Skocz do zawartości
MarcinH

Maxspect Pastel Reef Magnifier vs FLIPPER DEEPSEE MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakupić lupę do akwarium. Myślałem nad FLIPPER DEEPSEE MAX ale widzę, że ostatnio pojawił się produkt firmy Maxspect Pastel Reef Magnifier i teraz nie wiem co wybrać. Czy ktoś może porównywał oba produkty? Który lepszy, który ma mocniejsze powiększenie? Z tego co udało mi się wyczytać to flipper jest trochę większy niż Maxspect, natomiast Maxspect posiada dodatkowe oświetlenie, tylko czy to coś daje, czy tylko zbędny bajer? Fajnie gdyby ktoś mógł coś więcej powiedzieć i doradzić co wybrać. 

Pozdrawiam Marcin  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam DeepSee Viewera i jestem zadowolony. Specyfikację Maxspecta sobie teraz na szybko przejrzałem i generalnie producent nie podaje, jaka jest moc tego oświetlenia, ale nie wydaje mi się, żeby była jakaś znacząca w porównaniu z oświetleniem akwarium. Więc według mnie - jeśli będziesz robić zdjęcia przy zgaszonym oświetleniu i wykorzystasz oświetlenie lupy, to powinno Ci do dać w miarę miękkie i równomierne światło. Ale przy włączonym oświetleniu zbiornika, gdzie stosunek mocy masz kilkadziesiąt-kilkaset wat do kilku wat lupy efekt będzie raczej znikomy. Może trochę podbije kolory, np. fluorescencję przy zdjęciach z bliska przy białym/dziennym oświetleniu zbiornika, ale raczej nieznacznie. Natomiast za Maxspectem zdecydowanie przemawiają dedykowane filtry, które już mogą się przydać, szczególnie jak chcesz fotografować pod aktyniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję zrobić techniczne porównanie

Maxspect Magnifier L/Grande vs Flipper Max

soczewka               szklana - szklana

powiekszenie                 x 3 - x 3

rozmiar                    13,8cm - 13,5cm

max grubosc szyby 20mm - 25,4mm

podswietlenie               TAK - NIE

filtry fotograficzne       TAK* - TAK*

cena ok.                        225zł - 280zł

*opcja dodatkowa, nie w zestawie

mam nadzieję, że pomogłem

pozdrawiam

luft

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect Magnifier Grande jest bardzo fajny, zwłaszcza jak doda się do niego opcjonalne filtry (ja używam żółtego). Dodatkowe doświetlenie to fajna opcja, ale przy zgaszonym a nawet mocno ściemnionym świetle mocno daje rybom po oczach.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie 2x ATI Straton Pro 153, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2023 o 14:59, PiotrekAT napisał:

@luft Mariusz :D Flipper tez ma filtry oczywiscie tez nie w zestawie ale z tego co wiem to ma 

o dzieki! powiem dziewczynom by poszerzyły nasza ofertę :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co brać :)?

Ktoś miał fizycznie obie lupy w ręku? 

Czyli jedyna znacząca różnica to tylko oświetlenie w Maxspecie? Czyli brać co tańsze :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_20231009_112228_1.jpg

szkła wydają się prawie identyczne rozmiarem i mocą. Różnią się oprawą. Różnica cenowa znaczna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ja nie mam ale u znajomego w sklepie widzialem oba, generalnie widok taki sam, sprawa sie zmienia jesli chcesz faktycznie przez lupe robic zdjecia w nocy, podswietlenie robi robote w maxspect, ale jesli tylko chcesz sobie ogladac w przyblizeniu to raczej zwykly Ci starczy spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.