Skocz do zawartości
ArturNano

Nemo 200l - bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Kirzan said:

Ja mam borsuka od tego momentu nie mam nic na skałkach. Śmiało mogę polecić Ci tą rybę.

a taki Borsuk realnie jak szybko rośnie i do jakich rozmiarów?
Mam tylko 200l i mam w nim jednego tominiensis oraz hepcia małego (kiedyś na wydanie). 
Boje się, że dorzucenie kolejnej dużej ryby może nie być dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem go jak miał już jakieś 9 cm bądź 10 cm po ponad roku ma jakieś 12 może 13 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk się sprawdza,przynajmniej u mnie,gdy tylko zauważyłem pierwsze ogniska valonii,po wpuszczeniu Borsuczka,zniknęły na zawsze.Pomijam tutaj kwestie wielkości akwarium.Kiedys stosowałem Vibrant.Rowniez wytępił valonie,ale miałem wrażenie ,że wytępił czesciowo drobne życie w akwarium i rozchwiał biologicznie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, THORGAL said:

Borsuk się sprawdza,przynajmniej u mnie,gdy tylko zauważyłem pierwsze ogniska valonii,po wpuszczeniu Borsuczka,zniknęły na zawsze.Pomijam tutaj kwestie wielkości akwarium.Kiedys stosowałem Vibrant.Rowniez wytępił valonie,ale miałem wrażenie ,że wytępił czesciowo drobne życie w akwarium i rozchwiał biologicznie system.


Vibrant - różne skrajne opinie czytałem także wolałbym nie stosować.
 

On 11/17/2023 at 10:43 PM, cherrybloss said:

Borsuk w 200 litrach … 

Borsuk - niby można mniejszego włożyć na kilka tygodni i poźniej odłowić. Jest to jakieś rozwiązanie jeśli krab sobie nie poradzi.


We wtorek przyjedzie Percnon gibbesi. Mam nadzieje, że poradzi sobie. 
Jeśli nie, to pozostaje Borsuk. Wyjmowanie skał i szorowanie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vibrant stosowałem, to po prostu bakterie z pożywką. Działa dosyć agresywnie i u mnie korale po nim marudziły. Ostatecznie z glonami poradził sobie flukto, którego na włosowate każdemu mogę polecić. Co do Borsuka - to bardzo płochliwa ryba i w moim odczuciu 500 litrów to minimum dla niego. Ale ja jestem pod tym względem old school ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, cherrybloss said:

Vibrant stosowałem, to po prostu bakterie z pożywką. Działa dosyć agresywnie i u mnie korale po nim marudziły. Ostatecznie z glonami poradził sobie flukto, którego na włosowate każdemu mogę polecić. Co do Borsuka - to bardzo płochliwa ryba i w moim odczuciu 500 litrów to minimum dla niego. Ale ja jestem pod tym względem old school ;)

Masz rację, także nie chciałbym męczyć Borsuka lecz jak kraby nie dadzą rady to chyba nie będę miał wyjścia.
Dopóki będzie miał w okolicach do 10cm to nie powinno być z nim problemu.
Jak wyżre valonie to trafi do kogoś z większym baniakiem.

 Narazie dajmy szanse krabowi ;) 

Na włosowate właśnie kończę kurację Flux RX i coś tam osłabił glona ale "super" to nie powiedziałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ArturNano said:

Na włosowate właśnie kończę kurację Flux RX i coś tam osłabił glona ale "super" to nie powiedziałbym.

Ten środek działa z opóźnieniem, jak efekt będzie niewystarczający to powtórz za 3 tygodnie. Przerabiałem to. Działa bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mazmaciek napisał:

ciekawe jak tego borsuka wyłowisz, ja już 2 miesiące łowię błazenka i krewetkę bez rezultatów 

Spróbuj w nocy z latarką , nie powinno być problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, JerzyB napisał:

Spróbuj w nocy z latarką , nie powinno być problemów. 

Najlepiej mikro haczyk na żyłce z lasonogiem i pod nos i trochę refleksu. 100 % skuteczność, nie ma innego sposobów na wyłowienie ryb, nie dewastując baniaka. pułapki są frustrujące. łowi się to czego nie chcesz, poza tym ciężko to wsadzić do baniaka.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, mazmaciek said:

ciekawe jak tego borsuka wyłowisz, ja już 2 miesiące łowię błazenka i krewetkę bez rezultatów 

jest patent sprawdzony "na śpiocha"  na pyszczakach, które ledwo co widzą siatkę w akwarium to wszystkie chowają się momentalnie.
U mnie błazenki kimają w ukwiale i jak zdarza mi się późnym wieczorem wkładać ręce do akwarium to nie reagują także na siatkę nie powinno być problemu.

 

45 minutes ago, JerzyB said:

Spróbuj w nocy z latarką , nie powinno być problemów. 

dokładnie tak właśnie odławiałem pyszczaki. Co prawda jak nie uda się za pierwszym razem, to trzeba poczekać aż kimną ponownie ;) 
Jest także patent na dwie siatki. Jedną zaganiamy rybę drugiej i także da rade lecz jest bardziej męczące dla rąk i stresujące dla ryby.

Dori jakoś będę musiał wyłowić za kilka miesięcy. Musi się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie borsuk w nocy śpi najczęściej schowany za skałą i koralami więc na śpiocha jest najlepsze wyjście żeby go złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że coś małego (<1cm) pełzającego po szybie.
Wygląda jak jakiś ślimak lecz nie kupowałem takiego.

pytanko, co to za stworzenie ?



Untitled.thumb.jpg.2b7d6586bb00bba1913a23bd1747323d.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytań ciąg dalszy ;)

W moim zbiorniku 100,5 x 40,5 x 55,6 dość małym zastanawiałem się aby skałę przesunąć do tyłu aby uzyskać przestrzeń z przodu na korale.
Szyby tylnej nie czyszczę. Piachu tam nie ruszam. Korali nie jest dużo narazie lecz sukcesywnie dokupuję co mi się tam rzuci w oczy ;) 

Czy przesunięcie skały całkiem do tylnej szyby jest złym pomysłem ? (sama akcja technicznie to raczej nie problem bo skały częściowo na piachu leżą)
Zapewne spadnie tam przepływ prawie do zera.
Tominiensis może się wkurzyć bo często śpi styłu ;)  
Są jakieś inne minusy takiego ustawienia skał?

Co sądzicie o tym o tym pomyśle?

IMG_7185.thumb.jpeg.f47cb4d3dbcf41adf5a30364e8bf0c57.jpeg

IMG_7186.thumb.jpeg.6eff2631f25f397e7f4879bad2ddc699.jpeg


Drugie pytanie mam odnośnie miękasów/LPSów.

Podajcie proszę jakieś nazwy łatwych, kolorowych, fotosytezujących korali jeśli możecie.
Niekoniecznie tych różnych Euphylii za milion złotówek bo te narazie odpuściłem ;) 
Znalazłem na forum takie foto, które osobiście bardzo mi się podoba.

zH1jSSk.jpg&key=0df69ed2a94dcb226adbd682

Co to za zielony koral po lewej stronie ?
oraz ta "pietruszka" po prawej stronie ?


Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej to anthelia, a po prawej capnella jak pytasz o miękasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończę ten wątek.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Będę migrować się do większego zestawu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.