Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, VDR napisał:

 

P.s Ty również się marnujesz.... niestety nie ma nikogo komu byś się przydał. WOS jest już w podstawówce. 
 

Dobre, nic dodać nic ująć. Jurek za kilka lat zrozumie, wersja optymistyczna.

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz przyjąć do wiadomości , że ktoś ma inne zdanie niż Ty. Zawsze Twoje musi być na górze. Żyjesz w swojej nieświadomości.  Ty autorytet ? dla kogo chyba dla pisiorów. Pamiętasz jak broniłeś waszego lotniska , jak ważne dla kraju miało być i co  miałeś rację ? To nie jedyny przykład , że się mylisz.

:lol:

Ps. Nigdy nie popierałem WOŚP , Ty  latałeś ze skarbonką z tego co wiem.

:lol:

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JerzyB napisał:

Nie możesz przyjąć do wiadomości , że ktoś ma inne zdanie niż Ty. Zawsze Twoje musi być na górze. Żyjesz w swojej nieświadomości.  Ty autorytet ? dla kogo chyba dla pisiorów. Pamiętasz jak broniłeś waszego lotniska , jak ważne dla kraju miało być i co  miałeś rację ? To nie jedyny przykład , że się mylisz.

:lol:

Ps. Nigdy nie popierałem WOŚP , Ty  latałeś ze skarbonką z tego co wiem.

:lol:

Wiesz, jak ktoś mi mówi, że trawa jest niebieska, śnieg jest czarny, ziemia płaska, a na jabłoni rosną gruszki to trudno bym przyjmował to do wiadomości. Tu nie chodzi o inne zdanie tylko o brak elementarnej wiedzy z 8 klasy szkoły podstawowej. 

Lotnisko funkcjonuje - 95 tys pasażerów już poleciało, do końca roku poleci zapewne 100 tys  - mimo, ze ponoć nikt nie chce stamtąd latać. Lotnisko działa od 28 kwietnia. Czyli 6,5 miesiąca. Zielona Góra została w tyle. Olsztyn - będzie miał 130 tys pasażerów na koniec roku gdzieś - a działać będzie 4 miesiące dłużej. Można więc uznać, że Radom działa tak samo prężnie jak Szymany i to mimo tego hejtu wylewającego się z każdej strony.  Ale w Polsce najlepiej jakby nic nie było - jakbyś miał "kunia", wóz i obrok owsa. Patrząc na to społeczeństwo to faktycznie powinniśmy wrócić do czasów pańszczyźnianych by jeszcze raz odrobić tą lekcję.  

https://tvn24.pl/biznes/turystyka/lotnisko-warszawa-radom-liczba-pasazerow-pol-roku-po-otwarciu-prognozy-na-caly-2023-i-2024-rok-st7442850

A Modlin ? Podpisał Ryanair nową umowę na normalnych stawkach (i tak o 50% tańszych niż na Okęciu i o zdaje się 10zł tańszych niż na Radomiu) ? Nie. Zamknął część tras ? Zamknął. Folwark Ryanair z naszych podatków w końcu się skończył. 

Co do WOŚP - pierwszy koncert na jakim byłem był w 1993 roku. Wtedy WOŚP nie wyglądał tak jak teraz. Jest różnica między tym co było 30 lat temu a dzisiejszymi czasami. Wtedy WOŚP nie zajmował się polityką tylko graniem i pomaganiem.  Ale co Ty możesz wiedzieć, jak Ty chyba całe życie przed TVN spędziłeś. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty  mądrala , ale dla siebie , dla mnie zawsze będziesz inny. Nie napiszę jaki

:lol:

Ps Nie myśl , że w sprawie KRS masz rację . 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Ty  mądrala , ale dla siebie , dla mnie zawsze będziesz inny. Nie napiszę jaki

:lol:

Ps Nie myśl , że w sprawie KRS masz rację . 

Tak jak już Ci napisałem wyżej. Twoje zdanie i Twoje racje są dla mnie mało ważne. Wchodzę w dyskusję z Tobą tylko dlatego, że się dobrze bawię patrząc jak się gotujesz z nienawiści. Nawet nie masz jaj by napisać jaki według Ciebie jestem bo się bana @Beti boisz. Żałosne. Ależ musisz cierpieć, gryząc się w język :D
 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.11.2023 o 10:15, VDR napisał:

