrafią wysłać dwa mniejsze w tej samej cenie, mimo że wychodzi drożej.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dale napisał:

Czyli podsumujmy, szkło zamówione w maju i jeszcze stoi puste, bo nie masz sprzętu? Bo sklep ma urlop, no i musi najpierw sprowadzić towar? Współczuję

Dokładnie tak jest. Choć plan zalewania i tak był na po wakacjach ale chodzi o sam fakt traktowania klienta przez przedsiębiorcę.

Brakuje mi jeszcze lampy i coraz bardziej skłaniam się do Reef Flare, ponieważ jak widzę problemy naszych sklepów z dostępnością produktów z zagranicy to mi ręce opadają.

Wiem, że jest problem z komponentami (sam pracuję w branży motoryzacyjnej) ale u mnie producent mówi wprost, że czas oczekiwania to tyle a tyle.

Jak bym wiedział, że sponsor naszego forum ma takie problemy z kontaktem z klientem czy terminowością dostaw to sam bym zamówił w innym sklepie bądź bespośrednio z Niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rufik napisał:

Dokładnie tak jest. Choć plan zalewania i tak był na po wakacjach ale chodzi o sam fakt traktowania klienta przez przedsiębiorcę.

Brakuje mi jeszcze lampy i coraz bardziej skłaniam się do Reef Flare, ponieważ jak widzę problemy naszych sklepów z dostępnością produktów z zagranicy to mi ręce opadają.

Wiem, że jest problem z komponentami (sam pracuję w branży motoryzacyjnej) ale u mnie producent mówi wprost, że czas oczekiwania to tyle a tyle.

Jak bym wiedział, że sponsor naszego forum ma takie problemy z kontaktem z klientem czy terminowością dostaw to sam bym zamówił w innym sklepie bądź bespośrednio z Niemiec.

Problemy z dostępnością wielu sklepów to nie efekt pandemii zawsze tak było. Super oferta na stronie, a potem czekaj. Dlatego przerzuciłem się na Allegro. Kupuje u tego kto ma i jeszcze moge oszczędzić pare zł. Jak potrzebuje coś taniego to smart wysyłka za darmo. Jak chce coś zapłacić później to mam wygodne raty odroczenie płatności. Dla mnie liczy się wygoda a nie rabat stałego frajera znaczy klienta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony z obsługi w Salariasie, mają dokładnie to co ba stronie, a ethereale wymiatają,  przede wszystkim masz tam oświetlenie wielopunktowe, więc przy mniejszym natężeniu masz ten sam efekt energetyczny i wizualny co w lampach punktowych przy dużo większej mocy, a i nie masz ryzyka popalenia korali, ale co ja tam wiem.    


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rybka i Coral Hause dobre sprawdzone marki , no i oczywiście Jadwiga Morska  bo bym zapomniał :) trzy sprawdzone z dobrym podejściem do klienta sklepy ;)

 

12 minut temu, dale napisał:

a i nie masz ryzyka popalenia korali

a może to problem z aklimatyzacją do nowego światła zwierzaków przy zmianie lampy ? Tak pytam , młody jestem , uczę się jeszcze :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

ethereale wymiatają,  przede wszystkim masz tam oświetlenie wielopunktowe, więc przy mniejszym natężeniu masz ten sam efekt energetyczny i wizualny co w lampach punktowych przy dużo większej mocy, a i nie masz ryzyka popalenia korali, ale co ja tam wiem.    

Chciałem zamawiać Giesemann'a Vervve. Pisałem do korale.pl w Warszawie o czas oczekiwania. Odpisali, że ok 7-10 dni roboczych. Po zamawianym towarze, na który do tej pory czekam, obawiam się zamawiać kolejną rzecz z zagranicy.

Widziałem na żywo w e-zoa Reef Flare i mają bardzo ładną poświatę, która mi odpowiada i do tego fajne bliki na dnie akwarium. Tu przynajmniej produkt jest polski i praktycznie dostępny od ręki.

dale ja też się jeszcze uczę, co widać po moim poście vel. zamówieniu towaru :)

2 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Rybka i Coral Hause dobre sprawdzone marki , no i oczywiście Jadwiga Morska  bo bym zapomniał :) trzy sprawdzone z dobrym podejściem do klienta sklepy

Maniek na temat rybki też się nasłuchałem od kumpla, który już parę lat (6) prowadzi swoje akwarium i większość swoich gratów kupował właśnie u nich.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maniekkkkk napisał:

