Skocz do zawartości
Marianna

Najlepszy Wentylator/Wiatraczek na upały do Nano to...

Rekomendowane odpowiedzi

Heja! Fala egipskich upałów trwa więc zastanawiam się nad zakupem dobrego i nie super głośnego wiatraczka do mojej kostki 50l. Póki co u mnie chodzi zwykły stołowy postawiony obok i daje rade ale wolałabym jakiś bardziej cichy i kompaktowy. W internetach jest tego mnóstwo więc może podzielicie się co macie u siebie w baniakach i co się Wam sprawdza a co się nie sprawdziło? :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aab silent force, 14cm, 600 obr/min. Ok 40zł na alegro, taki biały. Dwie sztuki startują przy 25.6, do 25.3 zbijają temperaturę w może 2 minuty. Jeden potrzebuje 5-10 minut. Praktycznie bezgłośne, ale trzeba pilnować czyszczenia ich z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kostce 64 l miałem taki:

20200628_125358.thumb.jpeg.ec0f3d67f806ec23ecf11b66d71298f9.jpeg

W tej kostce tak mocno obniżał temperaturę, że podłączyłem go do wyłączika czasowego (15 min na godzinę)- koszt 12zł 2 lat temu. Jest to zwykły wentylatorek na USB kupiony na portalu aukcyjnym.

Mam takie dwa - jeden super cichy, drugi troszkę wpada w wibracjie (cińszczyzna więc wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi). Obecnie jeden pracuje nad zbiornikiem 400l (powierzchnia 120x58) i o dziwo daje sam radę - podłączony do sterownika temperatury potrafi zbić temperaturę w zbiorniku o dwa ° poniżej temp. otoczenia i czasami nawet sterownik go wyłącza. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Arek77 napisał:

koszt 12zł 2 lat temu. Jest to zwykły wentylatorek na USB kupiony na portalu aukcyjnym.

Chciałem kiedyś te same kupić , bo sporo ludzi je poleca . Ponoć ciche są , oczywiście są wyjątki . Miałem podobne , to szybko siadały . Długo masz swój ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ariel napisał:

Długo masz swój ? 

Trzy lata, z czego przepracował ok 10 miesięcy plus dwa chwilowe "nurkowania" w morskiej wodzie - pod wodą też działał ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

pod wodą też działał 

jak dobrze wodę mieszał to ciekawa alternatywa dla cyrkulacji, hehe. Taki żarcik z rana.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z gotowymi opcjami, ktoś ma? Używa? Poleca? Zastanawiam się nad tymi. Aquael, Tunze, Grotech, lub chińczykiem co myślicie?

Tak wiem, że niektórzy powiedzą-szkoda kasy, lepiej tani ale jednak estetyka tamtych za bardzo wali mnie po oczach i wiem, że komuś może to nie przeskadzać, tak mnie będzie denerwować na dłuższą metę, tak jak denerwuje mnie ten co mam teraz.

 

 

index1.jpg

wentylator_aquael_nano_cool-i-34354-1.jpg

images.jpg

index.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech miałem , teraz mam Aqua medic , w sumie to samo tylko inna obudowa . Oba z regulacją i oba słychać dość głośno na pełnych obrotach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam twistmana breeze 3. Turbo wydajny, turbo głośny. Ale nie włącza sięza dużo, więc umiarkowanie przeszkadza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłam Blau Aquaventilador 4 i muszę powiedzieć, że jest naprawdę cichy. Zobaczymy jak się będzie sprawdzał przy wyższych temperaturach bo jednak dziś jest o wiele chłodniej. Sprawdziłam też na miejscu w sklepie model 2 który o dziwo był o wiele głośniejszy , a teoretycznie był przeznczony pod nano. Wziełam większy bo wiem, że i tak przesiąde się docelowo na większy baniak, więc będzie na zapas.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi. :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.