Skocz do zawartości
Rydzyk92

Panel LED 20x1W do akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to najpierw chciałbym wszystkim powiedzieć cześć :waving

Zastanawiam się nad oświetleniem do akwarium morskiego 49l. (35x35x40) i wpadłem na coś takiego: 

https://led-byt.pl/pl/p/Panel-LED-20x1W-do-akwarium-morskiego/420

Nurtuje mnie jednak jedno: jak umieścić to nad akwarium?

Wykorzystać szeroki profil aluminiowy razem z plexą, czy może są jakieś inne dobre metody, o których nie pomyślałem. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Rydzyk92 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rydzyk92 napisał:

Witam. 

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to najpierw chciałbym wszystkim powiedzieć cześć :waving

Zastanawiam się nad oświetleniem do akwarium morskiego 49l. (35x35x40) i wpadłem na coś takiego: 

https://led-byt.pl/pl/p/Panel-LED-20x1W-do-akwarium-morskiego/420

Nurtuje mnie jednak jedno: jak umieścić to nad akwarium?

Wykorzystać szeroki profil aluminiowy razem z plexą, czy może są jakieś inne dobre metody, o których nie pomyślałem. 

Pozdrawiam. 

Przykręcić do aluminiowych profili. Tylko, że ten jeden panel raczej Ci nie wystarczy :) Słabiutki.
Dwa panele obok siebie to już wychodzą poza akwarium. Nie lepiej jakąś używaną lampę ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aquaman napisał:

Przykręcić do aluminiowych profili. Tylko, że ten jeden panel raczej Ci nie wystarczy :) Słabiutki.
Dwa panele obok siebie to już wychodzą poza akwarium. Nie lepiej jakąś używaną lampę ?

Patrzyłem na używki i szału nie ma jeżeli chodzi o to co jest wystawione. Z innej strony kupić lampę 200 zł taniej, używaną 2 lata, gdzie nowa kosztuje 1200 to trochę strzał w kolano :P

Zastanawiałem się jeszcze na tą: 

https://www.plantica.pl/akwarystyka-morska/oswietlenie/fluval-nano-marine-led-.html?cd=11052050336&ad=111395238954&kd=&gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmDy-HASRUh9_RJJXjO_am_B9Ejc4g14CASWvxQ9GsEjPhPkAXDwCO7xoCylYQAvD_BwE

Chociaż opinie ma średnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rydzyk92 napisał:

Zastanawiam się nad oświetleniem do akwarium morskiego 49l. (35x35x40)

Jaki maksymalnie budżet możesz przeznaczyć na lampę? 

 

Ten fluwal to dla ukwiała i grzybków wystarczy, ale już dla twardych będzie za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI Prime HD na olx chodzą po 650zl. Nie wiem czy masz taki budżet ale na takie akwarium to bardzo dobra lampa. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arek77 napisał:

Jaki maksymalnie budżet możesz przeznaczyć na lampę? 

 

Ten fluwal to dla ukwiała i grzybków wystarczy, ale już dla twardych będzie za słaba.

Nie planuje raczej żadnych twardych, początek na samych miękkich.

17 minut temu, Aquaman napisał:

AI Prime HD na olx chodzą po 650zl. Nie wiem czy masz taki budżet ale na takie akwarium to bardzo dobra lampa. 

Planowałem nie przekroczyć 400-500 zł za lampę. I wydaje mi się że kupno używanej to trochę strata kasy - ledy jednak nie są wieczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rydzyk92 napisał:

Jeśli chcesz dawać jeszcze jakiś profil... To pomyśl o jakimś aluminiowym radiatorze i zwiększ zasilacz na np 600mA panel będzie wydajniejszy a jeszcze nie obciążysz na max diód.  

Ale to już dłubanina. 

