Skocz do zawartości
JerzyB

Nasze hobby , a ceny energi.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, katani napisał:

Ostatnio byliśmy w okolicach Parku Mużakowskiego u znajomych (po polskiej stronie). Mówili, że część rzeczy jest tańsza u nas, część tam. Niemcy przyjeżdżają do nas na usługi, mięso, paliwo, fajki, część alkoholu. Polacy jeżdżą do Niemiec po chemię, część alkoholi, część jedzenia, słodycze.

Chemia od zawsze była tańsza w Niemczech sam często przywoziłem proszki bo żonie lepiej się niby  prało Niemieckimi. Słodycze też kupowałem dla dzieciaków. Widać ten trend nadal się utrzymuje. 

 

6 godzin temu, JerzyB napisał:

Owszem też  ..... ...

Jurek potrafisz coś podpartego faktami napisać, dać jakiś przykład cen czy tylko takie prymitywne osiem kropek lub gwiazdek potrafisz wypocić. Pozwoliłem sobie poszukać w porównywarce cen dostawców i wyszło mi najtaniej w E wie einfach. 

Arbeitspreis: 27,94 Cent/kWh

 

Porównywarki

https://www.check24.net/strom-vergleich/?c24pp_totalconsumption=2000&c24pp_zipcode=10119

http://www.cena-pradu.pl/tabela.html

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz wszystkie pozycje ze swojego rachunku do 1kWh. Zobaczysz ile wyjdzie KWh

@albanos72  Pochwał się lepiej swoim pięknym zbiornikiem , nie broniąc pisowskich  spółek .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia cena to jest 78 groszy w ostatnich 6 miesiącach. A teraz zużyłem już limit dopłat, to będzie 1.30. Czyli 0.29EUR. Jeśli w DE jest 0.28, to u nas jak w mordę jest drożej. Żeby nie wiem jak liczył. I to nawet pies go drapał wartości bezwzględne. Jak się przyłoży zarobki to tragedia. A w przyszłym roku będzie 1.70 u nas, czyli 0.38EUR.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczą , za ostatnie półtora m-ca wyszło 0,87 , a za poprzedzające trzy miesiące 1,15 . Opłaty towarzyszące są zmienne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, albanos72 napisał:

Wczoraj na TVN widziałem że ceny prądu w Polsce droższe niż w Irlandii, spadłem z fotela ze śmiechu.  Poniżej można zobaczyć aktualne ceny prądu i gazu w Europie.

https://www.energypriceindex.com

Pewnie dobrze by było byś spadł . Może by ci się umysł rozjaśnił.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/prad-o-polowe-drozszy-niz-w-niemczech-najdrozszy-w-europie-czemu-przeplacamy/zz8de5l

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JerzyB napisał:

Po tym artykule doszedłeś do wniosku że Polacy płacą największe rachunki za prąd w Europie. To ja dam ci poniżej ceny ujemne danego dnia w Polsce. 

https://energia.rp.pl/ceny-energii/art38596411-po-raz-pierwszy-ceny-energii-byly-w-polsce-ujemne-czy-wplynie-to-na-rachunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albanos72 napisał:

Po tym artykule doszedłeś do wniosku że Polacy płacą największe rachunki za prąd w Europie. To ja dam ci poniżej ceny ujemne danego dnia w Polsce. 

https://energia.rp.pl/ceny-energii/art38596411-po-raz-pierwszy-ceny-energii-byly-w-polsce-ujemne-czy-wplynie-to-na-rachunki

Sorry, ale nawet w artykule jest że nie ma to żadnego przełożenia na finalne rachunki za prąd jakie płacimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albanos72 napisał:

Po tym artykule doszedłeś do wniosku że Polacy płacą największe rachunki za prąd w Europie. To ja dam ci poniżej ceny ujemne danego dnia w Polsce. 

https://energia.rp.pl/ceny-energii/art38596411-po-raz-pierwszy-ceny-energii-byly-w-polsce-ujemne-czy-wplynie-to-na-rachunki

@albanos72  przelicz , ile się zarabia w Pl . Płacimy najwięcej , a po przekroczeniu 2000 KWh , to już będzie kosmos . K....y r..   wie jak pieniądze wyciągnąć od ciemnego narodu. Tobie to nie przeszkadza , bo jesteś  otumaniony propagandą  rządu.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, chris_ek napisał:

Sorry, ale nawet w artykule jest że nie ma to żadnego przełożenia na finalne rachunki za prąd jakie płacimy.