A z czyjej kieszeni płaci ? :clowning Twojej ?  Pracodawca całość pensji płaci ze swojej kieszeni.  Całość. To jest jakieś głupie myślenie, że to jest Twoja kieszeń. 
Formalnie to nie ma czegoś takiego jak kwota brutto. 
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wynagrodzenie-z-umowy-o-prace-w-kwocie-netto-lub-brutto
Przeczytaj ze zrozumieniem. 
Kwota netto dla pracownika to najlepsze co może być dla pracownika. Umówienie się ile płaci Ci do ręki oznacza, że nie interesują Cię obciążenia finansowe pracodawcy. 
Po to jest rozmowa kwalifikacyjna i rozmowa o zarobkach by pracodawca poznał Twoje żądania i Twoje oczekiwania. Kwota brutto to jest kwota dla pracodawcy bo on musi 
musi wiedzieć ile go to będzie finalnie kosztować i czy go na to stać.  Jego, nie Ciebie !! A do tego dochodzi jeszcze zaliczka na podatek PIT. 
Twój błąd polega na tym, że Ty myślisz, że pracodawca płaci Twoimi pieniędzmi. Nie, nie płaci. 
Płaci z własnej kieszeni i kwotę netto i wszystkie koszty związane z Twoim wynagrodzeniem, włącznie z zaliczką na podatek. To są nadal jego pieniądze. 
Pieniądze, które ma dzięki Twojej pracy. Ale to on Ci tą pracę zapewnia i to on kalkuluje czy wszystkie obciążenia jakie musi ponieść w związku z Twoją pracą są opłacalne dla niego. 
I robi to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli podasz za dużą kwotę netto, to najwyżej nie dostaniesz pracy i nie dostaniesz ani złotówki.  Nie znam nikogo, kto by pytał przy rozmowie o pracę o kwotę brutto a nie ile dostanie do ręki. Jesteś pierwszą osobą, która ustala z pracodawcą kwotę brutto a nie to co dostanie do ręki. 

Oczywiście - jeśli koszty pracy były by niższe, Twoje zarobki mogłyby być wyższe, choć nie jest to takie pewne - w końcu to Ty podejmujesz pracę i zgadzasz się ile chcesz wziąć na rękę. Wszystko kwestia Twoich oczekiwań finansowych. Dlaczego mieliśmy najniższą krajową na poziomie np 1200 pln ? Bo większość zgadzała się na nią podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tak wyglądał rynek a pracodawcy chętnie z tego korzystali. Możemy podyskutować na temat samych kosztów pracy, ale zauważ, że mimo podnoszenia płacy minimalnej bezrobocie nie zwiększyło się mimo zwiększenia kosztów pracy. Można podyskutować jaki wpływ to miało na inflację - ale dzisiaj ciężko o dogodne warunki bo mieliśmy pandemię, jesteśmy po pandemii i mamy wojnę na Ukrainie i jeszcze na Bliskim Wschodzie. Ropa zwyżkowała dość mocno itd, itd. Jaki wpływ miała konkretnie podwyżka płacy minimalnej na inflację - tego się nie dowiesz bo punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia.  Prawdą jest natomiast, że sama inflacja spadła do 6.6% w październiku mimo lipcowych podwyżek płacy minimalnej. Można dyskutować o wartości pieniądza, ale można dyskutować też na temat dochodów pracodawcy w kontekście dochodów pracowników :) 
Bo to, że ktoś podniesie ceny by zapewnić sobie dalej np. 10x krotnie więcej niż jego pracownik to też ciekawy temat do dyskusji.  Czy np. 5x więcej nie było by wystarczające itd itd. 

Do pewnych rzeczy musimy po prostu dorosnąć i dojrzeć. 

Źle mnie zrozumiałeś jeżeli chodzi o płatność z czyjej kieszeni płaci. Pisząc to, miałem na myśli, że zatrudniony pracownik wykonuje pracę za którą otrzymuje dane wynagrodzenie, a przedsiębiorca oprócz kosztów ma z tego zatrudnienia również obroty, przychody w firmie. Pracownik, to nie jest małe dziecko czy zwierzątko w domu, które masz na utrzymaniu,tylko osoba która oprócz kosztów generuje również przychody, które w swojej wypowiedzi i poglądzie pomijasz.

Jesteś w błędzie, że netto na umowie to najlepsze co może być dla pracownika. Nigdy bym się nie zgodził na kwotę netto na umowie. Piszesz we wcześniejszym poście, że czekasz na podwyższenie kwoty wolnej od podatku, pytanie po co? Przecież taki pracownik, który ma kwotę netto na umowie nie będzie miał wówczas żadnej zmiany w wypłacie którą otrzyma, różnicę odczują pracownicy którzy mają porządne umowy czyli w kwocie brutto. A już nie wspomnę ile taki pracownik stracił przy polskim ładzie w 2022 r....