Zawsze możesz zrobić sam i upchniesz 2 takie obok siebie sterując je na 1W bedziesz miał 40W nad zbiornikiem :)  i wyjdzie za całość 200zł 

https://allegro.pl/oferta/radiator-baza-na-20-diod-led-1w-3w-lub-5w-0405-6652128553

 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rumik21 napisał:

Jeśli chcesz dawać jeszcze jakiś profil... To pomyśl o jakimś aluminiowym radiatorze i zwiększ zasilacz na np 600mA panel będzie wydajniejszy a jeszcze nie obciążysz na max diód.  

Ale to już dłubanina. 

Zawsze możesz zrobić sam i upchniesz 2 takie obok siebie sterując je na 1W bedziesz miał 40W nad zbiornikiem :)  i wyjdzie za całość 200zł 

https://allegro.pl/oferta/radiator-baza-na-20-diod-led-1w-3w-lub-5w-0405-6652128553

 

Myślałem o czymś takim. Niestety do lutowania mam dwie lewe ręce i samo zaplanowanie mnie przerosło. Więc pomysł zszedł na dalszy plan na rzecz gotowców :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50€ można kupić nową wersję fluval nano led 20W  , na początek wystarczy . Czyli lps będą rosły. Szału nie ma ale bez kombinacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rydzyk92 napisał:

Nie planuje raczej żadnych twardych, początek na samych miękkich.

Planowałem nie przekroczyć 400-500 zł za lampę. I wydaje mi się że kupno używanej to trochę strata kasy - ledy jednak nie są wieczne. 

Planujesz korale miękkie wiec polecam tanią dobrą lampę ,ja je kupiłem w sklepie z akwarystyką morską ale tu masz podgląd z allegro.

https://allegro.pl/oferta/lampa-sunsun-ads-300h-marine-24w-38-60-cm-11317446203?reco_id=74fd4933-c4d4-11ec-98a7-8ee35219e726&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

w moich akwariach 49 i 72 litry korale miękkie i ukwialy rosną jak szalone przy tym oświetleniu. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana lampa to ryzyko zakupu szrota z wypalonymi diodami. Dopiero teraz pojawiły się takie modele, które dobrze znoszą wyższą temperaturę.

11 godzin temu, Aquaman napisał:

AI Prime HD na olx chodzą po 650zl. Nie wiem czy masz taki budżet ale na takie akwarium to bardzo dobra lampa. 

Jasne - super sprzęt - pozwolę sobie zacytować fragment z giełdy:

W dniu 24.02.2022 o 03:41, Dareklisc napisał:

Na sprzedaż lampa ai prime HD 3letnia, standardowo dioda UV przypalona, poza tym lampa działa bez zarzutu. Ramię flex, drukowana osłona na lampę.

470zl

Jeśli w tym modelu (i analogicznych) standardem jest wypalenie diody, to chyba mamy inne standardy.

Już bym wolał wziąć przykładowego fluvala, albo dołożyć do maxpecta (tego najtańszego - w wersji blue) i mieć spokój na dłuższy czas.

 

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Jeśli w tym modelu (i analogicznych) standardem jest wypalenie diody, to chyba mamy inne standardy.

One mają problem z tymi diodami .

Fluval często można spotkać prawie nowe , ostatnio było kilka miały od miesiąca do pół roku . Sterowanie przez apkę.  Ogólnie lampe szukał bym jak najmłodszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, volf napisał:

Planujesz korale miękkie wiec polecam tanią dobrą lampę ,ja je kupiłem w sklepie z akwarystyką morską ale tu masz podgląd z allegro.

https://allegro.pl/oferta/lampa-sunsun-ads-300h-marine-24w-38-60-cm-11317446203?reco_id=74fd4933-c4d4-11ec-98a7-8ee35219e726&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

w moich akwariach 49 i 72 litry korale miękkie i ukwialy rosną jak szalone przy tym oświetleniu. 

Fajna lampka, nie widziałem jej wcześniej. Tylko czy to wejdzie na akwarium 35 cm?

 

Godzinę temu, dale napisał:

Używana lampa to ryzyko zakupu szrota z wypalonymi diodami. Dopiero teraz pojawiły się takie modele, które dobrze znoszą wyższą temperaturę.