Dokładnie tak jak napisałeś, cena z d... nie przenosząca się na rachunki w obu przypadkach. Dlatego wkleiłem link który pokazuje coś czym manipulują jedni i drudzy.

 

6 godzin temu, JerzyB napisał:

@albanos72  przelicz , ile się zarabia w Pl . Płacimy najwięcej , a po przekroczeniu 2000 KWh , to już będzie kosmos . K....y r..   wie jak pieniądze wyciągnąć od ciemnego narodu. Tobie to nie przeszkadza , bo jesteś  otumaniony propagandą  rządu.

Zawsze w Polsce ludzie zarabiali mniej ale nie o tym jest ta rozmowa tylko o cenie prądu.  Otumaniony to ty jesteś nie widząc tego jak jest naprawdę cena prądu. W głowie masz tylko osiem gwiazdek i tylko to do ciebie dociera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu 2000kh ile wychodzi 1 kw ? Mi za baniak 400l wychodzi za Brad 430zl .. a jest światło odpieniacz lampa cyrkulacja obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, albanos72 napisał:

Dokładnie tak jak napisałeś, cena z d... nie przenosząca się na rachunki w obu przypadkach. Dlatego wkleiłem link który pokazuje coś czym manipulują jedni i drudzy.

 

Zawsze w Polsce ludzie zarabiali mniej ale nie o tym jest ta rozmowa tylko o cenie prądu.  Otumaniony to ty jesteś nie widząc tego jak jest naprawdę cena prądu. W głowie masz tylko osiem gwiazdek i tylko to do ciebie dociera. 

Zarabiają mniej , a płacą więcej. Tak te gwiazdki pasują do nich , bo za co ich chwalić , za kary które zapłacili i za brak pieniędzy z Unii .

 

Screenshot_2023-07-10-19-37-23-621_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2023 o 22:04, fOe napisał:

Po przekroczeniu 2000kh ile wychodzi 1 kw ? Mi za baniak 400l wychodzi za Brad 430zl .. a jest światło odpieniacz lampa cyrkulacja obieg

Ja ostatnio zapłaciłam 1340zł za prąd za miesiąc czasu w tym około 500 za dom reszta to akwarium.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo zakupią wiatraki z Niemiec i będziecie mieli tani prąd. Podobno od czerwca czy tam lipca, paliwo też będzie po piątaku czy ile tam obiecali przed wyborami. 

Podobał mi się materiał Wiadomości czy jak tam to teraz zwą. Myślałem że nikt propagandy TVP nie przebije ale tu czuć nutkę kroniki filmowej z domieszką Barei.

Materiał wyższa szkoła dziennikarska dlatego sie podzieliłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co s........ł rząd pisiorów tego nie da się naprawić , zrozum @albanos72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie prod z czego chce nawet z dynama byle był tani 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy ,że Polacy chcieli podjąć walkę ze zmianami klimatycznymi i płonąca planetą to uważam , że nadal jest bardzo tanio. Nikt nie obiecywał , że walka będzie za darmo a prąd będzie po zielonej cenie - czyt tani. Polacy muszą oszczędzać prąd i pieniądze żeby wesprzeć finansowo projekt walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ben_sage napisał:

Zważywszy ,że Polacy chcieli podjąć walkę ze zmianami klimatycznymi i płonąca planetą to uważam , że nadal jest bardzo tanio. Nikt nie obiecywał , że walka będzie za darmo a prąd będzie po zielonej cenie - czyt tani. Polacy muszą oszczędzać prąd i pieniądze żeby wesprzeć finansowo projekt walki.

To prawda , ale straciliśmy 8 lat na zieloną energię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w sumie nie ma znaczenia czy będzie to zielona , żółta czy czerwona energia. Gdyby nawet była darmowa to zapłacą jak za zieloną.Nie jest to w ogóle mój interes ,bo ja nic z tego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że odnawialna jest tańsza . Może rachunki były by mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.