Sam przyznajesz w swojej wypowiedzi, że ustalając z pracodawcą swoją stawkę netto pracodawca bierze również pod uwagę łączny koszt zatrudnienia, zatem Ty sobie możesz mówić, że ustalacie kwotę netto ale i tak twoja wysokość wynagrodzenia jest analizowana pod kontem łącznych kosztów, więc automatycznie dostajesz mniejsze netto niż pracodawca mógłby ci dać. Zatem finalnie i tak zamiast to dostać na konto, idzie to do ZUS.

Czy rozmawiam o kwotach brutto na rozmowach kwalifikacyjnych? Tak rozmawiam. A ogłoszenia o pracę w jakich kwotach masz podane? Żyjesz jakimiś starymi czasami gdzie rozmawiało się o kwotach "na rękę", teraz jest to nieprofesjonalne aby nie znać na rozmowie kwalifikacyjnej kwoty brutto. Tylko małe lichwiarskie firemki, które łaskę robią, że przestrzegają przepisów wystawiają swoje ogłoszenia o zarobku na rękę. Rozumiem, że są firmy które się "dogadują na gębę" na daną kwotę netto do wypłaty za roboczogodzinę, jednakże jest to w poszczególnych zawodach jak przewozy międzynarodowe czy sprzątanie i nie zmienia to faktu, że na umowie maja stawkę brutto i do umówionej kwoty mają dorównywane premiami/nagrodami.

W swoim linku nic nowego co by mnie mogło zaskoczyć mi nie przesłałeś, a lepiej sam go doczytaj ze zrozumieniem do końca jakie problemy tworzy podpisywanie umowy na kwotę netto (gdzie czepiając się bezsensownie jak ty, formalnie nie istnieje taka nazwa w przepisach), mogę cię zapewnić, że to temat rzeka. Ciekawe jakbyś zrobił korekty ZUS przy korygowaniu wynagrodzenia w umówionej na umowie wartości netto. Minimalne wynagrodzenie też jest ustalane w kwocie brutto a nie netto. Przyjmuje się, że wynagrodzenie na umowie powinno być w kwocie brutto i większość społeczeństwa właśnie takie umowy ma i żeby prowadzić dalszą dyskusję musisz najpierw to zrozumieć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, VDR napisał:

Tak jak już Ci napisałem wyżej. Twoje zdanie i Twoje racje są dla mnie mało ważne. Wchodzę w dyskusję z Tobą tylko dlatego, że się dobrze bawię patrząc jak się gotujesz z nienawiści. Nawet nie masz jaj by napisać jaki według Ciebie jestem bo się bana @Beti boisz. Żałosne. Ależ musisz cierpieć, gryząc się w język :D
 

 

Nawet nie wiesz , jaki jestem spokojny. Ale Tobie ciśnienie  wyraźnie podskoczyło. 

:lol:

Ps. Napiszę więcej , jestem szczęśliwy . Wreszcie ktoś się weźmie z d..ę pisiorów . I w końcu będę mógł oglądać. TVP , a nie TV kaczora. 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Źle mnie zrozumiałeś jeżeli chodzi o płatność z czyjej kieszeni płaci. Pisząc to, miałem na myśli, że zatrudniony pracownik wykonuje pracę za którą otrzymuje dane wynagrodzenie, a przedsiębiorca oprócz kosztów ma z tego zatrudnienia również obroty, przychody w firmie. Pracownik, to nie jest małe dziecko czy zwierzątko w domu, które masz na utrzymaniu,tylko osoba która oprócz kosztów generuje również przychody, które w swojej wypowiedzi i poglądzie pomijasz.

Nic nie pomijam. Uświadamiam Cię, że koszty związane z utrzymaniem stanowiska pracy nadal ponosi pracodawca. To, że masz 9% składkę nie oznacza, że gdyby była ona 4,5% od razu by Ci te 4.5% dał. Przychodu to może być nawet i milion złotych, cóż z tego jak koszty mogą wynosić dwa. Ty traktujesz pieniądze oddane do Państwa tak jakby to były Twoje pieniądze. Ale one nie są Twoimi pieniędzmi. Koszty to nie tylko Twoje wynagrodzenie czy podatki.  Przychód to rzecz względna tak na prawdę. 
Przychód minus koszty (wszystkie koszty) = dochód.  Przychód nic nie mówi o stanie firmy.  

3 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Jesteś w błędzie, że netto na umowie to najlepsze co może być dla pracownika. Nigdy bym się nie zgodził na kwotę netto na umowie.

Bo patrzysz wyłącznie pod kontem korzystnych zmian związanych z Polskim Ładem :) Ale o tym trochę niżej. 