Jasne - super sprzęt - pozwolę sobie zacytować fragment z giełdy:

Jeśli w tym modelu (i analogicznych) standardem jest wypalenie diody, to chyba mamy inne standardy.

Już bym wolał wziąć przykładowego fluvala, albo dołożyć do maxpecta (tego najtańszego - w wersji blue) i mieć spokój na dłuższy czas.

 

 

 

Jestem tego samego zdania. Widziałem tą aukcje - 450 zł za upaloną lampę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rydzyk92 napisał:

Fajna lampka, nie widziałem jej wcześniej. Tylko czy to wejdzie na akwarium 35 cm?

Daj spokój, chińszczyzna na poziomie pasków LED. Jak masz to kupić, to lepiej kup profil z szybką i nóżkami na allegro i dobierz paski samemu. Możesz je sterowac nawet zwykłymi ściemniaczami za kilka pln i czasówką na całość, a jak się uprzesz, pokombinujesz i dołożysz tzw. rampe, będziesz miał wschód i zachód. Nie wyjdzie może wtedy taniej, ale na pewno lepiej.

Wiesz, jeśli to ma być akwarium docelowe, na np. rok-dwa, ja bym brał nową - fluval lub na wypasie, maxspect ml - w wersji blue.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Daj spokój, chińszczyzna na poziomie pasków LED. Jak masz to kupić, to lepiej kup profil z szybką i nóżkami na allegro i dobierz paski samemu. Możesz je sterowac nawet zwykłymi ściemniaczami za kilka pln i czasówką na całość, a jak się uprzesz, pokombinujesz i dołożysz tzw. rampe, będziesz miał wschód i zachód. Nie wyjdzie może wtedy taniej, ale na pewno lepiej.

Wiesz, jeśli to ma być akwarium docelowe, na np. rok-dwa, ja bym brał nową - fluval lub na wypasie, maxspect ml - w wersji blue.

 

 

Taki jest plan - rok, dwa, może trzy i przesiadka na coś większego.

Pewnie masz racje z tą lampą, wybiorę chyba tego fluvala, na początek, nie przekraczając 1000 zł to chyba najlepszy wybór. 

Dziękuje wszystkim za podzielenie się opiniami. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rydzyk92 napisał:

Taki jest plan - rok, dwa, może trzy i przesiadka na coś większego.

Pewnie masz racje z tą lampą, wybiorę chyba tego fluvala, na początek, nie przekraczając 1000 zł to chyba najlepszy wybór. 

Dziękuje wszystkim za podzielenie się opiniami. :D 

Tu masz moją kostkę 49L pod tą chinszczyzną. 72 litry wygląda podobnie. Żebyś miał wgląd, w przeciwieństwie do licznych teoretyków na forum, których akwarii nikt nigdy nie widział na żywo. 

20210330_105141.jpg.9937063dc1c8a20da811976c80572236.jpg

20210330_105104.jpg.14dc6e89d9301b2cd8b9dcfd3b15585c.jpg

20210220_170610.jpg.7ecd03f8ed43c3e154fe0e842632b6cb.jpg

20210220_170705.jpg.3429d29e8c39b16838b6971255cab9c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, volf napisał:

Tu masz moją kostkę 49L pod tą chinszczyzną. 72 litry wygląda podobnie. Żebyś miał wgląd, w przeciwieństwie do licznych teoretyków na forum, których akwarii nikt nigdy nie widział na żywo. 

 

No nieżle :D możesz wrzucić trochę zdjęć z dalszej perspektywy? I samej lampki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu jestem gościem i prawdę mówiąc  do akwarium zaglądam od niechcenia tylko w niedzielę, dlatego nie zakładam żadnego tematu.

edyt. lampa pasuje do 35 i wygląda estetycznie. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samym dziale led-byt masz 40W gotowy z radiatorem do podwieszenia i linki nawet tanie

a co ze spectrum 30W marina chyba gdzieś jeszcze są do dostania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.