Skocz do zawartości
klotz

oświetlenie do 60x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pawelchgdansk napisał:

Ja jak bym był na Twoim miejscu kupiłbym 2 x Reef Flare XS 40 W w promocji z 950 na 500, czemu?

1. Oświetlisz lepiej zbiornik 2 lampami niż jedną

2. Sterowalne

3. Polskie

4. Tanie

5. Jak kupisz inne - lepsze, czy to Radiona czy Maxspecta to te sprzedaż w cenie zakupu.

6. Pasywne chłodzenie

7. Prosty sposób mocowania można samemu zrobić uchwyt

cena dobra na flare XS ale za mało światła na 96L brutto

Wydaje mi się ze z nowych najlepiej i tak wypada coś mocniejszego od Reef factory, a swieci to naprawdę fajnie

1 minutę temu, kokomag napisał:

cena dobra na flare XS ale za mało światła na 96L brutto

Wydaje mi się ze z nowych najlepiej i tak wypada coś mocniejszego od Reef factory, a swieci to naprawdę fajnie

ps. chodzi mi o stosunek cena/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem akwaria 90L z oświetleniem 50W w ledach i super się trzymają. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokomag napisał:

ps. chodzi mi o stosunek cena/jakość

 

Godzinę temu, pawelchgdansk napisał:

1W za 12,5 zł.

To jest przelicznik cena/Wat a nie jakość. :)

 

39 minut temu, Chrusciik napisał:

Widziałem akwaria 90L z oświetleniem 50W w ledach i super się trzymają. 

Ja mam obecnie 50W nad 64 litrami i chcę zwiększyć a nie mam jakiś strasznie wymagających koralowców - wszystko zależy od tego jakie korale tam trzymają i do czego dążą.

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zacznie sie debata o przeliczniku ile wat led na litr:) , a tak na powaznie nie jestem morszczakiem z wielkim doświadczeniem mowie o swojich spostrzeżeniach, mialem kosteczke 30l i mialem maxspecta 65w świeciła na 100% teoretycznie ponad 2wat na litr i wszystko rosło i miało się dobrze, zmieniłem szkło na 65l netto i z maxspectem 65w była wegetacja (zaznaczam że nic nie zmieniłem w nawykach obsługi itd zbiornika), dopiero jak zmieniłem lampę na reef flare pro m 160w, swieci na 145w i wszystko ma się w końcu dobrze. Poza tym na you tubie wpadłem na kilka filmów Seba z Sea Farm, w tym jeden o świetle, i dało mi to dużo do myślenia swojego czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tanią lampę 90W Zetlight QMAVEN ZT6500. Miał ktoś styczność z nią?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial, ale wiem ze nie byl zadowolony za bardzo, nie wiem dlaczego. Zmienił szybko na radiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kokomag napisał:

Znajomy mial, ale wiem ze nie byl zadowolony za bardzo, nie wiem dlaczego. Zmienił szybko na radiona

Może dlatego taka tania :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kokomag napisał:

zaraz zacznie sie debata o przeliczniku ile wat led na litr:) , a tak na powaznie nie jestem morszczakiem z wielkim doświadczeniem mowie o swojich spostrzeżeniach, mialem kosteczke 30l i mialem maxspecta 65w świeciła na 100% teoretycznie ponad 2wat na litr i wszystko rosło i miało się dobrze, zmieniłem szkło na 65l netto i z maxspectem 65w była wegetacja (zaznaczam że nic nie zmieniłem w nawykach obsługi itd zbiornika), dopiero jak zmieniłem lampę na reef flare pro m 160w, swieci na 145w i wszystko ma się w końcu dobrze. Poza tym na you tubie wpadłem na kilka filmów Seba z Sea Farm, w tym jeden o świetle, i dało mi to dużo do myślenia swojego czasu. 

Czyli istnieje jakiś przelicznik mocy na litr ?

po świętach coś będę musiał kupić bo szkło mam nadzieje będzie już gotowe i raczej będzie to Maxspect RSX r5 100w lub ethereal e5 130w i głupio by było jak by się okazało że to za mało

te flare xs wyglądają ładnie tyle że producent już je wycofał z produkcji z jakiegoś powodu a ja nie chce wymieniać lampek za chwile gdyby się okazało że światło z nich jest słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, klotz napisał:

Czyli istnieje jakiś przelicznik mocy na litr ?