3 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Sam przyznajesz w swojej wypowiedzi, że ustalając z pracodawcą swoją stawkę netto pracodawca bierze również pod uwagę łączny koszt zatrudnienia, zatem Ty sobie możesz mówić, że ustalacie kwotę netto ale i tak twoja wysokość wynagrodzenia jest analizowana pod kontem łącznych kosztów, więc automatycznie dostajesz mniejsze netto niż pracodawca mógłby ci dać. Zatem finalnie i tak zamiast to dostać na konto, idzie to do ZUS.

Koszty w firmie to nie tylko koszty związane z wynagrodzeniem pracownika. Przychód firmy to jedno, koszty to drugie. Najważniejszy i tak będzie dochód - bo od tego będzie zależało czy firma będzie w stanie funkcjonować.  Strasznie wszystko spłaszczasz. Wyobraź sobie sytuację, że zatrudniam 10 pracowników, płacę im po 5000 miesięcznie i wychodzę na koniec miesiąca na przysłowiowe 0. Twoja praca w całym rozrachunku była z punktu finansowego dla mojej firmy niewiele warta.  Dla Ciebie owszem - bo jesteś 5k do przodu. Ale finansowo firma nie zyskała.  Tyle, że mój biznes plan zakłada np. stratę w pierwszych np. 5 latach prowadzenia działalności, bo chcę wejść w rynek (mam oszczędności na rozkręcenie biznesu). Zapewne gdyby ZUS był niższy i wszelkie inne daniny do Państwa, to miast inwestować w Ciebie z tej różnicy,  inwestował bym w rozwój firmy. Ty i tak wyceniłeś swoją pracę na jakąś kwotę, którą dostajesz do ręki.  Ty zakładasz po prostu, że jakby składka była niższa to pracodawca by Ci te pieniądze dał a nie wsadził do swojej kieszeni. A to jest błędne myślenie. 
Owszem - może byś zyskał gdyby dzisiaj zmienili w dół. Co będzie jeśli podniosą stawkę zdrowotną do 15% ?  :) Ty zakładasz, że rząd zawsze będzie robił dobrze dla pracownika. 
A tak było ? Jak zmieniała się minimalna przez okres przed rządami PIS ? :D Zobaczymy jak się będzie zmieniać za rządu Tuska ;) 

 

4 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

A ogłoszenia o pracę w jakich kwotach masz podane?

W ogóle nie podaje się kwoty z reguły - albo jest bardzo ogólna. Kwotę to z reguły podajesz Ty, wyceniając swoją pracę. Tak działa większość działów HR.  Sorry - ale większość ogłoszeń jest w stylu "oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie".  A przynajmniej w branży w której działam, nigdy nie widziałem wprost stawek. Czasami są widełki - od 5 do 30 tys na przykład :D 

4 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Piszesz we wcześniejszym poście, że czekasz na podwyższenie kwoty wolnej od podatku, pytanie po co? Przecież taki pracownik, który ma kwotę netto na umowie nie będzie miał wówczas żadnej zmiany w wypłacie którą otrzyma, różnicę odczują pracownicy którzy mają porządne umowy czyli w kwocie brutto. A już nie wspomnę ile taki pracownik stracił przy polskim ładzie w 2022 r....

Ja czekam na kwotę wolną od podatku bo rozliczam się samemu. Dla mnie każda kwota wolna od podatku to realne pieniądze.  Ale zaczynam rozumieć Twoje myślenie, choć nie należy zapominać, że Polski Ład wywrócił do góry nogami system finansowy i to trzy razy. Ty patrzysz wyłącznie z perspektywy pieniądza i tego co zrobił PIS.  Tak w tym kontekście byś stracił (choć Ci na najniższej niewiele). A co zrobisz jak nowy rząd od nowego roku stwierdzi, że pracownicy mają podstawę wymiaru składek liczoną np. od podwójnej średniej krajowej? :D Albo jak wprowadzą PIT 30% jak w Hiszpani, albo 35% jak na Malcie ? Jak zmieni się Twoja wypłata przy umowie na kwotę brutto ? Patrzenie wyłącznie pod kątem Polskiego Ładu bo na tym faktycznie można było wyjść dobrze, to takie teraźniejsze a nie przyszłościowe myślenie. Sorry ale Polskim Ładem mnie nie przekonałeś. Tym bardziej, że dla przedsiębiorców podatek poleciał w górę z 17% na 21% (12% + 9%). Więc nie przywiązywał bym tak wagi do tego, że kolejne rządy będą robić nam dobrze. Raczej spodziewam się dokręcania śruby. 

