Jump to content
Laszek

Rozpuszczający się przewód od cyrkulatora.

Recommended Posts

Jak w temacie. Cyrkulator QP-9000. Dzisiaj podczas czyszczenia na palcu została czarna maź. Z przewodu. Pierwszy raz coś takiego mam. Cyrkulator chodzi ponad 2 lata.1d47fffe737413f1bcb80601e4e5d844.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Jeśli przewód po usunięciu glonów i osadów jest szorstki to podejrzewał bym działalność jeżowca.

Jeśli po oczyszczeniu jest kleisty być może coś reaguje i się rozpuszcza. cóż jebao, jebao aż się ...  jakość do ceny i tak prezentuje się nieźle.

Węgiel nie zaszkodzi.

Węgiel mam. Jeżowiec odpada. To jest tylko fragment który otula przewód zaraz przy wejściu. Narazie obleje go klejem z pistoletu.

Godzinę temu, Laszek napisał:

Jak w temacie. Cyrkulator QP-9000. Dzisiaj podczas czyszczenia na palcu została czarna maź. Z przewodu. Pierwszy raz coś takiego mam. Cyrkulator chodzi ponad 2 lata.1d47fffe737413f1bcb80601e4e5d844.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Moczyłeś go może w czymś przy okazji czyszczenia? Swoją drogą, nieźle zasyfiony, trochę zapuściłeś.

24 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Moczyłeś go może w czymś przy okazji czyszczenia? Swoją drogą, nieźle zasyfiony, trochę zapuściłeś.

Myję w kranówce. Fakt ten nie był czyszczony z 2 miechy.

Co do czyszczenia to rw4 nieczyszczone 4 lata i śmiga bez zwiechy. Od półtorej roku w drugim zbiorniku. Przerwę miał tylko godzinę na czas przewozu z punktu a do punktu b. Glamorca leci drugi rok i czysciłem tylko raz z pół roku temu. Po czyszczeniu efekt "turbo" przez dwa-trzy tygodnie i potem powrót do "stabilności". Pewnie wielu z Was po mnie psy powiesi, ale w moim przypadku nie widzę potrzeby czyszczenia cylkulatorów. Jak widać, przynajmniej u mnie, nie ma to wpływu na żywotność. To taki off top. A co do tematu, ja osobiście bał bym się wrzucić urządzenie, które się rozpuszcza. Co do zdjęcia, wcale nie musi być to rozpuszczony przewód a po prostu jakiś osad szlamu co się zdarza. Myślę że Krzychu może być tu spokojny bo regularnie robi icp i o ile wiem, do tej pory nie ma dziwnych pierwiastków w wodzie. Ale aż zadzwonię do Krzycha z ciekawości co tam u Niego.