Skocz do zawartości
albanos72

300 z hakiem

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, katani napisał:

Ta goniopora na ostatnim zdjęciu ma ciekawy kolor.

Pod ledami ma się wrażenie że ona płonie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku znajomych zachwalało mi ostatnio Modern Reef Polypop i Modern Reef Complete Reef Food. Jako że maja super akwaria postanowiłem przetestować, może moje stanie się ładniejsze. Jeszcze nigdy nie zauważyłem pozytywnych wyników w wyglądzie korali po "karmieniu" a przetestowałem już trochę pokarmów. Zobaczymy może tym razem uda się coś pozytywnego dojrzeć. 

DSC_1659.jpg

DSC_1709-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak.wygląda u Ciebie aktualnie oświetlenie?Z tego co piszesz na początku były same T5,później wspominasz coś o ledach.Rozumiem że zmodyfikowałeś oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, THORGAL napisał:

Jak.wygląda u Ciebie aktualnie oświetlenie?Z tego co piszesz na początku były same T5,później wspominasz coś o ledach.Rozumiem że zmodyfikowałeś oświetlenie?

Do lampy 8x39 watt doszły dwie belki po 20 watt DIY aby oglądać wieczorem akwarium w "ładniejszych" kolorach. W ciągu dnia kolor z ledów się nie przebija przez światło z T5. 

DSC_1627-2.jpg

DSC_1663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa ten drugi koral? Piękny!

No i prosimy o aktualizację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pauollo napisał:

Jak się nazywa ten drugi koral? Piękny!

No i prosimy o aktualizację!

Kupiłem go pod nazwą angielską Watermelon Chalice, łacińska nazwa to Oxypora lacera. Niedługo zrobię aktualizację bo było trochę zmian w akwarium i jest o czym napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o mnie, jakbyś leciał do kraju i dzielił korale ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 21:48, albanos72 napisał:

Kilku znajomych zachwalało mi ostatnio Modern Reef Polypop i Modern Reef Complete Reef Food. Jako że maja super akwaria postanowiłem przetestować, może moje stanie się ładniejsze. Jeszcze nigdy nie zauważyłem pozytywnych wyników w wyglądzie korali po "karmieniu" a przetestowałem już trochę pokarmów. Zobaczymy może tym razem uda się coś pozytywnego dojrzeć. 

DSC_1659.jpg

DSC_1709-2.jpg

I jak widać róznice w koralach po podawaniu tych preparatów?

Mam ballinga od Modern reef i nie moge złego słowa powiedzieć.

Na codzień leje power Elixir ale chyba tylko z nazwy jest power...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jkk napisał:

I jak widać róznice w koralach po podawaniu tych preparatów?

Mam ballinga od Modern reef i nie moge złego słowa powiedzieć.

Na codzień leje power Elixir ale chyba tylko z nazwy jest power...

Powiem tak, korale po tych "cudach"  są bardziej napompowane i maja trochę lepszy kolor ale jest to tak mała różnica że, drugi raz tego nie kupię. Dla mnie strata sporej kasy za minimalny efekt. Polecam dla tych co maja wyzerowane no3 i po4 i potrzebują czymś podkarmić korale które "marudzą" i słabo wyglądają. Oni powinni być zadowoleni z efektów. Jest jeszcze jeden mały problem po stosowaniu tych specyfików pojawia się cyjano i naloty. Z plusów nie podnoszą no3 i po4 a jak podnoszą to w bardzo minimalnej ilości której ja nie zauważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230716_162820.thumb.jpg.1551822dd8113fbe67d33f3e781b0ca9.jpgZaszło kilka zmian w akwarium więc wpada mała aktualizacja. Jakiś miesiąc temu największa akropora oderwała się pod ciężarem wraz z kawałkiem skały i wylądowała na Euphyliach. Niestety nie spodobało się to kilku z nich jak i samej akroporze. Akropora została przerobiona na szczepki a euphyllie dostały infekcji i wylądowały w koszu.  W planach przemeblowanie prawej strony bo zbyt pusto tam jest. Wpadło kilka goniopor ale potrzebują jeszcze czasu aby nabrać kolorów. Zakupiłem ostatnio też dwie belki od Reef Factory ale jestem nimi rozczarowany. Akwarium wygląda pod nimi jak dyskoteka w latach 90tych. Największa goniopora ma trzy kolory, skała to samo są fragmenty niebieskie  różowe i fioletowe.  Belka świeci 30cm nad wodą na pół mocy więc podniesienie jej wyżej przy pełnej mocy dałoby ten sam efekt. Na dodatek świeci bardzo wąsko. Chyba usunę soczewki to powinno być na plus. Sama belka jest super wykonana z wygodnym sterowaniem, pod tym względem mistrzostwo świata. Miałem "chinkę" za 200zł lepsze światło dawała ale zachciało mi się sterowania.  Ostatnio spędziłem sporo czasu poza domem na wakacjach. Syn się przez prawie miesiąc zajmował akwarium dając tylko żarcie  dla ryb i uzupełniał dolewkę. Akwarium wyglądało po powrocie lepiej niż pod moją opieką. Zrobiłem kilka podmian podsypałem żarcia dla korali wbrew sobie i kolory trochę uciekły.

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albanos72Ja z innej beczki pytanie - czym robisz fotki? Zwłaszcza makro korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Leel00 napisał:

@albanos72Ja z innej beczki pytanie - czym robisz fotki? Zwłaszcza makro korali?

Starym telefonem Xiaomi Mi 9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fOe napisał:

Co tam jest za piach bądź był ?

Piachu nie ma bo bez jest mi łatwiej utrzymać stabilne parametry. Dno jest zarośnięte algą wapienną. W sumie nawet spoko to wygląda i tylko gdzieniegdzie widać szybę  ale ona i tak wygląda jakby była zmatowiona.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dalej funkcjonuje, wymieniłem część skały tą z montiporami. Znalazł się chętny na nie i w czasie odłamywania kawałków konstrukcja rozsypała się.  Parametry  No3 - 10, Po4 0,08. Dalej prowadzone na Ballingu TM z podmianami 10% co tydzień. Dodawane Color Elements z Fauna Marine, Stront AF, Eisen KZ. Bez lania cudownych specyfików dla korali tylko żarcie dla ryb. Oświetlenie T5 z trzyletnimi świetlówkami. Ati Blue Plus x5, Ati Coral Plus x3.  

IMG_20231022_190918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do ciebie dzisiaj pisać co słychać ;)

Gdzie się podziała niebieska goniopora?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, katani napisał:

Miałem do ciebie dzisiaj pisać co słychać ;)

Gdzie się podziała niebieska goniopora?

Ja się zbieram od kilku tygodni aby zadzwonić do Ciebie, wczoraj po twojej aktualizacji było najbliżej ale lenistwo zwyciężyło.:D 

Niebieska goniopora wyrosła na piękną fioletową. To jedna z tych wielkich blisko środka po prawej stronie. Dużą zieloną ostatnio pociąłem, favie czeka podobna droga.  

Niestety jedna strata też się przytrafiła, bez powodu padła ta świecąca w kolorach miedziano pomarańczowo zielonych.  Strasznie szkoda mi jej było.  Wpadło za to kilka nowych.

gonia.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.