Czas pokaże bo Konfederacja złożyła projekt 60k.  chociaż osobiście uważałem, że powinien to zrobić PIS przed wyborami i poddać pod głosowanie :clowning  Byłoby to dobrym papierkiem lakmusowym.  Co prawda projekt z błędami  - ale Konfederacja powiedziała sprawdzam, dla braku zamrażarki i do tego jak zachowają się partie opozycyjne w głosowaniu. Zobaczymy czy PIS nie pójdzie tą samą drogą składając ustawy zbieżne z obietnicami opozycji. :) Podejrzewam, że jeśli już to bliżej wyborów by ludzie nie zapomnieli jak kto głosował :D 

Nie mniej nie koniecznie zawsze może być tak, że rząd będzie robił Ci dobrze. Wszak nie wiesz co wymyśli nowy rząd by znaleźć pieniądze. Kwota netto to stabilność prowadzenia budżetu domowego. Przynajmniej dla mnie.  Zresztą ostatnio leasing na samochód wziąłem w ratach stałych - zdając sobie sprawę, że stracę na tym parę złotych, bo stopy powinny spadać. W ciągu całego okresu leasingu jestem w stanie przeboleć taką stratę. Ale zaplanowany budżet jest dla mnie ważniejszy, niż nagły skok obciążeń losową sytuacją.  A umowy zawsze można próbować renegocjować. Ja wiem, że w polskich firmach nadal łatwiej się zwolnić i zatrudnić gdzieś za wyższa pensję, niż dostać podwyżkę ale też kasa w życiu nie jest najważniejsza :)  A przynajmniej dla mnie. 

A tutaj poniżej jak ZUS widzi opłacanie składek i Twój "udział" ;) To z ich poradnika: 

Cytat

Dla Ciebie jako pracownika obowiązkowe są wszystkie ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe i zdrowotne. Wysokość procentowa składek wynosi:  na ubezpieczenie emerytalne – 19,52% podstawy wymiaru,  na ubezpieczenia rentowe – 8% podstawy wymiaru,  na ubezpieczenie chorobowe – 2,45% podstawy wymiaru,  na ubezpieczenie zdrowotne – 9% podstawy wymiaru,  na ubezpieczenie wypadkowe – składka jest zróżnicowana. Zasady finansowania składek:  składki na ubezpieczenie emerytalne współfinansujesz wraz z pracodawcą, w równych częściach – po 9,76%;  składki na ubezpieczenia rentowe współfinansujesz wraz z pracodawcą – Ty pokrywasz 1,5% podstawy wymiaru, a Twój pracodawca 6,5%;  składki na ubezpieczenie chorobowe finansujesz w całości;  składki na ubezpieczenie wypadkowe finansuje w całości Twój pracodawca.

To tak w kontekście Twoich pieniędzy ;) 

 

2 godziny temu, JerzyB napisał:

Nawet nie wiesz , jaki jestem spokojny. Ale Tobie ciśnienie  wyraźnie podskoczyło. 

:lol:

W tematach politycznych nigdy nie jesteś spokojny :)  W szczególności obsesja na punkcie PIS jest widoczna gołym okiem :)A z moim ciśnieniem wszystko w porządku. 120/80.  Wkleić fotkę ? :clowning
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, VDR napisał:

Nic nie pomijam. Uświadamiam Cię, że koszty związane z utrzymaniem stanowiska pracy nadal ponosi pracodawca. To, że masz 9% składkę nie oznacza, że gdyby była ona 4,5% od razu by Ci te 4.5% dał. Przychodu to może być nawet i milion złotych, cóż z tego jak koszty mogą wynosić dwa. Ty traktujesz pieniądze oddane do Państwa tak jakby to były Twoje pieniądze. Ale one nie są Twoimi pieniędzmi. Koszty to nie tylko Twoje wynagrodzenie czy podatki.  Przychód to rzecz względna tak na prawdę. 
Przychód minus koszty (wszystkie koszty) = dochód.  Przychód nic nie mówi o stanie firmy.  

Bo patrzysz wyłącznie pod kontem korzystnych zmian związanych z Polskim Ładem :) Ale o tym trochę niżej. 

