Skocz do zawartości
klotz

oświetlenie do 60x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zamówiłem właśnie zbiornik o wymiarach 60x40x40 i zastanawiam się nad oświetleniem do niego , sprzedawca w e-rybce w Zabrzu poleca AI Prime hd 16 tyle że producent opisuje że zakres pracy to 50x50 cm wiec trochę by nie doświetlała.

I tu chciałbym się poradzić doświadczonych kolegów czy ta lampa się nada czy raczej czegoś innego szukać.

Do dyspozycji mam ok 1,5k i mój jedyny wymóg to możliwość ustawienia pracy lampy na 24h, ze względu na prace nie będę miał możliwości przestawiania trybów świecenia ręcznie.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miękkie może jakiś ukwiał, to mój pierwszy słony zbiornik wiec ciężko powiedzieć dokładnie co będzie ale myślę że nic kłopotliwego w hodowli przynajmniej na początek żeby się nie zrazić na starcie.

Ale lampę chciałbym mieć na tyle dobrą żeby nie musieć jej wymieniać za chwilę bo okaże się że nic nie chce rosnąć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea ReefLED 50. Zakres też 50x50. Sprzedawana za 1300-1500 bez mocowania. Ja jednak wybrałbym Maxspect L165. Ma o 15W więcej i zakres pokrycia 10cm więcej. Długo porównywałem te lampy bo też planuje zakup i maxspect chyba najlepiej się sprawdzi. Cena 1180.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI Prime hd 16 miałem i nie polecam. Zupełny brak radiatora. Wentylator kręci jak wściekły.

Tak jak już padło Red Sea i Maxspect. Do tego pomyśl o 2 sztukach Reef flare xs teraz jest w promocji. 


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedł bym po bandzie... Można wyrwać radiona xr15 w okolicy tego budżetu... Będziesz mógł myśleć o spsach, mocy nie zabraknie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klotz napisał:

A co kolego powiedział byś o czymś takim

https://www.plantica.pl/akwarystyka-morska/oswietlenie/lampy-led-1/skylight-aqir-60h-fluo-60w.html

warto brać pod uwagę ?

Sterowanie za pomocą kontrolera. Byś musiał gdzieś zobaczyć czy można sobie ustawiać światło/barwy czy tylko są gotowe schematy typu dzień noc. Wyżej wymienione lampy sterujesz sobie telefonem. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klotz napisał:

A co kolego powiedział byś o czymś takim

https://www.plantica.pl/akwarystyka-morska/oswietlenie/lampy-led-1/skylight-aqir-60h-fluo-60w.html

warto brać pod uwagę ?

Nie idź tą drogą. Ja powiem tak - dołóż i kup Radiona lub inną bardzo dobrą lampę. Dobra lampa to podstawa. Jak nie ma kasy to odłóż i kup coś nawet używanego w T5 na jakiś czas.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawelchgdansk napisał:

Nie idź tą drogą. Ja powiem tak - dołóż i kup Radiona lub inną bardzo dobrą lampę. Dobra lampa to podstawa. Jak nie ma kasy to odłóż i kup coś nawet używanego w T5 na jakiś czas.

Kasa nie jest problemem po prostu nie chce przepłacać ale jeśli cena jest usprawiedliwiona jakością światła to dołożę tylko czy świeci ona o tyle lepiej żeby dokładać 700 do takiego Ai czy Red sea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klotz napisał:

Kasa nie jest problemem po prostu nie chce przepłacać ale jeśli cena jest usprawiedliwiona jakością światła to dołożę tylko czy świeci ona o tyle lepiej żeby dokładać 700 do takiego Ai czy Red sea ?

Red sea 50 jest w budżecie. Jak działa...nie wiem, nie widziałem. AI tak jak wspomniałem. Komfort akustyczny to kwestia indywidualna ale to tak jak bym ogladal film z włączonym odkurzaczem. Świeci fajnie. Radion to klasa, której będziesz miał zapas.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chris_ek pojawiają się na rynku wtórnym (na przykład na bandzie). A jak pogadasz z sklepami to nówkę dostaniesz w niewiele większej cenie... 

Światło to podstawa... Moim zdaniem na całej reszcie można oszczędzać, ale na wattach i jakości światła nie powinno się absolutnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klotz napisał:

Kasa nie jest problemem po prostu nie chce przepłacać ale jeśli cena jest usprawiedliwiona jakością światła to dołożę tylko czy świeci ona o tyle lepiej żeby dokładać 700 do takiego Ai czy Red sea ?