Rybka i Coral Hause dobre sprawdzone marki , no i oczywiście Jadwiga Morska  bo bym zapomniał :) trzy sprawdzone z dobrym podejściem do klienta sklepy ;)

 

a może to problem z aklimatyzacją do nowego światła zwierzaków przy zmianie lampy ? Tak pytam , młody jestem , uczę się jeszcze :ph34r:

Fizyki nie przeskoczysz. Jeśli masz wszystkie diody zgrupowane na linijce o wymiarach  1/4 szerokości zbiornika i połowy długości, to żeby doświetlić brzegi w stopniu wystarczającym, musisz środek prześwietlić - zobacz sobie wykres PAR dla lamp, w zależności od wysokości, alternatywą jest powieszenie lampy na tyle wysoko, że albo zakładasz koronę b. wysoką, albo masz połowę pokoju rozświetloną. A w ethwerealach masz po prostu źródła światła rozmieszczone na okręgu, co pozwala Ci umieścić je niżej, no i w efekcie użyć mniejszej energii równomiernie rozproszonej. 

 

5 godzin temu, rufik napisał:

Tu przynajmniej produkt jest polski i praktycznie dostępny od ręki

No to pewnie mają polską wersję apki i polskie menu... A i tak pewnie półprodukty z chiń, albo i całość. Jak w innych "polskich" firmach akwarystycznych... :)

ps. znam tylko jedną, która robi produkty od podstaw w Polsce - nawet pompy przerabia po swojemu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirekeasy drain na wcisk ale spód tzn. przelotki są skręcane (otwory 40mm, 25mm, 25mm - odpowiednio spływ, rewizja, powrót)

Już dziś chciałem zlewać, jednak wszystko od wczoraj jest z akwarium pod górkę:

1. pęknięta obudowa lampy - z samego rana ogarnięty temat

2. chciałem podłączyć osmozę - okazało się że dwa kolanka pęknięte (dziś wszystkie sklepy z osmozą zamknięte), sklep e zoa mnie poratował jednak przy wykręcaniu jednego kolanka utentegowałem resztki i lipa, muszę jedank do poniedziałku poczekać

3. magnes neodymowy do waveboxa też mi się naprzykrzył na lewej ręce

 

Jednak z całości jestem zadowolony. Jutro wrzucę zdjęcia sumpa.

IMG_20210904_094737.jpg

IMG_20210904_124847.jpg

IMG_20210904_162243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto wygląda wszystko na solidne zobaczymy w praniu jak się będzie sprawować ja od siebie mogę powiedzieć że w red sea kwestia komina i hydrauliki wg mnie nie do końca jest bezobsługowa po czasie zbiera się tam syf i lubi wejść w uszczelnienie a poźniej pojawiają się wycieki na zagranicznych forach to nagminny problem. Oby tu było bezproblemowo, baniak prezentuje się ładnie. Czy dostawa była na palecie i wszystko było już skręcone czy musiałeś coś montować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 22:51, @mirek napisał:

Czy dostawa była na palecie i wszystko było już skręcone czy musiałeś coś montować?

Tak dostawa była na palecie, szafka była jednak jak ze znanej sieci meblarskiej "i skręcałem ją sobie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna skała. Czyjej produkcji ta konstrukcja ?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 21:35, michalstdg napisał:

Bardzo fajna skała. Czyjej produkcji ta konstrukcja ?

Skała jest typową ceramiką z aquaceramic.pl, zakupiona w e-zoa w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 15:08, Ariel napisał:

Jak tam postępy ?

Szkło zalane i powoli dojrzewa. Na razie są glony zielone i dino, które już drugi raz wylazło na piach. Dlatego siedzę spokojnie i obserwuję, nie pcham łap do akwarium - uczę się cierpliwości :)

Jak się wszystko poukłada założę wątek z dziennikiem i foto relacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rufik napisał:

Jak się wszystko poukłada założę wątek z dziennikiem i foto relacją.

Moje nowe też zalane tylko model XD , czekam na drugą lampę . Skała tylko symbolicznie , reszta dojdzie z koralami ale niewiele , 9l siporaxu ( narazie w sumpie , a potem będzie w filtrze przepływowym ) a po całości sumpa refugium . Nasze szafki trochę się różnią , bo masz boki na wiechu a u mnie na nich położony jest blat . 
Ps : moje zamówiłem we wtorek wieczorem , a w piątek o 12:00 już było , dolewkę mam ze starego zbiornika , a ta orginalna leży schowana . 10l to trochę mało , więc zmieniłem na 42l 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dolewka trochę mała. U mnie starcza na ok. 5-7 dni, jednak to i tak lepiej niż w RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.