Skocz do zawartości
Leo-Mia

Krewetki odeszły na wielka rafe.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mazmaciek napisał:

podaj producenta i model pompy 

Jak Maciek mówi, ja też kilka razy pytałem. 
bo przez 15 minut przy zwykłej podmianie nie korodowała, ale jak stała tydzień to już mógł wienik albo ośka coś puścić. 

Zadajemy pytania bo chcemy ci pomóc, bo marka i rodzaj pompy ma znaczenie w morskim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, elespero napisał:

Jak Maciek mówi, ja też kilka razy pytałem. 
bo przez 15 minut przy zwykłej podmianie nie korodowała, ale jak stała tydzień to już mógł wienik albo ośka coś puścić. 

Zadajemy pytania bo chcemy ci pomóc, bo marka i rodzaj pompy ma znaczenie w morskim. 

Sorki jakos nie zalapalam ze pytacie o model pompy. To jest Decdeal nr modelu ITG0891720378787GN. 

Kupilam ja na Amazonie, nic nadzwyczajnego bo w sumie sluzy tylko do podmianek. Stala w wodzie minimum 3-4 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe we Wrześniu odpalone akwa. Możesz podać parametry akwa . Mile widziane foto tak to wróżenie z fusów. Oczywiście obsada jaka jest . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Leo-Mia napisał:

Sorki jakos nie zalapalam ze pytacie o model pompy. To jest Decdeal nr modelu ITG0891720378787GN. 

Kupilam ja na Amazonie, nic nadzwyczajnego bo w sumie sluzy tylko do podmianek. Stala w wodzie minimum 3-4 dni. 

To na 99% masz winowajcę. Pompa do śmieci i za 20€ kupić eheima. 
Ta pompa co masz nie jest do morskiego. Słona woda jest agresywna i sprzęt musi być wykonany z innego materiału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Leo-Mia napisał:

Szczerze to nie liczylam ale mysle ze okolo 5-6 razy zrzucila ta czyszczaca, a ta mniejsza moze 3-4 razy. 

Czyli wynika z tego, że przechodziły wylinkę co 3-4 tygodnie. Kosmos po prostu. No to powód padnięcia mamy, nawet bidulom tkanka dobrze nie odrosła, a już robiły kolejny zrzut. 

Pytanie, co je stymulowało do tego? Wspomniany tutaj przez Maćka jod, przy podniesionym poziomie na pewno stymuluje wylinkę skorupiaków. Ale jeśli nie był podniesiony, to pewnie jakiś syf z tej pompy wspomniany przez elespero.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, elespero napisał:

To na 99% masz winowajcę. Pompa do śmieci i za 20€ kupić eheima. 
Ta pompa co masz nie jest do morskiego. Słona woda jest agresywna i sprzęt musi być wykonany z innego materiału. 

O widzisz, dzieki, w sumie to nawet nie pomyslalam ze taka pompa uzywana od swieta moze tak zaszkodzic. Az dziwne ze wczesniej nic nie wymarlo od tego. Zamawiam Eheima a Stary za kare bedzie spuszczal wezem i mieszal. Aaa no wlasnie mieszanie, teraz sie zastanawiam czy zestaw nozyc i peset tez nie musze zmienic bo mie mam pewnosci czy bylo to kupione stricte pod morskie :o

14 minut temu, Ironista napisał:

Czyli wynika z tego, że przechodziły wylinkę co 3-4 tygodnie. Kosmos po prostu. No to powód padnięcia mamy, nawet bidulom tkanka dobrze nie odrosła, a już robiły kolejny zrzut. 

Pytanie, co je stymulowało do tego? Wspomniany tutaj przez Maćka jod, przy podniesionym poziomie na pewno stymuluje wylinkę skorupiaków. Ale jeśli nie był podniesiony, to pewnie jakiś syf z tej pompy wspomniany przez elespero.

Na to wychodzi. Jod raczej odpada bo dalam tylko krople AF build i na tym koniec, pozostale pierwiastki z soli. A myslisz ze to cos co przeszlo z pomoy do wody moglo stymulowac do zrzucania wylinek? Generalnie to apropo wylinek to widzialam wieczorem w dniu podmiany ze juz ta Czyszczaca sie znowu szykuje do zrzucenia skory… 

 

edit. Teraz to mam metlik, w sumie to wylinki zrzucaja od poczatku a pompy uzywamy od koncowki listopada wiec nie wiem czy to moze miec fizycznie zwiazek. 