po świętach coś będę musiał kupić bo szkło mam nadzieje będzie już gotowe i raczej będzie to Maxspect RSX r5 100w lub ethereal e5 130w i głupio by było jak by się okazało że to za mało

te flare xs wyglądają ładnie tyle że producent już je wycofał z produkcji z jakiegoś powodu a ja nie chce wymieniać lampek za chwile gdyby się okazało że światło z nich jest słabe

Zależy. Masz lampy które mają zakres świecenia 60cm, 45cm itp... Więc jak masz akwarium przykładowo 80cm a lampę która obejmuje 45cm to waty Ci nic nie pomogą.
Ja się tam zbytnio nie znam ale na chłopski rozum 1W na 1L wody powinno w zupełności wystarczyć :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chrusciik napisał:

Zależy. Masz lampy które mają zakres świecenia 60cm, 45cm itp... Więc jak masz akwarium przykładowo 80cm a lampę która obejmuje 45cm to waty Ci nic nie pomogą.
Ja się tam zbytnio nie znam ale na chłopski rozum 1W na 1L wody powinno w zupełności wystarczyć :)

czyli i r5 i etereal były by dobre według tego co mówisz bo jedna to belka 100w a druga według producenta oświetla 25x25 cali i ma 130w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ethereal na pewno styknie do akwa 100-110L. Jedna z lepszych lamp.
No i większość ludzi tu Ci się spyta co chcesz hodować :P Bo jak jakieś wymagające korale to więcej światła trzeba


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

Ethereal na pewno styknie do akwa 100-110L. Jedna z lepszych lamp.
No i większość ludzi tu Ci się spyta co chcesz hodować :P Bo jak jakieś wymagające korale to więcej światła trzeba

jako że szkiełko jest dla syna to raczej miękkie, ukwiały żeby się ruszało i było kolorowe do tego błazny ze dwa, krewety może jakiś krabik żeby nie zniechęcić 6 latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klotz napisał:

jako że szkiełko jest dla syna to raczej miękkie, ukwiały żeby się ruszało i było kolorowe do tego błazny ze dwa, krewety może jakiś krabik żeby nie zniechęcić 6 latka

To podaj jeszcze wymiary akwarium. Będzie łatwiej :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chrusciik napisał:

To podaj jeszcze wymiary akwarium. Będzie łatwiej :D

60x40x40 szkło opti 8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to porostu producent poszedł w lampy nowszego typu czyli "PRO" S,M,L . Tak jak Kolega Chruścik napisał musisz patrzeć żeby porostu Ci lampa pokrywała jak najwieksza powierzchnie i była jak najmocniejsza:) później to już kwestia budżetu. Etheral jest bardzo dobra lampa, ale już zaczyna robić się przestarzała konstrukcyjnie tak mi się wydaje, choć swoje zrobi. 

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kokomag napisał:

Z tego co wiem to porostu producent poszedł w lampy nowszego typu czyli "PRO" S,M,L . Tak jak Kolega Chruścik napisał musisz patrzeć żeby porostu Ci lampa pokrywała jak najwieksza powierzchnie i była jak najmocniejsza:) później to już kwestia budżetu. Etheral jest bardzo dobra lampa, ale już zaczyna robić się przestarzała konstrukcyjnie tak mi się wydaje, choć swoje zrobi. 

nie wiem czy jest przestarzała ma wszystko to co lampy konkurencji wygląd też jak najbardziej na czasie 

co do pokrycia to sam się zastanawiam nad tym, idealnie było by dwie lampy mieć ale to drogo wyjdzie dlatego ta rsx r5 100w mnie przekonuje bo to bar z dwoma źródłami światła wiec teoretycznie lepsze pokrycie powinno być niż w etheralu a cena ze sterownikiem zbliżona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruje się tylko tym ze ta lampa została wypuszczona już kilka lat temu, i nie wiem czy producent coś w niej modyfikował od premiery? a może dwie sztuki maxspect jump 165 - masz wtedy 130w i tym napewno fajnie wszystko doswietlisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kokomag napisał:

sugeruje się tylko tym ze ta lampa została wypuszczona już kilka lat temu, i nie wiem czy producent coś w niej modyfikował od premiery? a może dwie sztuki maxspect jump 165 - masz wtedy 130w i tym napewno fajnie wszystko doswietlisz

też brałem pod uwagę nie wiem tylko czy diody użyte w niej są tej samej klasy cena skądś się bierze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest porostu słabsza mocą:) mialem taka w akwarium 30L, tego maxspecta 165 jump, generalnie ja byłem z niej bardzo, bardzo zadowolony. Świecila bardzo fajnie, sterowanie bardzo dobre aplikacja, w sumie nie można było jej nic zarzucić 