Koszty w firmie to nie tylko koszty związane z wynagrodzeniem pracownika. Przychód firmy to jedno, koszty to drugie. Najważniejszy i tak będzie dochód - bo od tego będzie zależało czy firma będzie w stanie funkcjonować.  Strasznie wszystko spłaszczasz. Wyobraź sobie sytuację, że zatrudniam 10 pracowników, płacę im po 5000 miesięcznie i wychodzę na koniec miesiąca na przysłowiowe 0. Twoja praca w całym rozrachunku była z punktu finansowego dla mojej firmy niewiele warta.  Dla Ciebie owszem - bo jesteś 5k do przodu. Ale finansowo firma nie zyskała.  Tyle, że mój biznes plan zakłada np. stratę w pierwszych np. 5 latach prowadzenia działalności, bo chcę wejść w rynek (mam oszczędności na rozkręcenie biznesu). Zapewne gdyby ZUS był niższy i wszelkie inne daniny do Państwa, to miast inwestować w Ciebie z tej różnicy,  inwestował bym w rozwój firmy. Ty i tak wyceniłeś swoją pracę na jakąś kwotę, którą dostajesz do ręki.  Ty zakładasz po prostu, że jakby składka była niższa to pracodawca by Ci te pieniądze dał a nie wsadził do swojej kieszeni. A to jest błędne myślenie. 
Owszem - może byś zyskał gdyby dzisiaj zmienili w dół. Co będzie jeśli podniosą stawkę zdrowotną do 15% ?  :) Ty zakładasz, że rząd zawsze będzie robił dobrze dla pracownika. 
A tak było ? Jak zmieniała się minimalna przez okres przed rządami PIS ? :D Zobaczymy jak się będzie zmieniać za rządu Tuska ;) 

 

W ogóle nie podaje się kwoty z reguły - albo jest bardzo ogólna. Kwotę to z reguły podajesz Ty, wyceniając swoją pracę. Tak działa większość działów HR.  Sorry - ale większość ogłoszeń jest w stylu "oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie".  A przynajmniej w branży w której działam, nigdy nie widziałem wprost stawek. Czasami są widełki - od 5 do 30 tys na przykład :D 

Ja czekam na kwotę wolną od podatku bo rozliczam się samemu. Dla mnie każda kwota wolna od podatku to realne pieniądze.  Ale zaczynam rozumieć Twoje myślenie, choć nie należy zapominać, że Polski Ład wywrócił do góry nogami system finansowy i to trzy razy. Ty patrzysz wyłącznie z perspektywy pieniądza i tego co zrobił PIS.  Tak w tym kontekście byś stracił (choć Ci na najniższej niewiele). A co zrobisz jak nowy rząd od nowego roku stwierdzi, że pracownicy mają podstawę wymiaru składek liczoną np. od podwójnej średniej krajowej? :D Albo jak wprowadzą PIT 30% jak w Hiszpani, albo 35% jak na Malcie ? Jak zmieni się Twoja wypłata przy umowie na kwotę brutto ? Patrzenie wyłącznie pod kątem Polskiego Ładu bo na tym faktycznie można było wyjść dobrze, to takie teraźniejsze a nie przyszłościowe myślenie. Sorry ale Polskim Ładem mnie nie przekonałeś. Tym bardziej, że dla przedsiębiorców podatek poleciał w górę z 17% na 21% (12% + 9%). Więc nie przywiązywał bym tak wagi do tego, że kolejne rządy będą robić nam dobrze. Raczej spodziewam się dokręcania śruby. 

Czas pokaże bo Konfederacja złożyła projekt 60k.  chociaż osobiście uważałem, że powinien to zrobić PIS przed wyborami i poddać pod głosowanie :clowning  Byłoby to dobrym papierkiem lakmusowym.  Co prawda projekt z błędami  - ale Konfederacja powiedziała sprawdzam, dla braku zamrażarki i do tego jak zachowają się partie opozycyjne w głosowaniu. Zobaczymy czy PIS nie pójdzie tą samą drogą składając ustawy zbieżne z obietnicami opozycji. :) Podejrzewam, że jeśli już to bliżej wyborów by ludzie nie zapomnieli jak kto głosował :D 

Nie mniej nie koniecznie zawsze może być tak, że rząd będzie robił Ci dobrze. Wszak nie wiesz co wymyśli nowy rząd by znaleźć pieniądze. Kwota netto to stabilność prowadzenia budżetu domowego. Przynajmniej dla mnie.  Zresztą ostatnio leasing na samochód wziąłem w ratach stałych - zdając sobie sprawę, że stracę na tym parę złotych, bo stopy powinny spadać. W ciągu całego okresu leasingu jestem w stanie przeboleć taką stratę. Ale zaplanowany budżet jest dla mnie ważniejszy, niż nagły skok obciążeń losową sytuacją.  A umowy zawsze można próbować renegocjować. Ja wiem, że w polskich firmach nadal łatwiej się zwolnić i zatrudnić gdzieś za wyższa pensję, niż dostać podwyżkę ale też kasa w życiu nie jest najważniejsza :)  A przynajmniej dla mnie. 