Edytowane przez Leo-Mia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kokomag napisał:

Rozebrać pompe i sprawdźcie czy jest cos na wirniku itd, 

Dostalam Sie do wirnika i wyglada to kiepsko. Latwy dostep, woda sobie tam stoi na metalowym drazku, jakis nalot sie juz zrobil brazowy. :/ generalnie tragedia. Czlowiem to powienien przewidywac wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po namieszaniu solanki pompa została ostatnim razem w zbiorniku czy była wyciagnieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy się nie czepiajcie , bo co o by ona miała oddać do wody , cianek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kokomag napisał:

A po namieszaniu solanki pompa została ostatnim razem w zbiorniku czy była wyciagnieta?

W ten felerny dzien tak, lezala w solance jakies 3-4 dni. Nie wiem ile dokladnie bo maz nie zakodowal tego. Napewno caly nasz wyjazd w Swieta. 

8 minut temu, JerzyB napisał:

Pompy się nie czepiajcie , bo co o by ona miała oddać do wody , cianek?

 

Moze nie cyjanek ;) ale fakt pompa nie do morskiego akwarium tylko do przydomowego bajora.. niestety nie sprawdzilam tego przy zakupie. Moj blad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rdzy miało by zabić krewetki , nie sądzę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JerzyB napisał:

Trochę rdzy miało by zabić krewetki , nie sądzę.

 

Oczywiście ze tak, aluminium, miedź i inne ciężkie. Wystarczy minimalna ilość i bezkręgowce lecą. 

2 godziny temu, Leo-Mia napisał:

Dostalam Sie do wirnika i wyglada to kiepsko. Latwy dostep, woda sobie tam stoi na metalowym drazku, jakis nalot sie juz zrobil brazowy. :/ generalnie tragedia. Czlowiem to powienien przewidywac wszystko. 

Jak skorodowała to nie możesz nią nawet mieszać, będzie oddawał cały czas już do wody. Śmietnik taka pompa. 
mieszając łyżką metalową można narobić sobie biedy. 
ja używam soli tropic marin i mieszam drewnianą łyżką, po 10 minutach od wyklarowania wpada do zbiornika. 

2 godziny temu, Leo-Mia napisał:

Dostalam Sie do wirnika i wyglada to kiepsko. Latwy dostep, woda sobie tam stoi na metalowym drazku, jakis nalot sie juz zrobil brazowy. :/ generalnie tragedia. Czlowiem to powienien przewidywac wszystko. 

Jak była używana na chwile to nie zdążyło skorodować, a jak pompa stała 4 dni w słonej wodzie to zeżarło wirnik i ośkę które oddały do wody metale ciężkie na które bezkręgowce są bardzo czule. 
teraz wykonaj test icp i zrób podmianę 30%. 
ja tak kiedyś ubiłem cale akwarium bo zostawiłem czyścik z metalowym ostrzem na 2 tygodnie. 
Człowiek cały czas się uczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa juz jest rozbrojona, musze zamowic nowa a narazie łycha w ruch. Troche mnie przerazil widok wnetrznosci… przy okazji musze wywalic wszystkie narzedzia metalowe, szczypce, pesety bo juz ostatnio widzialam ze zaczynaja rdzewiec i nawet nie chce myslec co mogloby sie stac. Chyba bede wszystko robic pipeta xD 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kokomag napisał:

Jak duży macie zbiornik? I kiedy wystartowany

Mamy 112l i zbiornik dziala od wrzesnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mi to się wydaje że tak czy inaczej pompa nie miała nic rzeczy,  obstawiam bardziej że zbiornik ma ciągle wahnięcia parametrów i porostu przy podmianie wody coś mogło na krótko wyskoczyć, w mojim przypadku powiem Ci szczerze że dopiero po około roku jak wprowadziłem krewetki dopiero zyja sobie długo i szczęśliwie, a wcześniej potrafiły zejść z dnia na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kokomag napisał:

Ok, mi to się wydaje że tak czy inaczej pompa nie miała nic rzeczy,  obstawiam bardziej że zbiornik ma ciągle wahnięcia parametrów i porostu przy podmianie wody coś mogło na krótko wyskoczyć, w mojim przypadku powiem Ci szczerze że dopiero po około roku jak wprowadziłem krewetki dopiero zyja sobie długo i szczęśliwie, a wcześniej potrafiły zejść z dnia na dzień

