Skocz do zawartości
albanos72

300 z hakiem

Rekomendowane odpowiedzi

@albanos72 podeślij nam jeszcze jakieś fotki całego?

Pierwszorzędnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Arek77 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie :)

A jak wyglądają talerzówki na dzień dzisiejszy? 

Talerzówki rosną jak szalone, niedługo zmienią miejsce. Zastąpią je akropory. 

1641408143180.jpg

1641408143156.jpg

7 minut temu, Raff 2020 napisał:

@albanos72 podeślij nam jeszcze jakieś fotki całego?

Pierwszorzędnie to wygląda

W sumie nie ma zmian, wszystko wygląda jak na pierwszym zdjęciu. Dorzucę fotki sumpa to będzie całość  :D

1641392284578.jpg

1641391928839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH 8,20 ?

Co dodajesz, NaOH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raff 2020 napisał:

PH 8,20 ?

Co dodajesz, NaOH?

Było 8,30, stosuję NaOH bardzo dobrze się sprawdza.  Pozwala mi to utrzymywać Ph pomiędzy 8,1 a 8,5.  Korale chyba zadowolone z tego a ja nie muszę pokoju wietrzyć w zimie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, albanos72 napisał:

stosuję NaOH bardzo dobrze się sprawdza

Samo NaOH czy mieszasz z węglanem sodu? Ile dajesz na litr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, albanos72 napisał:

Było 8,30, stosuję NaOH bardzo dobrze się sprawdza.  Pozwala mi to utrzymywać Ph pomiędzy 8,1 a 8,5.

Ja też leję sodę kaustyczną i pH mam na poziomie 8-8,20. Podkreciłbym jeszcze, ale pewnie skoczy KH, a na reaktorze nie chcę zmniejszać, bo i tak mały odciek leci.

A Ty jak utrzymujesz KH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Samo NaOH czy mieszasz z węglanem sodu? Ile dajesz na litr?

Samo NaOH 270 ml na dobę. W lecie chyba trzeba będzie mieszać albo do niego powrócić bo w sumie to problemy z Ph zaczynam mieć dopiero w zimie jak mało wietrzę dom.

Godzinę temu, Raff 2020 napisał:

Ja też leję sodę kaustyczną i pH mam na poziomie 8-8,20. Podkreciłbym jeszcze, ale pewnie skoczy KH, a na reaktorze nie chcę zmniejszać, bo i tak mały odciek leci.

A Ty jak utrzymujesz KH?

Staram się trzymać około 7,7-8.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, albanos72 napisał:

Samo NaOH 270 ml na dobę

Ale jaki roztwór? Jakie stężenie? (Ile sody kaustycznej na l wody).

W dniu 22.11.2021 o 23:47, albanos72 napisał:

W akwarium nudy, korale rosną. Kolejny miesiąc bez lania czegokolwiek poza Ballingiem i podmian wody.

Nadal prócz ballinga i podmian nie stosujesz żadnej suplementacji mikro?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek77 napisał:

Ale jaki roztwór? Jakie stężenie? (Ile sody kaustycznej na l wody).

Nadal prócz ballinga i podmian nie stosujesz żadnej suplementacji mikro?

Rozpuszczam 43g na litr wody. Dalej jadę na regularnych cotygodniowych podmianach 10% wody. Dodaję tylko Jod i Stront z AF tyle ile zalecają. Na logikę patrząc jak schodzą proszki powinno  brakować mikro. W przyszłym tygodniu wyślę test ICP to będę wiedzieć co jest grane.  Jest dobrze to warto sprawdzić zanim coś się wydarzy.

 

Jeszcze dwie fotki takie amerykańskie jak to Kargul gadał.  JF Freak Hair Pavona,  JF Candy Corn Favia 

IMG_20220105_222818.jpg

IMG_20220105_223045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym od ciebie nabył czerwoną gonioporę i zielone Chalice. Tylko daleko i nie ma jak wysłać. Bardzo ładnie akwarium wygląda. A to duże niedopowiedzenie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, katani napisał:

Chętnie bym od ciebie nabył czerwoną gonioporę i zielone Chalice. Tylko daleko i nie ma jak wysłać. Bardzo ładnie akwarium wygląda. A to duże niedopowiedzenie.

Ciężki temat :D dzięki, fajnie że komuś się podoba. Trochę roboty przede mną aby było jeszcze ładniej. Tylko zastanawiam się czy warto coś zmieniać skoro jest dobrze.

Jeszcze  kilka korali które fajnie wyszły na fotkach.  Rasta, Bam Bam, Gold Rush Montipora, Cherry Tree Montipora

IMG_20220106_153707.jpg

IMG_20220106_154017.jpg

IMG_20220106_154038.jpg

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, albanos72 napisał:

 

Jeszcze  kilka korali które fajnie wyszły na fotkach.  Rasta, Bam Bam, Gold Rush Montipora, Cherry Tree Montipora

IMG_20220106_153707.jpg

IMG_20220106_154017.jpg

IMG_20220106_154038.jpg

Te zdjęcia są robione pod wodą czy przez szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arek77 napisał:

Te zdjęcia są robione pod wodą czy przez szybę?

Przez szybę telefonem, nawet przyzwoicie to wygląda.  Może trochę nie ostre ale dopracuję to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium bez zmian wszystko rośnie, najładniej montipory.  Montipora Rainbow wyszła dobrze na fotce więc trafia do wątku.