A tutaj poniżej jak ZUS widzi opłacanie składek i Twój "udział" ;) To z ich poradnika: 

To tak w kontekście Twoich pieniędzy ;) 

 

W tematach politycznych nigdy nie jesteś spokojny :)  W szczególności obsesja na punkcie PIS jest widoczna gołym okiem :)A z moim ciśnieniem wszystko w porządku. 120/80.  Wkleić fotkę ? :clowning
 

Tak przez 8 lat pisiory uwłaszczali państwo , teraz nawet godnie nie chcą odeść. Co najgorsze pomaga im w tym  prezydent D..a , który nazwał mnie świnią. To jest bardzo żałosne . Z widzami tv kaczora nie można normalnie porozmawiać , taką mają w sobie nienawiść. Wielki czas by odebrać im , to narzędzie szczucia i propagandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JerzyB napisał:

Tak przez 8 lat pisiory uwłaszczali państwo , teraz nawet godnie nie chcą odeść. Co najgorsze pomaga im w tym  prezydent D..a , który nazwał mnie świnią. To jest bardzo żałosne . Z widzami tv kaczora nie można normalnie porozmawiać , taką mają w sobie nienawiść. Wielki czas by odebrać im , to narzędzie szczucia i propagandy.

Dokładnie. Powinna zostać tylko jedna szczujnia TVN. Łatwiej można będzie indoktrynować.  Wczoraj się uśmiałem jak usłyszałem jak Morozowski się kaja czytając samokrytykę z kartki po tym jak wcześniej na antenie TVN stwierdził że PIS nie łamał Konstytucji.  To jest zalosne.  Coraz bliżej nam do sowieckiego modelu społeczeństwa, jeszcze parę lat i ludzie będą myśleć tak jak Ty. Wszyscy.  Reszta normalnych ucieknie tak jak normalni uciekali z Rosji. 

P.s proponuje złożyć pozew przeciwko Dudzie. ROTFL. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , nic nie różni Ciebie od pisiorów. Prawie 12mln. wyborców to nie normalni . 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym był moderatorem to zamknąłbym ten wątek. O akwarium się wypowiedzcie a nie o polityce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, katani napisał:

Jak ja bym był moderatorem to zamknąłbym ten wątek. O akwarium się wypowiedzcie a nie o polityce.

Właśnie , to był mój ostatni wpis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Jak ja bym był moderatorem to zamknąłbym ten wątek. O akwarium się wypowiedzcie a nie o polityce.

Ale nim nie jesteś choć słyszałam że miałeś propozycję ale nie skorzystałeś:)

i tematy takie mogą być w offtop na tym forum ( z zachowaniem regulaminu RF),

mimo to że ten temat budzi dużo kontrowersji i emocji nie mam władzy by go zamknąć od strony administracyjnej, chyba że właściciel forum zadecyduje inaczej.

oczywiście są wyjątki do tego ale narazie nie zachodzą takie przesłanki.

To że Panowie mają różne emocjonalne wypowiedzi na temat danej partii jescze to nie powód do zamknięcia offtop 

przesłanki do zamknięcia takiego tematu oczywiście są,

wyjątki jak wspomniałam wcześniej, ale obecnie nie widzę aby ktoś nawoływał do wojny, przestępstw i wykroczeń z charakteru prawno cywilnego, lub używał forum do nawoływania nielegalnych zlotów etc.. tylko w takich przypadkach można w offtop zamknąć temat bez jakiegokolwiek wcześniejszego uzgodnienia z administracją, mamy wolność słowa , wlaściciel przewidział na swoim forum tematy offtop więc są, temu też prosiłam aby polityki nie było na czatbox bo od tego jest inny dział, ale i oczywiście się spotkałam z tym że zaraz nie wszystkim to odpowiada  a to „zielona maruda” itd nie wszystkim dogodzisz!

 na każdym forum społecznościowym są zieloni czy to będę ja, Ty czy inny będzie miał taką samą rolę, a uwierz nie jest łatwa ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

No cóż , nic nie różni Ciebie od pisiorów. Prawie 12mln. wyborców to nie normalni . 

Raczej 12 mln + 7 mln - bo nadal nie rozumiesz, że ja nie głosowałem na cała tą poperelowską zgraję.  Cóż zrobić, Ty widzisz tylko świat w barwach PO i PIS. Ja mam znacznie szersze horyzonty.  A tak na poważnie - to wypowiadałem się o tzw. twardym elektoracie, który nic innego nie widzi  poza tym co mu propaganda pcha do głowy. I to dotyczy całej strony politycznej. Nie tylko tej przyjmującej przekaz dnia z TVN, tej z TVP też. 
 