Okej, wiem ze zbiornik jest swiezy i dojrzewa ale parametry sprawdzam zawsze przed i po podmianie, generalnie wogole co 2 -3 dzien. I nic tam nie widze zeby sie wahalo :( oczywiscie robie tylko podstawowe parametry takie jak: NH3, no2, no3, po4, ph, kh, ca, mg i zasolenie. Ale byc moze jakies inne pierwiatki tutaj zawazyly. No trudno, czasu nie cofne

napisze napewno do AF z zapytaniem o to co moze sie stac po przetrzymaniu solanki powyzej ich zalecen. Bo bardzo mnie to zastanawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kokomag napisał:

Ok, mi to się wydaje że tak czy inaczej pompa nie miała nic rzeczy,  obstawiam bardziej że zbiornik ma ciągle wahnięcia parametrów i porostu przy podmianie wody coś mogło na krótko wyskoczyć, w mojim przypadku powiem Ci szczerze że dopiero po około roku jak wprowadziłem krewetki dopiero zyja sobie długo i szczęśliwie, a wcześniej potrafiły zejść z dnia na dzień

Proszę nie wprowadzaj w błąd jak nie wiesz co wirnik lub ośka może oddać do wody i to w jakim stężeniu. 
 

Ja swoje krewetki wpuściłem tydzień po starcie, więc tu nie ma reguły. 

35 minut temu, Leo-Mia napisał:

Okej, wiem ze zbiornik jest swiezy i dojrzewa ale parametry sprawdzam zawsze przed i po podmianie, generalnie wogole co 2 -3 dzien. I nic tam nie widze zeby sie wahalo :( oczywiscie robie tylko podstawowe parametry takie jak: NH3, no2, no3, po4, ph, kh, ca, mg i zasolenie. Ale byc moze jakies inne pierwiatki tutaj zawazyly. No trudno, czasu nie cofne

napisze napewno do AF z zapytaniem o to co moze sie stac po przetrzymaniu solanki powyzej ich zalecen. Bo bardzo mnie to zastanawia

Icp ci pokaże czy są jakieś metale ciężkie. Warto zrobić jak coś takiego miało miejsce i nauczka żeby lepiej dobierać sprzęt. Nikt nie jest nie omylny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elespero nie mówiłem ze to jest reguła tylko ze tak było u mnie wiec czytaj ze zrozumieniem, inna sprawa że musiałbyś wsadzić dużo więcej zródła utleniania się miedzi czy innego metalu żeby coś się narobiło. Nie będę się z Toba sprzeczał bo nie o to chodzi, ale być może w związku z tym czym się zajmuje mogę mieć dużo większą wiedze na ten temat niż Ty. Pozdro forum schodzi na p….y 

Sorry za zasmiecanie tematu podpowie ktoś jak usunąć konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kokomag napisał:

Elespero nie mówiłem ze to jest reguła tylko ze tak było u mnie wiec czytaj ze zrozumieniem, inna sprawa że musiałbyś wsadzić dużo więcej zródła utleniania się miedzi czy innego metalu żeby coś się narobiło. Nie będę się z Toba sprzeczał bo nie o to chodzi, ale być może w związku z tym czym się zajmuje mogę mieć dużo większą wiedze na ten temat niż Ty. Pozdro forum schodzi na p….y 

Sorry za zasmiecanie tematu podpowie ktoś jak usunąć konto?

Jest masa przykładów, gdzie metalowa końcówka od termometru w tydzień wysadziła cale akwarium. Ale co tam, lepiej się splakać i usunąć konto. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co gniewac, jak juz niejednokrotnie zauwazylam to z tym hobby to jest tak ze kazdy musi sam nabrac doswiadczenia na swoim zbiorniku, bo kazdy jest inny. Mysle ze obydwaj macie racje. W sensie ze z pompy cos wylazlo i ze zbiornik niedojrzaly mogly parametry sie zawachac. Chociaz ja stawiam na spartolenie sprawy z solanka bo zbyt duzy bylby to zbieg okolicznosci zeby to nie mialo zwiazku. 
Sprzet dobieran ostroznie ALE pompke kupilam dla wygody meza bo nie chcialo mu sie mieszac recznie i tak strzeliłam sobie w kolano. No trudno, szkoda mi tylko zwierzakow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokomag napisał:

Sorry za zasmiecanie tematu podpowie ktoś jak usunąć konto?

10 lat masz konto i chcesz usunąć bo mała niezgodność, no nie wymyślaj głowa do góry, każdy ma tu prawo do wypowiedzi.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Leo-Mia napisał:

NH3, no2, no3, po4.

możesz podać parametry , bo na razie to jedna wielka niewadoma . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.