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kokomag napisał:

Wiesz jest porostu słabsza mocą:) mialem taka w akwarium 30L, tego maxspecta 165 jump, generalnie ja byłem z niej bardzo, bardzo zadowolony 

sam już nie wiem co brać za dużo tego ten jump wygląda trochę tandetnie jak oglądam prezentacje na YT  chyba wybiorę z pośród tej r5 100w lub eterala 

no chyba że jakaś inna firma sam nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, klotz napisał:

sam już nie wiem co brać za dużo tego ten jump wygląda trochę tandetnie jak oglądam prezentacje na YT  chyba wybiorę z pośród tej r5 100w lub eterala 

no chyba że jakaś inna firma sam nie wiem :unsure:

Tak jak kokomag pisze... Weź może dwie sztuki maxspect jump 165. Większa powierzchnię doświetlisz a cenowo wyjdzie tam samo jak za jedną etheral. Zależy też jak skałę ułożysz i koralowce. Bo jak skupisz się na centralnym ułożeniu wszystkiego to nie potrzebujesz wtedy boków doświetlać :) Tak mi się wydaje. Może ktos bardziej doświadczony Ci coś jeszcze poleci. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chrusciik napisał:

Tak jak kokomag pisze... Weź może dwie sztuki maxspect jump 165. Większa powierzchnię doświetlisz a cenowo wyjdzie tam samo jak za jedną etheral. Zależy też jak skałę ułożysz i koralowce. Bo jak skupisz się na centralnym ułożeniu wszystkiego to nie potrzebujesz wtedy boków doświetlać :) Tak mi się wydaje. Może ktos bardziej doświadczony Ci coś jeszcze poleci. 

skały mam na razie 5 kg i na pewno trzeba będzie dokupić jeszcze 5 tym bardziej że to dwa kawałki mam w dodatku dość nie ustawne :( myślę czy by ich nie rozbić na mniejsze i skleić e coś bardziej foremne go niż kula :p 

wszystko będzie zależało od tego co uda mi się dokupić 

co do ustawieni to raczej coś płaskiego bo głębokość 40 cm nie pozwoli na zbyt wysokie konstrukcje, nie wiem ile minimalnie koral musi mieć miejsca do tafli wody ??

i tak przy okazji zapytam orientujesz się może czy do 96 l będę potrzebował falowniki ? filtrem jest  kaskada aqaela versamax 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik napewno, ale powiem Ci jak dla mnie osobiste to versamax 3 to chyba nie jest do końca dobry wybór. Mialem versamax 1 i versamax 3 w krewetkariach i szczerze to albo mialem jakieś trefne wersje albo ten typ już tak ma. Teraz wszędzie mam wsadzone Tidale jeden 35 i dwa 55, moje są dużo mocniejsze niż versamaxy, i napewno sama obsługa i jakość wykonania jest lepsza w tidalu, ale to jest moje zdanie. 

pierwsze oferty z brzegu 

2 x jump165 - 130W za  2200pln 

1x RSX100 - 115w za 1900pln 

1x Reef Flare M 140W za jakieś 2100pln z uchwytem 

1x radion xr15 PRO 105W za jakieś 2500 z uchwytem

z tych tutaj to ja bym Ci polecił Reef Flare M 140W, światła będzie dużo. Ja wybrałem Flare M PRO 160W ale z uchwytem to już około 3300 brutto, ja brałem na firmę FR to płaciłem netto więc dużo taniej. Mialem obawy co do tej lampy ale elegancko wykonana, swieci bardzo mocno, sterowanie aplikacja bardzo dobre, a co najważniejsze suport firmowy na najwyższym poziomie. Naprawdę zastanów się mimo wszystko czy nie dać im szansy (nie dawno przechodziłem przez ten sam dylemat wyboru lampy) i tak naprawdę nikt Ci tu konkretnie nie doradzi ze weź ta czy tamta i będzie super. 

odnośnie falownika to tak samo zależy od ułożenia skaly, mialem w 75l jebao sow 4 ale padła, (dawała radę), później testowałem nero 3 i jebao slw20 tak samo obie dmuchaly (obie miały plusy i minusy) - jebalo lepiej potrafiła rozbujać fale w zbiorniku, ale u mnie finalnie stanęło na RedSea Wave25. 

ps. na żywo jump wcale nie wyglada tandetnie, jest naprawdę solidna lampka

Edytowane przez kokomag (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.