4 godziny temu, katani napisał:

Jak ja bym był moderatorem to zamknąłbym ten wątek. O akwarium się wypowiedzcie a nie o polityce.

Ileż można w kółko pisać o tym samym. Wole o akwarystyce gadać na zlotach bo przynajmniej można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć o których na forach nie przeczytasz ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mazmaciek napisał:

jeszcze troszkę dyskusji i tak się pokłócicie że następnego zlotu nie będzie. 

 

a co wy z pisiorem jak @VDR chcecie na zlocie przy jednym stole siedzieć? :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mazmaciek napisał:

jeszcze troszkę dyskusji i tak się pokłócicie że następnego zlotu nie będzie. 

z pewnością :clowning    nie martw się - @JerzyBsprzed TVN się nie ruszy, nigdy go na żadnym zlocie nie widziałem ;) A szkoda bo wtedy by może nie oceniał wszystkich mających inne zdanie "pisiorami" ;)
 

12 godzin temu, sith114 napisał:

a co wy z pisiorem jak @VDR chcecie na zlocie przy jednym stole siedzieć? :clowning

Uważaj bo wrzucę zdjęcie Twojej karty do głosowania z Telegrama :clowning 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VDR napisał:

z pewnością :clowning    nie martw się - @JerzyBsprzed TVN się nie ruszy, nigdy go na żadnym zlocie nie widziałem ;) A szkoda bo wtedy by może nie oceniał wszystkich mających inne zdanie "pisiorami" ;)
 

Uważaj bo wrzucę zdjęcie Twojej karty do głosowania z Telegrama :clowning 

2x głos nie ważny 

4x na Tak

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sith114 napisał:

2x głos nie ważny 

4x na Tak

;) 

a sprawdziles czy Ci nie dali długopisu z wymazywalnym żelem ;):clowning


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę  różnicę zdań pisowców z peowcami to widzę , jak plebs dał się podzielić na dwie opcje. To opcja dla nich dobra i jedyna właściwa , bo innej nie ma dla nich.

Większych zmian się nie spodziewam , bo mają ten sam program. Nie mniej dobrze, że będzie trochę bałaganu i przetasowanie ,bo za bardzo się uwłaszczyli i rozzuchwalili.

Co do kosztów pracodawcy i pracowników dla mnie może być i milion. Pracodawcy i pracownicy są zadowoleni i oddali swój głos na brak zmiany.   Co do tvn i tvp nie oglądam ,bo to zawęża pole widzenia. Dla przykładu daleko nie trzeba szukać np na tej stronie użytkownik VDR ze swoimi kopiowanymi elaboratami z neta. Sowiecki model to masz na zachodzie tam gdzie twoi idole.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XHuDaZV0rhg

 

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ben_sage napisał:

Dla przykładu daleko nie trzeba szukać np na tej stronie użytkownik VDR ze swoimi kopiowanymi elaboratami z neta. Sowiecki model to masz na zachodzie tam gdzie twoi idole.

O jest drugi mój idol :D :D :clowning   Brak zimy to z legowiska najstarsze niedźwiedzie wychodzą :clowning Tak tak - kopiowane z neta :D   Możesz wskazać źródło ?  Jeśli coś było kopiowane to przecież nie powinieneś mieć problemu ze wskazaniem jakiegoś linka skąd coś skopiowałem ? A no tak - zapomniałem :clowning   Albo czytasz po łebkach albo w ogóle i tylko zareagowałeś na nick :clowning - bo krytykowałem to co szykuje unia, krytykowałem kamienie milowe ukryte za KPO itd itd - wiec o jakich idolach na zachodzie mówisz ? Może jakbyś faktycznie przeczytał to co pisałem w tym wątku choćby na temat emigracji z PL to byś zauważył, że pisałem - że nie bardzo widzę taki kraj Europy w którym bym chciał mieszkać obecnie i pisałem raczej o emigracji poza ten kontynent.  Może jakaś Kostaryka czy coś w tym stylu.  Albo choćby o tym - że nie głosowałem ani na PIS ani na PO ani na całą poperelowska zgraję. Całkiem możliwe, że głosowaliśmy na tą samą partię, o ile w ogóle głosowałeś. Ale najwyraźniej - po prostu chciałeś się przypi...... do nicka. W sumie taka kalka zachowań twardego elektoratu czy to PIS czy PO.  Bez różnicy - wybierz sobie sam stronę :clowning  Możesz wybrać obie naraz :lol:

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.