Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję dokupić cyrkulator do mojego akwarium 60x30x30 54l. Zależy mi żeby był cichy, mały, miał kilka trybów by można było zmienić moc. 
Po prawej stronie na skale są już ukwiały więc nie chciałbym żeby tam mocno dmuchało. Jaki cyrkulator kupić? I czy jeden czy dwa, a może w tak małym akwarium nawet nie potrzeba skimmera? 
I tak jak pisałem mam kilka ukwiałów, miękkie ale w przyszłości na pewno będę chciał dołożyć chociaż z dwa SPS.
Na rysunku:
- Zakreskowane na samym środku to skała,
- FZN-3 = 1200l/h
- S - skimmer - Eheim Skim 350 = 300l/h
- Strzałki na niebiesko oznaczają w którą stronę urządzenie "dmucha" 

1629895096_Akwariumschemat.thumb.png.26e9cbdd478eb28a26a479dd149d2b99.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych i tańszych to jebao , lub to samo tylko drożej AM 4.3 . Oba tej samej wielkości i mocy . AM możliwość sterowania przez Wifi i z kontrolera . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Jebao SLW. Mam jedną mocniejszą, nie są najcichsze ale jak dla mnie w porządku. Z droższych to może coś z rodzaju Aqua Illumination Nero lub VorTech MP. Lub klasyk (choć wedle mnie nie są wcale cichsze niż jebao) Tunze sterowany 6025/6020


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 9866666 napisał:

Zerknij na Jebao SLW. Mam jedną mocniejszą, nie są najcichsze ale jak dla mnie w porządku. Z droższych to może coś z rodzaju Aqua Illumination Nero lub VorTech MP. Lub klasyk (choć wedle mnie nie są wcale cichsze niż jebao) Tunze sterowany 6025/6020

Tu się zgodzę , Tunze nie jest ciche , przetestowałem różne modele . Co o slw trzeba brać dużo mocniejsze modele , przez szerokość strumienia i mały zasięg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeżeli ma dmuchać na wprost to taki SLW nie byłby głupim pomysłem. Są w miarę tanie, ciężko się z nimi połączyć (jak ustawisz sobie to już zostaw :D), jak wpadnie w nią ślimak to tyrkocze ale wyglądają fajnie i są tanie :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 13:54, 9866666 napisał:

Właśnie jeżeli ma dmuchać na wprost to taki SLW nie byłby głupim pomysłem. Są w miarę tanie, ciężko się z nimi połączyć (jak ustawisz sobie to już zostaw :D), jak wpadnie w nią ślimak to tyrkocze ale wyglądają fajnie i są tanie :D

 

W dniu 10.12.2021 o 13:48, Ariel napisał:

Tu się zgodzę , Tunze nie jest ciche , przetestowałem różne modele . Co o slw trzeba brać dużo mocniejsze modele , przez szerokość strumienia i mały zasięg .

A polecacie Aqua Nova NWM 4000l/h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od AquaNovy mam tylko pompę obiegowa - działa dobrze już trzeci rok bez problemu. Nie wiem jak cyrkulatory

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Nosaczpospolity napisał:

A polecacie Aqua Nova NWM 4000l/h? 

A nie jest to kontynuacja Jebao/Jecod ? Miałem pompę Jebao, potem Jecod, obecnie Aquanovą - zmieniałem, bo zwiększałem wydajność obiegu. Żadna nie padła.

W skrócie, chińszczyzna, jak każda inna, ale na tyle przyzwoita, że nie szkoda kasy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

 

A polecacie Aqua Nova NWM 4000l/h? 

 

W dniu 10.12.2021 o 13:48, Ariel napisał:

Tu się zgodzę , Tunze nie jest ciche , przetestowałem różne modele . Co o slw trzeba brać dużo mocniejsze modele , przez szerokość strumienia i mały zasięg .

Moich Tunze ja nie słyszę .

I napiszę strzeże , inne cyrkulatory , to dla mnie porażka.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JerzyB napisał:

Moich Tunze ja nie słyszę .

I napiszę strzeże , inne cyrkulatory , to dla mnie porażka.

Dobrze trafiłeś , albo ja kiepsko . Ale mocy im nie brakowało i nie siadały szybko ( nie musiałem często czyścić ) 

 

40 minut temu, dale napisał:

A nie jest to kontynuacja Jebao/Jecod ? Miałem pompę Jebao, potem Jecod, obecnie Aquanovą - zmieniałem, bo zwiększałem wydajność obiegu. Żadna nie padła.

W skrócie, chińszczyzna, jak każda inna, ale na tyle przyzwoita, że nie szkoda kasy.

Jebao , Aqua medic , teraz Dupla jak dla mnie to to samo . Biorąc pod uwagę cenę i przyzwoitość pracy moim zdaniem na plus . A te nowe modele są ciche , nie wiem czy jeszcze można kupić slw z normalnym kontrolerem bo takie miałem , ale dwie slw 20 były słabe do 200 l ( przerobione lido 200 ) , przez to polecam mocniejsze modele niż poleca producent . Znajomy co ma sklep też tak doradza i nikt nie narzeka , że kupił zbyt mocne slw . 

 

W dniu 10.12.2021 o 13:54, 9866666 napisał:

Właśnie jeżeli ma dmuchać na wprost to taki SLW nie byłby głupim pomysłem. Są w miarę tanie, ciężko się z nimi połączyć (jak ustawisz sobie to już zostaw :D), jak wpadnie w nią ślimak to tyrkocze ale wyglądają fajnie i są tanie :D

I w gruncie rzeczy nie są złe , a problem z połączeniem się zależy jeszcze od routera . Na moim starym nie miałem problemów , zarówno z lampą od jebao jak i z pompami i dozującą. Ale na nowym mogę zapomnieć mimo że przestawiony na 2.4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożę ze swojego skromnego doświadczenia, mialem malutkie Jebao sw2 padło po około 8 miesiącach (nie reklamowałem bo musiałem kupić szybko inna i ta jakoś tak została zepsuta) powiem chodziła fajnie i kompletnie bez szelestnie, kupiłem Tunze 6040 dc i tu był problem ponieważ pomimo pozostawiania na dotarcie musiałem reklamować i dostałem nowy wirnik, owszem problem generalnie ustąpił ale przy ustawieniu falowania całość wytwarzała drgania/stuki bardzo nie przyjemne w nocy (nie jakieś głośne ale jeśli masz akwarium w pokoju którym spisz było to drażniące), następnym problemem jak dla mnie był słaby zasięg tego falownika (akwarium 50cm długie) myślałem ze wybierając Tunze będę miał spokój ale u mnie się nie sprawdził (mam odpieniacz Tunze 9001 i tu jestem zadowolony), kupiłem następnie jebao sow 4 nic jej nie mogę zarzucić wszystko fajnie i cichutko. w związku z tym ze potrzebowałem większy strumien falowania kupiłem RedSea Wave 25 i dla mnie bajka:) podsumowując jebao ok, tunze zależy jak trafisz ale serwis bez problemowy, Red Sea również ok. Wszystko kwestia budżetu, wiem ze zaraz usłyszę ze do malutkiego akwarium RedSea za wielkie ale mnie się sprawdziło najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.