IMG_20220118_194545-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy w tygodniu  podajesz reef roids? Tez mam za niskie parametry  i to jedyna rzecz  która je podnosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, REEFEK napisał:

Ile razy w tygodniu  podajesz reef roids? Tez mam za niskie parametry  i to jedyna rzecz  która je podnosi 

Dwa razy w tygodniu po 1/3 łyżeczki do herbaty maksymalnie, do tego kilkanaście kropli boostera. Sypię to tylko wtedy gdy na Hance zobaczę 0.00.Gdy dawałem wcześniej powyżej pół łyżeczki to Po4 potrafiło podskoczyć o 0,2. Kilka lat temu przytrafiła mi się wpadka. Kupiłem  kilka akropor które trochę marnie wyglądały więc je podkarmiałem codziennie. Po tygodniu wszystkie padły. Przetestowałem wodę a tam było Po4 0,90.  Trzeba uważać aby nie przesadzić ;)

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, albanos72 napisał:

Dwa razy w tygodniu po 1/3 łyżeczki do herbaty maksymalnie, do tego kilkanaście kropli boostera. Sypię to tylko wtedy gdy na Hance zobaczę 0.00.Gdy dawałem wcześniej powyżej pół łyżeczki to Po4 potrafiło podskoczyć o 0,2. Kilka lat temu przytrafiła mi się wpadka. Kupiłem  kilka akropor które trochę marnie wyglądały więc je podkarmiałem codziennie. Po tygodniu wszystkie padły. Przetestowałem wodę a tam było Po4 0,90.  Trzeba uważać aby nie przesadzić ;)

Ja daje przeważnie 1/2 łyżeczki na drugi dzień jest 0.02 na następny znowu 0 dozuje po4  z ręki i to dawkę wieksza niż na mój zbiornik  a hanna (713)pokazuje 0 nie wiem w czym problem  ze nie chce się utrzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak , że łatwiej jest dozować niż zbijać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ariel napisał:

A nie jest tak , że łatwiej jest dozować niż zbijać ?

Niby tak :D Tyle ze przez to że mam cały czas 0 a no3 2 mam kwiatki typu cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, REEFEK napisał:

Niby tak :D Tyle ze przez to że mam cały czas 0 a no3 2 mam kwiatki typu cyjano

Podawaj z ręki , co dziennie ilość co uważasz za słuszną jeśli nie wypali zwiększaj . Ale musisz mierzyć , bo będzie po pewnym czasie bum . Po moim wiem , że po pewnym czasie się nasyca i więcej nie przerobi . Tylko ja mam glony i potrzeba mi więcej lać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, REEFEK napisał:

Niby tak :D Tyle ze przez to że mam cały czas 0 a no3 2 mam kwiatki typu cyjano

U mnie cyjano wyskakiwało jak lałem aminokwasy lub jakieś cudowne specyfiki. Pół roku temu przestałem ograniczając się jedynie do minimalnych ilości Reef Roidsa. Cyjano wyparowało, może gdybym lał dalej to akropory by lepiej wyglądały.   Na szczęście reszta korali wygląda super.

Niedługo wszystkie talerze wylecą na trzeci plan, zastąpią je akropory.  Trochę się boję tej rewolucji ale jest potrzebna bo te placki za szybko rosną. 

1642708252808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, albanos72 napisał:

U mnie cyjano wyskakiwało jak lałem aminokwasy lub jakieś cudowne specyfiki. Pół roku temu przestałem ograniczając się jedynie do minimalnych ilości Reef Roidsa. Cyjano wyparowało, może gdybym lał dalej to akropory by lepiej wyglądały.   Na szczęście reszta korali wygląda super.

Niedługo wszystkie talerze wylecą na trzeci plan, zastąpią je akropory.  Trochę się boję tej rewolucji ale jest potrzebna bo te placki za szybko rosną. 

1642708252808.jpg

Bardzo ładne akwarium . Wcześniej również miałem problemy jak jeszcze hodowałem koralowce . Zawsze zbyt dużo jedzenia , bo parametry zerowe . I ciągle problemy , teraz już wiem , że ceramika i odpieniacz moszą być odpowiednie do tego co ma się w baniaku. Bez odpieniacza również łatwo o zera . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ariel napisał:

Bardzo ładne akwarium . Wcześniej również miałem problemy jak jeszcze hodowałem koralowce . Zawsze zbyt dużo jedzenia , bo parametry zerowe . I ciągle problemy , teraz już wiem , że ceramika i odpieniacz moszą być odpowiednie do tego co ma się w baniaku. Bez odpieniacza również łatwo o zera . 

Dzięki :D Wszystkiego trzeba się uczyć w tym hobby,  najczęściej na własnych błędach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ariel napisał:

Podawaj z ręki , co dziennie ilość co uważasz za słuszną jeśli nie wypali zwiększaj . Ale musisz mierzyć , bo będzie po pewnym czasie bum . Po moim wiem , że po pewnym czasie się nasyca i więcej nie przerobi . Tylko ja mam glony i potrzeba mi więcej lać . 

Refugium  zlikwidowałem już jakiś czas temu bo musiałbym  teraz lac chyba z 200ml po4 plus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.