Jak kasa nie problem, bierz ethereala maxspecta - lepszej nie znajdziesz, wielopunktowość przy szerokim spektrum robi robotę. Będziesz miał jednolicie oświetlony zbiornik. Zaś nadmiar mocy sprawi że będziesz mógł ustawić dowolną barwę z zadowalającą Ciebie jasnością. Tyle że są to na tyle fajne lampy, że na rynku wtórnym raczej ich nie zobaczysz za często. ja np. od długiego czasu szukam kolejnej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dadario napisał:

pojawiają się na rynku wtórnym (na przykład na bandzie)

Może większość wie o co chodzi ale mi niewiele mówi "na bandzie" - możesz sprecyzować?

9 godzin temu, dadario napisał:

A jak pogadasz z sklepami to nówkę dostaniesz w niewiele większej cenie

A próbowałeś ostatnio? Pytam serio bo sam się za nią rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chris_ek Band aplikacja na tel. W miarę popularne miejsce handlu koralami i sprzętem... Niby mająca zastąpić Targowisko na tym forum, chociaż moim zdaniem stało się w większości darmowym miejscem reklamy "prywatnych handlarzy". 

Ale czasami można złapać coś interesującego. 

Próbowałem dlatego zaproponowałem... Zgłoś się do jakiegoś sklepu... Zobaczysz czy uda Ci się cos ugrać. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadario daj proszę pełną nazwę lub ikonę aplikacji. Też pierwsze słyszę :)


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś znalazłem w Google Play.. Taka zielona ikonka... Ale coś mi się wydaje, że to nie to :P Apka po angielsku? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam używki, rozważam DIY lub t5, i sprawa używek wygląda najmniej obiecująco - większość lamp po jakichś olxach to w większości kilkuletnie wersje za 60-70% ceny sklepowej czyli generalnie średnio opłacalny biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Sam szukam używki, rozważam DIY lub t5, i sprawa używek wygląda najmniej obiecująco - większość lamp po jakichś olxach to w większości kilkuletnie wersje za 60-70% ceny sklepowej czyli generalnie średnio opłacalny biznes.

Polecam na OLX ostro negocjować. Sam tak kilka rzeczy kupiłem. Jak widzisz przykładowo lampę która nie schodzi od miesiąca to zaproponuj własną cenę. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Chrusciik napisał:

Polecam na OLX ostro negocjować. Sam tak kilka rzeczy kupiłem. Jak widzisz przykładowo lampę która nie schodzi od miesiąca to zaproponuj własną cenę. 

Tylko że używane radiony schodzą na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sklepów w Gdańsku miał bardzo fajnie ceny na radiony, ale dosyć długo trzeba było czekać, no i dużo większy budżet. Może pomysł na reef flare m albo s.  sam ostatnio zmieniałem lampę, i w związku z tym ze na radiona był długi czas oczekiwania zdecydowałem się na Reef Flare pro M, na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej lampki, ale teraz po miesiącu używania mogę śmiało polecić, bardzo dobry towar. w jednym ze sklepów wersja M 140W kosztuje 1850pln + uchwyt, wiem więcej niż budżet przewidziany ale może warto się zastanowić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelchgdansk zielone "b", apka po angielski a na niej grupa coralz poland. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z wypalaniem się tych lamp, czy kupując używkę będzie świecić poprawnie i jak długo czy diody się wymienia ?

Zastanawiam się nad R5 100w od maxspecta ze sterownikiem w tutejszym sklepie po rabatach wychodzi niecałe 2,1k

Niestety rabat na radiona nie wchodzi i uchwytem jest już bardzo drogo

15 godzin temu, dale napisał:

Jak kasa nie problem, bierz ethereala maxspecta - lepszej nie znajdziesz, wielopunktowość przy szerokim spektrum robi robotę. Będziesz miał jednolicie oświetlony zbiornik. Zaś nadmiar mocy sprawi że będziesz mógł ustawić dowolną barwę z zadowalającą Ciebie jasnością. Tyle że są to na tyle fajne lampy, że na rynku wtórnym raczej ich nie zobaczysz za często. ja np. od długiego czasu szukam kolejnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym był na Twoim miejscu kupiłbym 2 x Reef Flare XS 40 W w promocji z 950 na 500, czemu?

1. Oświetlisz lepiej zbiornik 2 lampami niż jedną

2. Sterowalne

3. Polskie

4. Tanie

5. Jak kupisz inne - lepsze, czy to Radiona czy Maxspecta to te sprzedaż w cenie zakupu.

6. Pasywne chłodzenie

7. Prosty sposób mocowania można samemu zrobić uchwyt


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.